8:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

026-32717893

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

فیسبوک

جستجو
 

ثبت برند در گرگان

موسسه فرداد رسا > ثبت شهرستان  > ثبت برند در گرگان

ثبت برند در گرگان

ثبت برند در گرگان : با ثبت برند در گرگان طبق قانون ثبت علائم تجاری شخص/شرکت حق انحصاری پیدا می‌کند، بموجب آن می‌توانید از عرضه کالاهای یکسان یا مشابه توسط اشخاص ثالث تحت علائم تجاری که عین یا به طریق گمراه کننده‌ای مشابه علامت تجاری شما هستند جلوگیری نماید. اگر علامت تجاری ثبت نشود، شرکت‌های رقیب از همان علامت یا علامتی که شباهت آن با علامت مزبور به اندازه‌ای است که موجب گمراهی خواهد شد برای همان کالا یا کالاهای مشابه استفاده خواهند کرد و در نتیجه سرمایه‌گذاری در بازاریابی یک محصول ممکن است به هدر رود.

مراحل ثبت برند در گرگان

• عموما اولین گام در مراحل ثبت برند در گرگان ، استعلام آن می باشد، تا توسط شخص دیگری به ثبت نرسیده باشد.
• پس از انتخاب برند و تأیید استعلام می توانید به سامانه اداره مالکیت معنوی به نشانی http://iripo.ssaa.ir مراجعه نمایید و اطلاعات و مدارک لازم را ارسال نمایید و کد پیگیری دریافت کنید.
• پس از تکمیل اطلاعات در سامانه، ممکن است پاسخ اداره یکی از این سه حالت اخطار نقص، رد پرونده، آگهی نوبت اول باشد. که در حالت آگهی نوبت اول یعنی مشکلی در اطلاعات وارد شده وجود نداشته و می بایست نسبت به ارائه مدارک اقدام نمایید.
• بعد از انتشار آگهی نوبت اول بایستی مدارک به صورت فیزیکی به اداره مالکیت معنوی تحویل داده شود، و نسبت به پرداخت هزینه روزنامه رسمی اول و هزینه حق الثبت اقدام نمایید.
• پس از گذشت زمان مقرر در صورتی که شخص یا اشخاصی نسبت به برند شما اعتراضی نداشته باشد باید برای آگهی نهایی و دریافت سند قطعی برند اقدام کنید.

شرایط ثبت برند در گرگان

در مورد شرایط ثبت برند در گرگان لازم است به نکات زیر توجه داشته باشید:
قانون ثبت علائم و آیین نامه اصلاحی اجرایی مصوب سال ۱۳۳۳۷ ثبت علائم ذیل را ممنوع نموده است:
-واژه های انتخابی عام و توصیفی نباشند .
_علائم رسمی،دولتی و مملکتی نظیر پرچم ایران،علائم وزارتخانه ها،هلال احمر،علائم نیروهای مسلح و ….
_علایمی که قبلاَ خود یا مشابه آن به ثبت رسیده باشد.
_علائم منافی عفت عمومی ونظم و انضباط اجتماعی
_علائمی که دارای اسم و عبارت عمومی باشد و دولت استعمال آن را تحت علامت تجاری منع کرده باشد.
– از شرایط ثبت برند در گرگان تاریخ تقاضای ثبت آن هم بسیار مهم است.اگر یک برند تجاری هم زمان دو متقاضی برای ثبت داشته باشد متقاضی ای که تاریخ تقاضای آن ارجحیت داشته باشد اجازه ی به ثبت رساندن آن را دارد.

مدارک ثبت برند در گرگان

مدارک ثبت برند در گرگان که لازم است به اظهارنامه پیوست شود عبارتند از :
مدارک ثبت برند در گرگان برای اشخاص حقیقی :
• اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
• امضای وکالت نامه و فرم تقاضای علامت
• داشتن جواز کسب و یا جواز تاسیس از صنایع
• ارائه شکل و نام تجاری در ابعاد ۱۲×۱۲ سانتیمتر
• داشتن کارت بازرگانی (در صورت لاتین بودن نام تجاری)
مدارک ثبت برند در گرگان برای اشخاص حقوقی (شرکتی) :
• کپی شرکتنامه و روزنامه رسمی و آخرین تغییرات
• کپی شناسنامه و کارت ملی افرادی که در شرکت حق امضا دارند.
• داشتن کارت بازرگانی (در صورت لاتین بودن نام تجاری)
• ارائه شکل و نام تجاری در ابعاد ۱۲×۱۲ سانتیمتر
•  داشتن جواز تاسیس (جواز صنایع)

هزینه ثبت برند در گرگان

هزینه ی ثبت برند در گرگان بر حسب حقیقی یا حقوقی بودن متقاضی ثبت ویا خارجی بودن متقاضی علائم تجاری متفاوت می باشد. علاوه بر هزینه های ثبت برنددراداره علایم تجارتی ،هر علامت تجاری دوبار در روزنامه ی رسمی کشورنیز باید چاپ شود که با توجه به تعداد خطوط و ابعاد علامت تجاری و سیاه سفید یا رنگی بودن آن هزینه خواهد داشت که حدودا بیش از سیصدهزارتومان میشود. اتباع خارجی که در اجرای کنوانسیون پاریس،تقاضای خود را تسلیم اداره ثبت علائم تجاری  می نمایند،می بایست معادل ارزی مبلغ ریالی تعیین شده را مطابق نرخ رسمی بپردازند.
هزینه ثبت برند در گرگان دارای بخش ها و قسمت های مختلف می باشد.که با توجه به نوع کالا و خدمات و تعداد طبقات کالایی  که قراراست به ثبت برسد  هزینه ها متفاوت میباشد . هزینه ثبت برند در گرگان شامل دو بخش می شود. یک قسمت آن حق الزحمه موسسه ثبتی ما  و حق الوکاله وکیل دادگستری  می باشد که بصورت توافقی تعین میشود  وقسمت دیگر هزینه های اداری و واریزی های ثبتی است که طبق تعرفه های قانونی میباشد

