8:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

026-32717893

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

فیسبوک

جستجو
 

ثبت برند در قزوین

موسسه فرداد رسا > ثبت شهرستان  > ثبت برند در قزوین

ثبت برند در قزوین

ثبت برند در قزوین : برندها دارایی ارزشمندی به حساب می آیند که در حیطه ی سرمایه ها و دارایی های مادی یک مجموعه به حساب نمی آیند و در واقع از دارایی های غیر مادی محسوب  می گردند.
هرگاه فردی تصمیم به استفاده از کالا و یا خدمات یک مجموعه می گیرد این برند شماست که تضمین می کند که آن فرد با خیالی آسوده از کالا و خدمات شما استفاده کند.
به شکل کلی افراد انتظار دارند وقتی مجموعه ای را زیر نظر می گیرند تا از کالا و خدمات آن مجموعه استفاده کند علاقمندند که این انتخاب آنها علاوه بر کیفیت کالا و خدمات با انتخاب برند آن مجموعه همراه باشد و علائم تجاری آن مجموعه مطمئنا در این فرایند انتخاب تاثیر بسزایی دارد.  به صورت کلی این عبارت به این معنی می باشد که افراد علاقه دارند یک نام تجاری که همراه با کیفیت و کارایی مناسب می باشد را انتخاب نماید.
چون در اصل ثبت برند در قزوین به نوعی یک تعهد دائمی محسوب می گردد که فروشنده به دریافت کننده کالاو یا خدمات مجموعه ای از ویژگی های خوب و مزیت های بسیار و نیز خدمات خاصی را ارائه نماید. از نگاه مصرف کنندگان همین موضوع نشانه ی کیفیت می باشد.

مراحل ثبت برند در قزوین

مراحل ثبت برند در قزوین بصورت ثبت نام در سامانه ادره ثبت مالکیت صنعتی به قرار ذیل است :
– انتخاب نوع اظهارنامه
– درج مشخصات مالک
– بارگذاری مدارک خواسته شده
– بازبینی اطلاعات وارد شده و تایید اطلاعات
– پرداخت هزینه ثبتی از طریق اینترنت
– دریافت شماره اظهارنامه و رمز از طریق تلفن
پس از طی این مراحل ، نوبت به امضای نسخه تایید شده می رسد که متقاضی می بایست یکی از نسخه ها را با مدارکی که قبلاَ برابر با اصل شده اند، به انضمام فیش به آدرس مرکز ارسال نماید.
سپس، اداره مالکیت صنعتی ، به بررسی مدارک می پردازد، چنانچه نواقصی در آن ها مشاهده نماید ابلاغ رفع نقص ارسال می گردد و باید نقص را رفع نمایید و در صورت عدم نقص اطلاعات، آن را تایید می کند و مراتب ثبت و واریز مبلغ نهایی به متقاضی اطلاع رسانی می شود.

شرایط ثبت برند در قزوین

در مورد شرایط ثبت برند در قزوین لازم است به نکات زیر توجه داشته باشید:
-واژه های انتخابی عام و توصیفی نباشند .
-خلاف نظم عمومی و اخلاق و گمراه کننده نباشد .
-تشخیص كالاها يا خدمات تولید شده از کالاها و خدمات تولید شده ی دیگر امکان پذیر نباشد.
-از نظر خصوصیات و شرایط جغرافیایی مراکز تجاری و عموم را گمراه نکند.
-مانند آن یا مشابه وجود نداشته باشد.
-برای ثبت برند در قزوین تاریخ تقاضای ثبت آن هم بسیار مهم است.اگر یک برند تجاری هم زمان دو متقاضی برای ثبت داشته باشد متقاضی ای که تاریخ تقاضای آن ارجعیت داشته باشد اجازه ی به ثبت رساندن آن را دارد.

مدارک ثبت برند در قزوین

مدارک ثبت برند در قزوین که لازم است به اظهارنامه پیوست شود عبارتند از :
مدارک ثبت برند در قزوین برای اشخاص حقیقی :
• اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
• امضای وکالت نامه و فرم تقاضای علامت
• داشتن جواز کسب و یا جواز تاسیس از صنایع
• ارائه شکل و نام تجاری در ابعاد ۱۲×۱۲ سانتیمتر
• داشتن کارت بازرگانی (در صورت لاتین بودن نام تجاری)
مدارک ثبت برند در قزوین برای اشخاص حقوقی (شرکتی) :
• کپی شرکتنامه و روزنامه رسمی و آخرین تغییرات
• کپی شناسنامه و کارت ملی افرادی که در شرکت حق امضا دارند.
• داشتن کارت بازرگانی (در صورت لاتین بودن نام تجاری)
• ارائه شکل و نام تجاری در ابعاد ۱۲×۱۲ سانتیمتر
• داشتن جواز تاسیس (جواز صنایع)

هزینه ثبت برند در قزوین

در مورد هزینه ثبت برند در قزوین باید به دو نکته زیر توجه داشته باشید :
۱٫ هزینه ی واریزی بر حسب حقیقی یا حقوقی بودن متقاضی ثبت برند در قزوین متفاوت می باشد.
۲٫ علاوه بر هزینه های واریزی ، هر علامت تجاری چاپ دو آگهی در روزنامه ی رسمی کشور را نیز دارد که با توجه به تعداد خطوط و ابعاد علامت تجاری و سیاه سفید یا رنگی بودن آن هزینه ثبت برند در قزوین متفاوت خواهد بود.
پس از طی این مراحل، مراتب در روزنامه رسمی با قید نام و نشانی صاحب علامت و کالاهایی که در آن ها از علامت استفاده می شود آگهی می گردد.

