8:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

026-32717893

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

فیسبوک

جستجو
 

ثبت برند در تبریز

موسسه فرداد رسا > ثبت شهرستان  > ثبت برند در تبریز

ثبت برند در تبریز

ثبت برند در تبریز : هر شرکت یا شخصی در تبریز می تواند علاوه بر به ثبت رساندن نام تجاری خود جهت شناساندن بهتر خدمات و محصولاتش به ثبت برند خود بپردازد تا با هک شدن آن بر روی محصولات و هر مکان دیگری خود را بیشتر در ذهن مخاطبان و مشتریان جای دهند.
یکی از عواقب عدم ثبت برند در تبریز این است که اگر صاحبان برند نسبت به ثبت برند خود اقدام نکنند ممکن است شرکت های رقیب از این برند برای کالای مشابه استفاده کنند و این امر منجر به اتلاف سرمایه گذاری در بازاریابی یک محصول گردد در حقیقت بدنبال این امر ممکن است مشتریان گمراه شوند و به شهرت و وجهه صاحب برند آسیبی وارد گردد.نکته ای که در این بحث حائز اهمیت است این است که واگذار کردن برند به شخص ثالث به سهولت قابل انجام است و این امر میتواند سبب افزایش منبع درآمد شخص و یا شرکت گردد و یا موجب انعقاد موافقت نامه اعطای نمایندگی فروش شود.یکی از مزایای ثبت برند در تبریز را می توان استفاده از برند مشهور جهت اخذ منابع مالی و یا وام موسسات مالی دانست بخصوص این که علامت تجاری مذکور در میان مردم از شهرت خوبی نیز برخوردار باشد.

مراحل ثبت برند در تبریز:

برای تکمیل مراحل ثبت برند در تبریز ابتدا باید برای ثبت نام در سایت اداره مالکیت صنعتی اقدام نمایید.
در بخش سمت چپ به قسمت مرکز مالکیت معنوی رجوع  کنید.بعد از آن در قسمت خدمات الکترونیک به  بخش اداره ثبت علائم تجاری  رفته و از قسمت اظهار نامه ی الکترونیکی به قسمت اول ثبت اظهارنامه ی علامت مراجعه نمایید. گزینه موافق هستم را انتخاب نمایید.مراحل ثبت اظهارنامه به شما نشان داده خواهد شد.وارد قسمت اول ( ورود اطلاعات اظهارنامه) شوید.نوع اظهار نامه را انتخاب نمایید. بعد از انتخاب قسمت اول افزودن مالک را انتخاب کنید. با توجه به نوع مالک حقیقی و حقوقی   مراحل را تکمیل نمایید.حتما باید به زبان فارسی باشد. سپس تقاضای  ثبت یک اظهارنامه جدید را دارم ، انتخاب شود .
مراحل ثبت برند در تبریز و تکمیل اظهارنامه ثبت برند و علامت تجاری:
اطلاعات شخصیت حقوقی(شرکت) ویا حقیقی (شخصی ) را  به طور کامل تایپ کنید. درقسمت ورود اطلاعات فرد ابلاغ گیرنده شماره تماس وارد شده رمز و ابلاغیه های بعدی را دریافت می کند.سپس در قسمت ورود اطلاعات وکیل اگر وکالت خود را به شخصی دیگر واگزارمی کنید گزینه وکیل دادگستری را کلیک کرده و در غیر این صورت یکی از مدیران ” انتخاب می شود.
در قسمت انتخاب کالا بر حسب مجوزهای موجود: در صورت آگاهی  از شماره طبقه  کالای درخواستی عنوان ” شماره کالای درخواستی را می دانم ” را انتخاب کرده در غیر اینصورت گزینه دوم را انتخاب نمایید و نام محصول را از لیست نمایش داده شده وارد کرده تا طبقه مورد نظر مشخص شود. پس از تکمیل اظهارنامه ثبت علائم به مرحله بعد یعنی بارگزاری یا آپلود مدارک لازم می پردازیم.
نکته :اگر تعداد مدارک بیشتراز فایل های بارگزاری مشخص شده در سایت  بود گزینه ” افزودن ضمائم اختیاری ” را انتخاب کرده و مدارک را بارگزاری می کنیم. سپس باید به بازبینی اطلاعات وارد شده و در صورت لزوم اصلاح آنها پرداخته و اطلاعات را تایید کنید.
در مرحله نهایی نیزباید به صورت آنلاین برای پرداخت وجه حق الثبت اقدام نمایید. پس از این مرحله شماره ثبت نام الکترونیک و رمزعبوراز طریق پیامک برای متقاضی ارسال می شود.
مراحل پس از ثبت اظهارنامه و تکمیل مراحل ثبت برند در تبریز :
طی ۴۵ روزکاری پذیرش یا رد اظهارنامه ثبت برند و علامت تجاری  مشخص شده و به شما اعلام می شود.
پس از رسیدگی در صورت پذیرش باید با ارسال مدارک به مرجع ثبت برند تشکیل پرونده انجام شده و پیگیری های لازم انجام گردد. پس از آن جهت درج آگهی اول برند ابتدا هزینه لازم واریز شده و سپس برای نوبت اول آگهی انجام می گیرد. سپس از طریق سایت یک ماه مدت زمان اعتراض نسبت به آگهی اول در نظر گرفته می شود.
• پس ازطی یک ماه از صدور روزنامه رسمی اولیه وارد پرونده در سایت اداره مالکیت صنعتی شده توسط شماره اظهارنامه و رمزآن مبلغ نهایی بابت گواهی ده ساله انحصاری شده برند خودرا به شکل آنلاین واریز نمایید.طی ۷ الی۱۰ روزکاری آگهی دوم صادر و وارد سایت روزنامه رسمی شده مبلغ روزنامه دوم نیز (اینترنتی) واریز می گردد. طی ۱۰ روز کاری پس از صدور روزنامه دوم به همراه  نمونه کپی از کلیه اسناد ثبت علامت  (آگهی تقاضای ثبت اولیه و روزنامه اول و آگهی ثبت دوم و روزنامه رسمی دوم) به اداره مالکیت صنعتی مراجعه  کرده درخواست پروانه ده ساله انجام می پذیرد. پس از درخواست گواهی ده ساله ظرف ۲-۳روز کاری گواهی صادر می گردد.
در صورت ایجاد نقص در پرونده ثبت برند یا در اظهارنامه در صدد رفع آن با توجه به درخواست های کارشناسان اقدام کنید .در صورت مردود بودن اظهارنامه پرونده مختومه شده و بیش از آن امکان پیگیری وجود ندارد.
برای کسب اطلاعات تخصصی در زمینه مراحل ثبت برند با کارشناسان موسسه فرداد رسا تماس بگیرید.