مدت زمان ثبت برند در گرگان :

ثبت برند در گرگان درمرحله اول به مدت ۴۵ روز کاری زمان می برد بابت تاییدیه اولیه برند شما و سپس حدود ۴ماه و نیم زمان می برد تا پروانه ده ساله صادر شود.
مدت اعتبار قانونی برند ثبت شده در گرگان
مدت اعتبار ثبت علامت ( مدت اعتبارقانونی ثبت برند در گرگان) ۱۰ سال از تاريخ تسليم اظهارنامه ثبت برند مي‌باشد . اين مدت با درخواست صاحب برند براي دوره‌هاي متوالي ده ساله با پرداخت هزينه تعیین شده از سوی سازمان ثبت شرکتها ، قابل تمديد است ‌. يك مهلت ارفاقي شش ماهه كه از پايان دوره شروع مي‌شود ، براي پرداخت هزينه تمديد ، با پرداخت جريمه تأخير، درنظر گرفته مي‌شود.
ثبت برند لاتین در گرگان
گاهی صاحب برند به دلایل اقتصادی و تجاری و شرایط شرکت خود با سایر شرکت ها و نهاد های بین المللی در ارتباط می باشد و یا متولی صادراتی و وارداتی باشد و تمایل به ثبت برند لاتین دارد که در این صورت باید حتما کارت بازرگانی قانونی داشه باشد. بنابراین افرادی که خواهان ثبت برند لاتین هستند باید حتما به همراه درخواست و اظهارنامه ثبت برند خود کارت اقتصادی شرکت و یا شخص خود را هم ارائه نمایند.
اشخاص حقیقی و حقوقی که کارت بازرگانی نداشته باشند تا زمانیکه این کارت را قانونا دریافت نکنند اجازه ثبت برند و یا علامت تجاری لاتین نخواهند داشت.
نحوه ثبت برند لاتین
هماهنگونه که گفته شد برای ثبت برند لاتین باید کارت بازرگانی داشته باشید.  در صورتیکه این کارت ارائه شود می توانید در درخواست ثبت برند خود علامتی را درخواست نمایید که از حروف لاتین در ان استفاده شده باشد. تفاوتی ندارد که این حروف فارسی باشند که به لاتین نوشته شده اند و یا اینکه ریشه لاتین دارند در هر صورت چنانچه فونت به کار رفته شده لاتین باشد باید شرایط ثبت لاتین یعنی کارت بازرگانی ارائه و درخواست شود.
پس از آن باید مدارک تهیه و سایر موارد همانند ثبت برند فارسی انجام خواهد شد. برای ثبت برند های فارسی الزامی به بررسی سایر برند ها در کشور های دیگر نیست ولی چنانچه متقاضی ثبت برند لاتین باشید درخواست شما با قوانین و شرایط بین المللی برند هم بررسی خواهد شد و باید استعلام شود که نمونه برند شما در هیچ کشور دیگری وجود نداشته باشد و همچنین شرایط برند شما مطابق با استاندارد های توافقنامه مادرید و پروتکل الحاقی آن باشد و به همین دلیل استعلام و بررسی ثبت برند زمان بیشتری خواهد برد. ضمن اینکه ثبت برند لاتین در پرداخت مالیات و عوارض شرکت دخالتی ندارد و به هیچ عنوان دلیل نمی شود که شما با داشتن برند لاتین مالیات و عوارض بیشتری پرداخت کنید.
مدارک لازم برای ثبت برند لاتین در گرگان :
کپی مدارک شرکت و یا شخص حقیقی
کارت بازرگانی به نام شرکت و یا شخص متقاضی
نمونه برند در ابعاد ۱۲ در ۱۲
اظهارنامه ثبت برند لاتین
ثبت برند و یا علات تجاری لاتین مراحل پیچیده تری نسبت به ثبت برند فارسی دارد.  تهیه اظهار نامه ان متفاوت و نوع درخواست هم به شکل دیگری خواهد بود. به دلیل عدم شناخت این مسائل اغلب متقاضیان دچار اشتباه می شوند. بنابر این بهتر است با مشاوره حقوقی برای انجام ثبت برند لاتین اقدام نمایید.

مشاوره ثبت برند در گرگان :

مشاوره ثبت برند در گرگان در موسسه حقوقی فرداد رسا با حضور وکلا و کارشناسان با تجربه صورت می پذیرد و تمامی فرآیندها در زمان ثبت به شما اطلاع داده خواهد شد.موسسه حقوقی فرداد رسا سعی بر این دارد با اطلاع رسانی دقیق و رعایت نکات مهم در هنگام ثبت برند شما را از تمام موارد مورد نیاز از ابتدا تا انتهای فرآیند ثبت برند آگاه سازد.برای مشاوره ثبت برند در گرگان می توانید با موسسه حقوقی فرداد رسا تماس بگیرید و در کوتاهترین زمان و با کمترین هزینه تمامی امور مربوط به ثبت برند در گرگان را انجام دهید.جهت طی کردن مراحل ثبت برند در گرگان و همچنین بهره گیری از راهنمایی های مورد نیاز با کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی فرداد رسا تماس حاصل فرمایید.

به این مطلب امتیاز دهید
[تعداد رای: 1 میانگین امتیاز: 3]

بدون دیدگاه

متاسفانه امکان درج دیدگاه در حال حاضر وجود ندارد.

تماس با کارشناسان حقوقی