مدت زمان ثبت برند در قزوین :

ثبت برند در قزوین درمرحله اول به مدت ۴۵ روز کاری زمان می برد بابت تاییدیه اولیه برند شما و سپس حدود ۴ماه و نیم زمان می برد تا پروانه ده ساله صادر شود.
مدت اعتبار قانونی برند ثبت شده در قزوین
مدت اعتبار ثبت علامت ( مدت اعتبارقانونی ثبت برند در قزوین) ۱۰ سال از تاريخ تسليم اظهارنامه ثبت برند مي‌باشد . اين مدت با درخواست صاحب برند براي دوره‌هاي متوالي ده ساله با پرداخت هزينه تعیین شده از سوی سازمان ثبت شرکتها ، قابل تمديد است ‌. يك مهلت ارفاقي شش ماهه كه از پايان دوره شروع مي‌شود ، براي پرداخت هزينه تمديد ، با پرداخت جريمه تأخير، درنظر گرفته مي‌شود.
نبایدهای اسم برند
واژه‌های عام. برای مثال، اگر شرکت شما قصد دارد علامت تجاری «صندلی» را برای فروش صندلی ثبت کند، تقاضانامه ثبت این علامت مردود خواهد شد چون «صندلی » واژه‌های عام برای این محصول است.
واژه‌های توصیف کننده. اینها کلماتی هستند که معمولآ در تجارت به منظور توصیف محصول مورد نظر بکار می‌روند. برای مثال، ثبت کلمه شیرین برای شکلات قابل قبول نخواهد بود چون محصول را توصیف می‌کند.
علائم گمراه کننده (فریب دهنده): علائم تجاری هستند که مصرف کننده را نسبت به ماهیت، کیفیت یا مبداء جغرافیایی محصول گمراه می‌کند یا فریب می‌دهند.
علائمی که خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه هستند. بطور کلی کلمات یا تصاویری که موازین و هنجارهای اخلاق حسنه و مذهبی که عمومآ پذیرفته شده‌اند را نقض کنند بعنوان علامت تجاری قابل ثبت نیستند.
پرچم‌ها نشان‌های سلطنتی، علائم رسمی دولتی و نشان‌های کشورها و سازمان‌های بین المللی که نمونه‌ای از آنها به دفتر بین‌المللی سازمان جهانی مالکیت معنوی (wipo) اعلام شده است معمولاً قابل ثبت نیستند.
طبق ماده ۳۲ قانون علامت درموارد زیر قابل ثبت نیست‌:
الف ـ نتواند کالاها یا خدمات یک مؤسسه را از کالاها و خدمات مؤسسه دیگر متمایز سازد.
ب ـ خلاف موازین شرعی یا نظم عمومی یا اخلاق حسنه باشد.
ج ـ مراکز تجاری یا عمومی را به ویژه درمورد مبدأ جغرافیایی کالاها یا خدمات یا خصوصیات آنها گمراه کند.
د ـ عین یا تقلید نشان نظامی‌، پرچم‌، یا سایر نشانهای مملکتی یا نام یا نام اختصاری یا حروف اول یک نام یا نشان رسمی متعلق به کشور، سازمانهای بین‌الدولی یا سازمانهایی که تحت کنوانسیونهای بین‌المللی تأسیس شده‌اند، بوده یا موارد مذکور یکی از اجزاء آن علامت باشد، مگر آن که توسط مقام صلاحیتدار کشور مربوط یا سازمان ذی‌ربط اجازه استفاده از آن صادر شود.
هـ ـ عین یا به طرز گمراه‌کننده‌ای شبیه یا ترجمه یک علامت یا نام تجاری باشد که برای همان کالاها یا خدمات مشابه متعلق به مؤسسه دیگری در ایران معروف است‌.
و ـ عین یا شبیه آن قبلاً برای خدمات غیرمشابه ثبت و معروف شده باشد مشروط بر آن که عرفاً میان استفاده از علامت و مالک علامت معروف ارتباط وجود داشته و ثبت آن به منافع مالک علامت قبلی لطمه وارد سازد.
ز ـ عین علامتی باشد که قبلاً به نام مالک دیگری ثبت شده و یا تاریخ تقاضای ثبت آن مقدم یا دارای حق تقدم برای همان کالا و خدمات و یا برای کالا و خدماتی است که به‌لحاظ ارتباط و شباهت موجب فریب و گمراهی شود.
طبقه‌بندی کالاها و خدمات
علائم تجاری؛ کالاها و خدمات، طبقه‌بندی بین‌المللی خاصی دارد و در حال حاضر به ۴۵ طبقه تقسیم‌شده است. به هنگام ثبت علائم (ثبت برند) تجاری، یکی از اساسی‌ترین عوامل قبول یا رد اظهارنامه ثبتی، تفاوت یا اشتراک طبقات کالاها و خدمات است. به‌نحوی‌که حتی در بسیاری از موارد، تفاوت طبقات، می‌تواند انتخاب عین علامت تجاری ثبت‌شده را در طبقه دیگر مجاز کند.
تفاوت موضوع شرکت یا موسسه نمی‌تواند مجوز انتخاب عین نام تجاری ثبت‌شده باشد.

به این مطلب امتیاز دهید
[تعداد رای: 1 میانگین امتیاز: 4]

بدون دیدگاه

متاسفانه امکان درج دیدگاه در حال حاضر وجود ندارد.

تماس با کارشناسان حقوقی