ثبت شرکت در اهواز : مراحل ثبت شرکت در اهواز , شرایط ثبت شرکت در اهواز , مدارک لازم جهت ثبت شرکت در اهواز , هزینه ثبت شرکت در اهواز , ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز , ثبت شرکت سهامی خاص در اهواز توضیحات تکمیلی در ادامه مطلب با موسسه فرداد رسا همراه شوید .

شهر اهواز از لحاظ تاریخی و نیز از لحاظ صنعتی بسیار با اهمیت است علاوه بر وجود صنایع نفتی عظیم در این شهر و شهرهای اطراف که به سرعت در حال رشد می باشد ، از لحاظ تاریخی نیز با توجه به جنگ تحمیلی این شهر هم اکنون نیاز به سرمایه گذاری و جبران سرمایه های از دست رفته در آن دوران می باشد. به همین خاطر بحث ثبت شرکت نیز در این شهر بسیار مهم می باشد زیرا یکی از اهداف کلان شهرها ایجاد ظرفیت اقتصادی بالا می باشد از این رو یکی از ادارات دولتی که در شهرها بسیار پرکار می باشد اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری می باشد . ثبت شرکت به مجموعه مراحلی اطلاق می شود که در آن مراحل  یک شرکت اعم از تجاری یا غیرتجاری به ثبت رسیده و رسما” قانونی محسوب می گردد. در ثبت هر کدام از شرکت ها مدارکی مورد نیاز است که تا حدودی با بقیه متفاوت است اما در کل برای ثبت شرکت مدارک و مراحل مشابهی باید انجام شود. چیزی که در ثبت شرکت دارای اهمیت است اسم آن است . اسم یک شرکت در واقع پرچم دار و نشان یک شرکت می باشد از طرفی هم انتخاب آن دارای قوانینی می باشد که امروزه بسیار موشکافانه  شده است که این امر به دلیل مسائل حقوقی و مالی می باشد به همین خاطر پروسه انتخاب نام شرکت بسیار پیچیده و سخت می باشد. مهم ترین نکته این است که با شناخت و اطلاعات کامل بتوانید نام شرکت خود را به درستی انتخاب نمایید.  این شناخت و اطلاعات را ما می توانیم در اختیارتان بگذاریم.

دسترسی سریع به مهم ترین عناوین مطلب (ثبت شرکت در اهواز)

مراحل ثبت شرکت در اهواز

هزینه ثبت شرکت در اهواز

مشاوره ثبت شرکت در اهواز

شرایط ثبت شرکت در اهواز

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در اهواز

ثبت شرکت سهامی خاص در اهواز

ثبت شرکت مسئولیت محدود در اهواز

[sta_anchor id=”مراحل-ثبت-شرکت-در-اهواز” unsan=”مراحل ثبت شرکت در اهواز” /]