شرایط ثبت برند در تبریز :

در مورد شرایط ثبت برند در تبریز لازم است به نکات زیر توجه داشته باشید:
الف) عدم گمراه کردن مشتریان
ب) دارای خلاقیت و ابتکار بوده و با سایر برندها وجه تمایز داشته باشد.
به موجب ماده ۵ قانون ثبت علائم و اختراعات مصوب سال ۱۳۱۰ علائم تجاری غیرقابل ثبت عبارتند از :
۱- علائم دولتی ، مملکتی و رسمی ؛ مثل آرم جمهوری اسلامی ایران ، آرم هلال احمر و …
۲- علائم منافی نظم یا عفت عمومی
۳- علائمی که عنوان یا اسم عمومی و مورد استفاده همگانی باشند؛ مانند پارچه ، ماشین و …
۴- علائمی که قبلاَ به ثبت رسیده اند.
۵- عبارات یا کلماتی که به نوعی انتساب به سازمان ها یا مقامات رسمی ایران را تداعی یا القاء نمایند ؛ از قبیل به کاربردن کلماتی مانند انقلابی یا دولتی.
۶- به کاربردن و ثبت علامت تجاری، اختیاری است ولی به موجب قانون ثبت موارد ذیل اجباری است :
الف) داروهای اختصاصی مورد استعمال طبی یا بیطاری که با نسخه پزشک یا بدون آن مصرف می شود.
ب) مواد غذایی که در لفاف و یا ظروف، و به اسم مشخصی باشند مانند کنسرو و مواد غذایی، پنیر ، شیر ، مربا ، ترشی ، کره ، روغن های مختلف ، شکلات ، آب نبات ، و غیره
ج) آب های معدنی گازدار، شربت ها ، آب های میوه ، نوشیدنی ها که در تحت اسم و ظروف مشخصی به معرض فروش گذاشته می شود.
د) لوازم آرایش و وجاهت که برای استعمال مستقیم بر روی بدن انسان به کار می رود. مانند صابون، محلول عطریات و ادوکلن و پماد و غیره.
نکته مهم در مورد طبقه بندی های برند این است که منظور از طبقه بندی این است که برند و علامتی که ثبت می کنید تنها در همان طبقه ای  که ثبت شده است محافظت می شود.
یعنی به فرض مثال اگر نوشابه کوکاکولا برند خود را تنها در طبقه مواد غذایی و آشامیدنی ثبت کند، شخصی دیگر می تواند آن برند را در طبقات دیگری غیر از مواد غذایی و آشامیدنی ثبت نماید.

