8:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

026-32717893

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

فیسبوک

جستجو
 

ثبت برند در یزد

موسسه فرداد رسا > ثبت شهرستان  > ثبت برند در یزد

ثبت برند در یزد

ثبت برند در یزد : یکی از دلایل مهم برای ثبت برند در یزد ، متمایز کردن محصولات و خدمات شرکت از یکدیگر است. شرکتی که چند محصول تولید می‌کند، با ثبت برند برای هریک از آنها، متمایز کردن این موارد را آسان می‌کند.
مزیت دیگر ثبت قانونی برند برای محصولات، تسهیل فرآیندهای بازاریابی و تبلیغات برای آنها است. علاوه بر آن، می‌توان امتیاز برند را به افراد دیگر واگذار کرده و جریان درآمدی جدیدی را برای شرکت تامین کرد. در ضمن، برای اعطای نمایندگی نیز، ثبت برند یکی از الزامات قانونی است.
از طرفی، شرکتی که یک برند ثبت شده را در کنار نام خود می‌بیند، نوعی دارایی ارزشمند را به کسب‌وکارش اضافه کرده است. مدیران پس از انجام این فرآیند، در حفظ هرچه بیشتر برند و بهبود کیفیت محصولات تولیدشده تحت آن عنوان، تلاش می‌کنند.
اما مهم‌ترین دلیل و مزیت ثبت برند در یزد ، حمایت‌های صورت گرفته از طرف سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است. به تعریف دیگر، شرکت‌ها با ثبت برند خود، حمایت یک سازمان قانونی و زیر نظر قوه‌ی قضاییه را برای خود تامین می‌کنند تا در صورت بروز اختلافات، مرجعی موثق برای حل آنها وجود داشته باشد.
حمایت‌های قانونی سازمان ثبت، بهترین دلیلی برای ثبت علامت تجاری است
یکی از مهم‌ترین حمایت‌هایی که توسط سازمان ثبت از علائم تجاری می‌شود، جلوگیری از تولید محصولات مشابه یا با نام‌های گمراه‌کننده و نزدیک به محصول ثبت شده است. این تعریف ساده، بسیاری از مشکلات بازاریابی، نفوذ در بازار و افزایش فروش شرکت‌ها را حل می کند.
محصولی که برند ثبت شده نداشته باشد، به‌راحتی توسط رقبا یا گروه‌های غیرقانونی کپی‌برداری شده و به بازار عرضه می‌شود. در نتیجه‌ی این اقدام، دو اتفاق برای شرکت اصلی رخ خواهد داد. یا محصول کپی شده همان کیفیت محصول اصلی را دارد که در نتیجه موجب کاهش فروش و درآمد شرکت اصلی می‌شود. یا کیفیت محصول کپی مناسب نیست که در نتیجه، نام و شهرت شرکت اصلی را زیر سوال می‌برد.

مراحل ثبت برند در یزد

• عموما اولین گام در مراحل ثبت برند در یزد ، استعلام آن می باشد، تا توسط شخص دیگری به ثبت نرسیده باشد.
• پس از انتخاب برند و تأیید استعلام می توانید به سامانه اداره مالکیت معنوی به نشانی http://iripo.ssaa.ir مراجعه نمایید و اطلاعات و مدارک لازم را ارسال نمایید و کد پیگیری دریافت کنید.
• پس از تکمیل اطلاعات در سامانه، ممکن است پاسخ اداره یکی از این سه حالت اخطار نقص، رد پرونده، آگهی نوبت اول باشد. که در حالت آگهی نوبت اول یعنی مشکلی در اطلاعات وارد شده وجود نداشته و می بایست نسبت به ارائه مدارک اقدام نمایید.
• بعد از انتشار آگهی نوبت اول بایستی مدارک به صورت فیزیکی به اداره مالکیت معنوی تحویل داده شود، و نسبت به پرداخت هزینه روزنامه رسمی اول و هزینه حق الثبت اقدام نمایید.
• پس از گذشت زمان مقرر در صورتی که شخص یا اشخاصی نسبت به برند شما اعتراضی نداشته باشد باید برای آگهی نهایی و دریافت سند قطعی برند اقدام کنید.