مراحل ثبت شرکت در اهواز

مراحل ثبت شرکت در اهواز توسط متقاضی : در گام نخست باید یک موضوع فعالیت مناسب برای ثبت شرکت در اهواز خود انتخاب کنید ، شما متقاضیان محترم می بایست اوراق اساسی شرکت خود را نیز تنظیم و تدوین نمایید که می بایست برای انجام این امر با کارشناسان  این امر مشورت داشته باشید. بعد از اتمام ثبت سامانه ای شرکت خود میتوانید کلیه اسناد ثبت شرکت را به اداره ثبت شرکتها در اهواز ارسال کرده و بعد از گذراندن مدت زمان مقرر آگهی تاسیس آن صادر می گردد.
مراحل ثبت شرکت در اهواز  توسط موسسه فرداد رسا : متقاضیان ثبت شرکت در اهواز میتوانند از مشاوره تخصصی کارشناسان فرداد رسا بهره مند شوند و بعد از تکمیل مدارک مشاورین ما اقدام به تنظیم موضوع فعالیت شرکت به صورت کاملا تخصصی مینمایند. حال نوبت به ثبت اینترنتی شرکت از طریق سامانه ثبت شرکتها می نمایند کارشناسان ما اوراق شرکت شما را با توجه به اطلاعات اعلامی از جانب شما تنظیم مینمایند این اوراق شامل : اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه و متن صورتجلسه می باشد  در گام بعدی در انتخاب نام شرکت شما را یاری می کنند. این نام می بایست در زمینه فعالیت شرکت باشد  و از سه سیلاب خاص تشکیل شده باشد. بعد از تایید نام شرکت، مدارک  و اوراق ثبت  به اداره ثبت شرکت در اهواز ارسال میگردد و با گذشت ۱۵ الی ۲۰ روز کاری  آگهی تاسیس آن صادر  می گردد هزینه  ثبت شرکت در اهواز بر اساس فاکتورهای گوناگون مشخص می گردد یکی از این فاکتورها ، سرمایه اولیه شرکت می باشد که بر اساس آن  وجه حق الثبت افزایش می یابد ، به علاوه بسته روزنامه ررسمس هم بر اساس تعداد خطوط سبب افزایش حق الدرج آگهی می شود که در مجموع بر هزینه ثبت شرکت در اهواز موثر هستند جهت برخورداری از مشاوره  ثبت شرکت در اهواز با موسسه فرداد ثبت تماس بگیرید.

مرحله ثبت سامانه ای شرکت در اهواز

جهت ثبت شرکت ، می بایست به پایگاه اینترنتی اداره کل ثبت شرکت ها به نشانی http://irsherkat.ssaa.ir  مراجعه کنید. ( قسمت پذیرش درخواست ثبت شرکت )
فرمی پیش روی شما ظاهر می شود که باید مرحله به مرحله آن را تکمیل کنید و مدارک مورد نیاز را در آن بارگذاری نمایید. اطلاعات مربوط به متقاضی نخستین موضوعی است که در این فرم ها باید درج شود. ( شامل نام متقاضی ،نام خانوادگی متقاضی ، تابعیت متقاضی ، سمت متقاضی ، شماره ملی متقاضی ، شماره همراه متقاضی )
مراحل ثبت نام در سامانه ثبت شرکتها بعد از اطلاعات متقاضی :

 • وارد نمودن پنج اسم انتخابی برای نام شرکت به ترتیب اولولیت. ( نام های انتخاب شده می بایست بیگانه نبوده ، فاقد سابقه ثبت بوده و دارای معنا و مطابق با فرهنگ اسلامی باشند).
 • وارد نمودن موضوع شرکت بر اساس نوع فعالیت و مدت آن. ابتدا انتخاب نوع فعالیت بالاترو سپس مدت فعالیت بر اساس اینکه محدود یا نامحدود باشد و در صورت محدود بودن تعیین حداکثر مدت فعالیت به ماه.
 • وارد کردن آدرس مرکز اصلی شرکت با کد پستی و یک تلفن ثابت.
  _ مشخص نمودن سرمایه شرکت. انتخاب گزینه سرمایه نقدی شرکت در مسولیت محدود( حداقل صد هزار تومان) و مشخص کردن تعداد و ارزش سهم برای شرکت سهامی خاص.
 • مشخص نمودن اطلاعات مربوط به سهام و میزان سرمایه هر کدام از شرکا و تعدادسهم یا نقدی و غیر نقدی بودن سرمایه.
 • انتخاب گزینه وجود یا عدم وجود مجوز برای فعالیتهایی که نیاز به مجوز از سازمان یا ارگانهای خاص دارند و وارد کردن شماره مجوزو تاریخ مجوز در صورت نیاز به وجود آن.
 • وارد نمودن مشخصات اعضای شرکت. مشخصات اشخاص حقیقی چون نام، نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه و… و شناسه ملی برای اشخاص حقوقی. کد پستی جهت افراد حقیقی و حقوقی و شماره ثبت جهت افراد حقوقی.
 • وارد کردن سمت اعضای شرکت. معلوم نمودن سمت مدیر عامل یا رئیس هیأت مدیره. پر نمودن فیلد تاریخ شروع سمت، مدت تصدی، تاریخ پایان اعتبار سمت و … مشخص کردن وضعیت حق امضاء و در نهایت کلید ثبت سمت شخص.
 • پر کردن اطلاعات مربوط به نمایندگان قانونی. نماینده مورد نظر، نوع نمایندگی، مستند نمایندگی، شماره و تاریخ مستند نمایندگی. و تاریخ شروع و پایان نمایندگی در صورت وجود نماینده.
 • ثبت اطلاعات مربوط به تأسیس شعبه چنانچه شعبه ای وجود داشته باشد. ابتدا وارد کردن کد پستی شعبه، شماره تماس واحد ثبتی شعبه، نشانی شعبه و در نهایت ثبت شعبه.