مدارک ثبت برند در تبریز :

مدارک ثبت برند در تبریز برای اشخاص حقیقی عبارتست از :
۱-تصویر برابر اصل شده شناسنامه و کارت ملی و کدپستی ۱۰رقمی
۲- ارائه پروانه بهره برداری یا مجوز تولید یا پروانه کسب برابر اصل شده یا نامه ایی از واحد یا صنف مربوطه مبنی بر ارائه خدمات جهت اداره ثبت علائم تجاری
۳- امضای وکالتنامه
۴-تصویر علامت تجاری مورد نظر به ابعاد ۸*۸ سانتیمتر به تعداد ۱۵ عدد و توضیح در برگی جداگانه درخصوص علامت و توصیف آن و مستند نام مورد نظر از فرهنگ لغت
۵-کارت بازرگانی بنام شخص دارنده جواز (در صورتیکه علامت مورد نظر لاتین و یا غیر فارسی باشد)
مدارک ثبت برند در تبریز برای اشخاص حقوقی یا شرکتها عبارتست از:
۱-ارائه پروانه بهره برداری یا مجوز تولید یا پروانه کسب برابر اصل شده
۲- تصویر اولین روزنامه رسمی شرکت (آگهی تاسیس) و روزنامه رسمی آخرین تغییرات هیات مدیره شرکت (دوره آن منقضی نشده باشد.)
۳-تصویر برابر اصل شده شناسنامه و کارت ملی دارندگان حق امضای اوراق بهادار شرکت و کدپستی ۱۰رقمی
۴-کارت بازرگانی برابر اصل شده شناسنامه شخص حقوقی (در صورتیکه علامت مورد نظر لاتین باشد)
۵- تصویر علامت تجاری مورد نظر به ابعاد ۸*۸ سانتیمتر به تعداد ۱۵ عدد و توضیح در خصوص علامت و توصیف
۶- امضای وکالتنامه توسط دارندگان حق امضای مجاز اوراق بهادار و مهر شرکت

مدت زمان ثبت برند در تبریز :

ثبت برند در تبریز درمرحله اول به مدت ۴۵ روز کاری زمان می برد بابت تاییدیه اولیه برند شما و سپس حدود ۴ماه و نیم زمان می برد تا پروانه ده ساله صادر شود.

مدت اعتبار برند در تبریز :

مدت اعتبار برند در تبریز ده سال است. چنانچه صاحب علامت بخواهد به استفاده از علامت خویش ادامه دهد باید در سال پایانی، اعتبار علامت خود را تمدید کند درغیر این صورت به نام اشخاص دیگر قابل ثبت است.
نکته: اگر از علامت تجاری حداقل سه سال استفاده نشود، قانوناً قابل ‌ابطال است.

هزینه ثبت برند در تبریز :

در مورد هزینه ثبت برند در تبریز خوب است بدانید که علاوه بر هزینه های واریزی ،هر علامت تجاری چاپ دو آگهی در روزنامه ی رسمی کشور را نیز دارد که با توجه به تعداد خطوط و ابعاد علامت تجاری و سیاه سفید یا رنگی بودن آن هزینه خواهد داشت
در مورد متقاضیان خارجی که در اجرای مقررات کنوانسیون پاریس،تقاضاهای خود را مستقیماَ تسلیم مرجع ثبت  ( اداره ثبت علائم اداره کل مالکیت صنعتی ) می نمایند،می بایست معادل ارزی مبلغ ریالی تعیین شده را مطابق نرخ رسمی بپردازند.

مشاوره ثبت برند در تبریز :

مشاوره ثبت برند در تبریز توسط موسسه حقوقی فرداد رسا با حضور وکلا و کارشناسان با تجربه صورت می پذیرد و تمامی فرآیندها در زمان ثبت به شما اطلاع داده خواهد شد.موسسه حقوقی فرداد رسا سعی بر این دارد با اطلاع رسانی دقیق و رعایت نکات مهم در هنگام ثبت برند شما را از تمام موارد مورد نیاز از ابتدا تا انتهای فرآیند ثبت برند آگاه سازد.برای ثبت برند خود می توانید به موسسه حقوقی فرداد رسا مراجعه نموده و در کوتاهترین زمان و با کمترین هزینه تمامی امور مربوط به ثبت برند در تبریز را انجام دهید.جهت طی کردن مراحل ثبت برند در تبریز و همچنین بهره گیری از راهنمایی های مورد نیاز با کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی فرداد رسا تماس حاصل فرمایید.
آیا میتوانیم نام مغازه خود را به شکل علامت تجاری ثبت کنیم؟
بله ، در صورت داشتن جواز کسب برای مغازه نام و تابلوی مغازه به شکل نام تجاری یا برند به ثبت می رسد.
آیا میتوان فقط با مدارک ثبتی شرکت علامت تجاری یا لوگو ثبت کرد ؟
مدارک ثبتی شرکت برای ثبت برند به نام شرکت لازم اما کافی نیست. علاوه بر مدارک شرکت جواز فعالیت مرتبط نیز باید داشته باشد.
چه مجوزی برای ثبت برند در تبریز باید ارائه کنیم؟
جواز کسب یا جواز از اتحادیه مربوط به نوع فعالیت ویا پروانه بهره برداری

به این مطلب امتیاز دهید
[تعداد رای: 1 میانگین امتیاز: 4]

بدون دیدگاه

متاسفانه امکان درج دیدگاه در حال حاضر وجود ندارد.

تماس با کارشناسان حقوقی