شرایط ثبت برند در یزد

در مورد شرایط ثبت برند در یزد لازم است به نکات زیر توجه داشته باشید:
قانون ثبت علائم و آیین نامه اصلاحی اجرایی مصوب سال ۱۳۳۳۷ ثبت علائم ذیل را ممنوع نموده است:
-واژه های انتخابی عام و توصیفی نباشند .
_علائم رسمی،دولتی و مملکتی نظیر پرچم ایران،علائم وزارتخانه ها،هلال احمر،علائم نیروهای مسلح و ….
_علایمی که قبلاَ خود یا مشابه آن به ثبت رسیده باشد.
_علائم منافی عفت عمومی ونظم و انضباط اجتماعی
_علائمی که دارای اسم و عبارت عمومی باشد و دولت استعمال آن را تحت علامت تجاری منع کرده باشد.
– از شرایط ثبت برند در یزد تاریخ تقاضای ثبت آن هم بسیار مهم است.اگر یک برند تجاری هم زمان دو متقاضی برای ثبت داشته باشد متقاضی ای که تاریخ تقاضای آن ارجحیت داشته باشد اجازه ی به ثبت رساندن آن را دارد.

مدارک ثبت برند در یزد

مدارک ثبت برند در یزد که لازم است به اظهارنامه پیوست شود عبارتند از :
مدارک ثبت برند در یزد برای اشخاص حقیقی :
• اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
• امضای وکالت نامه و فرم تقاضای علامت
• داشتن جواز کسب و یا جواز تاسیس از صنایع
• ارائه شکل و نام تجاری در ابعاد ۱۲×۱۲ سانتیمتر
• داشتن کارت بازرگانی (در صورت لاتین بودن نام تجاری)
مدارک ثبت برند در یزد برای اشخاص حقوقی (شرکتی) :
• کپی شرکتنامه و روزنامه رسمی و آخرین تغییرات
• کپی شناسنامه و کارت ملی افرادی که در شرکت حق امضا دارند.
• داشتن کارت بازرگانی (در صورت لاتین بودن نام تجاری)
• ارائه شکل و نام تجاری در ابعاد ۱۲×۱۲ سانتیمتر
• داشتن جواز تاسیس (جواز صنایع)

هزینه ثبت برند در یزد

هزینه ی ثبت برند در یزد بر حسب حقیقی یا حقوقی بودن متقاضی ثبت ویا خارجی بودن متقاضی علائم تجاری متفاوت می باشد. علاوه بر هزینه های ثبت برنددراداره علایم تجارتی ،هر علامت تجاری دوبار در روزنامه ی رسمی کشورنیز باید چاپ شود که با توجه به تعداد خطوط و ابعاد علامت تجاری و سیاه سفید یا رنگی بودن آن هزینه خواهد داشت. اتباع خارجی که در اجرای کنوانسیون پاریس،تقاضای خود را تسلیم اداره ثبت علائم تجاری  می نمایند،می بایست معادل ارزی مبلغ ریالی تعیین شده را مطابق نرخ رسمی بپردازند.
هزینه ثبت برند در یزد دارای بخش ها و قسمت های مختلف می باشد.که با توجه به نوع کالا و خدمات و تعداد طبقات کالایی  که قراراست به ثبت برسد  هزینه ها متفاوت میباشد . هزینه ثبت برند در یزد شامل دو بخش می شود. یک قسمت آن حق الزحمه موسسه ثبتی ما  و حق الوکاله وکیل دادگستری  می باشد که بصورت توافقی تعین میشود  وقسمت دیگر هزینه های اداری و واریزی های ثبتی است که طبق تعرفه های قانونی میباشد
مدت زمان ثبت برند در یزد :
ثبت برند در یزد درمرحله اول به مدت ۴۵ روز کاری زمان می برد بابت تاییدیه اولیه برند شما و سپس حدود ۴ماه و نیم زمان می برد تا پروانه ده ساله صادر شود.
مدت اعتبار قانونی برند ثبت شده در یزد
مدت اعتبار ثبت علامت ( مدت اعتبارقانونی ثبت برند در یزد) ۱۰ سال از تاريخ تسليم اظهارنامه ثبت برند مي‌باشد . اين مدت با درخواست صاحب برند براي دوره‌هاي متوالي ده ساله با پرداخت هزينه تعیین شده از سوی سازمان ثبت شرکتها ، قابل تمديد است ‌. يك مهلت ارفاقي شش ماهه كه از پايان دوره شروع مي‌شود ، براي پرداخت هزينه تمديد ، با پرداخت جريمه تأخير، درنظر گرفته مي‌شود.