[sta_anchor id=”هزینه-ثبت-شرکت-در-اهواز” unsan=”هزینه ثبت شرکت در اهواز” /]

هزینه ثبت شرکت در اهواز

از آنجا که هزینه ثبت شرکت در اهواز شامل موارد مختلفی می شود که از آن جمله هزینه اولیه ثبت شرکت ، حق الزحمه ثبت شرکت  در اداره ثبت شرکت های اهواز ، هزینه بابت  باطل کردن تمبر سرمایه ؛ حق الزحمه وکیل ثبت شرکت در اهواز ،حق الزحمه چاپ آگهی روزنامه رسمی و مخارج آگهی روزنامه کثیر الانتشارمی باشد. وعلاوه براین مبالغ بر اساس  نوع شرکت و اعضای تشکیل دهنده آن و همچنین طرح و موضوع فعالیت مخارج ثبت شرکت نیز تفاوت دارد. بنا براین هزینه کلی آن در موارد مختلف با هم متفاوت است.به طور مثال : هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز با هزینه ثبت شرکت سهامی خاص  در اهواز که نحوه ثبت آن فرق می کند و به طور حتم  بسیاراختلاف دارد. هزینه های دریافت مؤسسات ثبتی و حقوقی به جهت متغیر بودن بر ثبت شرکت تآثیر گذار است . لازم است به این نکته توجه شود که ثبت شرکت در شهرهای کوچک در مقایسه با مراکز استانها و کلان شهرها تفاوت به سزایی دارد. طرح وموضوع فعالیت شرکت ها نیز برهزینه های شرکت تآثیر دارد برای شفاف سازی این مطلب میتوان گفت زمانی که موضوع فعالیت شرکت طولانی باشد و موضوعات زیادی را در بر داشته باشد و موارد گوناگونی را در بر می گیرد و به طور جامع بیشتر از حد باشد ومعمول آن حداقل سه سطر در روزنامه باشد ؛ به طور حتم هزینه ثبت آن شرکت نیز افزایش پیدا می کند . از مواردی که می توان در ثبت شرکت در اهواز عنوان کرد، افرادی که با هدف قابل دسترسی وبه صورت مصمم شروع به فعالیت می کنند طی گذشت زمان کوتاهی علاوه بر اینکه تمامی هزینه های پرداخت شده جهت ثبت شرکت را به خود برمیگردانند.و در نهایت با بیشتر شدن تعداد شرکا و سهامداران هزینه ثبت اولیه شرکتشان تقسیم می شود .

[sta_anchor id=”مشاوره-ثبت-شرکت-در-اهواز” unsan=”مشاوره ثبت شرکت در اهواز” /]

مشاوره ثبت شرکت در اهواز

فرایند ثبت برای متقاضیان ثبت شرکت در اهواز به دو شکل است به این ترتیب که هم از طریق خود شخص و هم از طریق موسسات ثبتی حقوقی قابل انجام است . در صورتی که می خواهید کار ثبت شرکت خود را شخصا” انجام نداده و از تجربه کارشناسان بهره جویید شما میتوانید با  مشاوره کارشناسان مجرب و متخصص این فرداد ثبت به صورت کاملا رایگان بهره مند شوید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل نمایید.