مشاوره ثبت برند در یزد :

مشاوره ثبت برند در یزد در موسسه حقوقی فرداد رسا با حضور وکلا و کارشناسان با تجربه صورت می پذیرد و تمامی فرآیندها در زمان ثبت به شما اطلاع داده خواهد شد.موسسه حقوقی فرداد رسا سعی بر این دارد با اطلاع رسانی دقیق و رعایت نکات مهم در هنگام ثبت برند شما را از تمام موارد مورد نیاز از ابتدا تا انتهای فرآیند ثبت برند آگاه سازد.برای مشاوره ثبت برند در یزد می توانید با موسسه حقوقی فرداد رسا تماس بگیرید و در کوتاهترین زمان و با کمترین هزینه تمامی امور مربوط به ثبت برند در یزد را انجام دهید.جهت طی کردن مراحل ثبت برند در یزد و همچنین بهره گیری از راهنمایی های مورد نیاز با کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی فرداد رسا تماس حاصل فرمایید.
فروش برند ثبت شده در یزد
با توجه به این که علامت تجاری یا به صورت عامیانه برند (هرچند که معادل لاتین علامت تجاری “trademark” میباشد) مانند سایر مالکیت های فکری جزو دارایی های صاحبان آنها میباشد و این دارایی ها نیز مانند سایر اموال قابلیت نقل و انتقال و واگذاری به دیگر افراد را دارند. بر همین اساس  علائم تجاری یا به اختصار برند پس از ثبت و اخذ شماره و گواهی ثبت قابل نقل و انتقال میباشند بنابراین صاحبان علائم تجاری یا متقاضیان خرید علامت تجاری با رعایت ماده ۱۳۹ آیین نامه اجرایی قانون ثبت علائم تجاری میتوانند نسبت به خرید و فروش علامت تجاری و برند اقدام نمایند.
مزایای خرید علامت تجاری یا همان برند در یزد:
از جمله مزایای خرید برند آماده این است که در کوتاهترین زمان ممکن صاحب علامت تجاری مورد نیاز برای محصولاتتان خواهید شد، نیاز به درخواست های مکرر برای ثبت علامت تجاری نخواهید داشت (ممکن است نام درخواستی شما قبلا ثبت یا بنا به دلایل عنوان شده در آیین نامه اجرایی ثبت علائم تجاری قابل ثبت نباشد)
علامت تجاری (برند) دارای برند قابل قبول (برند سازی شده و هزینه های تبلیغاتی نیز قبلا انجام شده باشد) باشد و یا از لحاظ زیبایی شناختی قابلیت برند سازی راحت تری را داشته باشد.
علائم ثبت شده قبلا تمامی مراحل ثبتی خود را پیموده و تا موعد مقرر تمدید نیازی به هیچ فرآیندی نداشته و پس از اتمام مهلت ۱۰ ساله نیز برای تمدید نیازی به اخذ مجوز ندارند و تنها با ارائه مدارک شخصی مالک قابل تمدید شدن برای یک دوره ۱۰ ساله دیگر را نیز دارند.

به این مطلب امتیاز دهید
[تعداد رای: 1 میانگین امتیاز: 5]

بدون دیدگاه

متاسفانه امکان درج دیدگاه در حال حاضر وجود ندارد.

تماس با کارشناسان حقوقی