[sta_anchor id=”شرایط-ثبت-شرکت-در-اهواز” unsan=”شرایط ثبت شرکت در اهواز” /]

شرایط ثبت شرکت در اهواز را بدانیم

زمانی که دو یا چند نفر به منظور انجام فعالیتهای هدفمند و برای بهره مندی از سود قصد همکاری دارند میتوانند شرکت های تجاری را به ثبت برسانند. اولین قدم برای ثبت شرکت در اهواز طراحی موضوع فعالیت شما می باشد که در صورتی که این موضوع نیازمند مجوز باشد موظف می باشید مجوزهای لازم را از ارگانهای مربوطه دریافت نمایید . شما میتوانید به منظور کسب اطلاع  با کارشناسان فرداد ثبت در تماس بوده و از تجربیات آنها بهره مند گردید. بعد از تعیین موضوع قالب ثبتی مناسب را انتخاب  نمایید .در ایران معمولا شرکتها در دو قالب مسئولیت محدود و سهامی خاص به ثبت می رسند در بین قالبهای ثبتی شرکت سهامی خاص از اعتبار بیشتری برخوردار می باشد و با سه نفر عضو هیئت مدیره و دو نفر بازرس اصلی و علی البدل تاسیس میگردد اما در مقابل شرکت مسئولیت محدود با دو نفر عضو تشکیل میگردد سرمایه این نوع از شرکتها به صورت لفظی می باشد.
از مهم ترین شرایط ثبت یک شرکت تجاری انتخاب سرمایه مناسب می باشد که این سرمایه از ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال کمتر نمی باشد و مدت زمان ثبت یک شرکت تجاری تقریبا ۱۵ الی ۲۰ روز کاری می باشد.

[sta_anchor id=”مدارک-لازم-جهت-ثبت-شرکت-در-اهواز” unsan=”مدارک لازم جهت ثبت شرکت در اهواز” /]

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در اهواز

 • مدارک شناسایی موسسین
 • به همراه گواهی عدم سو پیشینه کیفری ،
 • مجوز فعالیت در صورت لزوم ،
 • مدارک ثبتی شرکت پرینت گرفته شده از سامانه به همراه امضا اعضا از مدارک لازم جهت ثبت شرکت در اهواز می باشد.

[sta_anchor id=”ثبت-شرکت-سهامی-خاص-در-اهواز” unsan=”ثبت شرکت سهامی خاص در اهواز” /]

ثبت شرکت سهامی خاص در اهواز

ثبت شرکت سهامی خاص یکی دیگر از انواع شرکت در قانون تجارت ایران می‌باشد که از نظر ساختار تقریبا مشابه شرکت با مسئولیت محدود است و بعد از شرکت های با مسئولیت محدود ، شرکتهای سهامی خاص بیشترین درصد ثبت شرکت را دارد این شرکت از جنبه‌ی اعتباری برای اخذ تسهیلات بانکی، اخذ نمایندگی‌های معتبر و یا شرکت در مناقصات و مزایده‌ها مناسب است  درشرکتهای با سهامی خاص که سرمایه ی آنها به سهم تقسیم شده و در این نوع شرکت تعداد سهامداران حداقل ۳ نفر می باشد و همچنین به دو بازرس اصلی و علی البدل نیاز است. در شرکتهای سهامی خاص حداقل ۳۵ درصد سرمایه شرکت باید نقد در یکی از بانکهای کشور واریز گردد و گواهی را به اداره ثبت شرکتها ارائه ۶۵ درصد در تعهد سهامداران شرکت می باشد.ارائه کدپستی و آدرس دفتر مرکزی جهت ثبت شرکت الزامی است در صورتی تمایل به کسب اطلاعات بیشتری در موضوع ثبت شرکت سهامی خاص هستید به مطلب ثبت شرکت سهامی خاص مراجعه بفرمایید

[sta_anchor id=”ثبت-شرکت-مسئولیت-محدود-در-اهواز” unsan=”ثبت شرکت مسئولیت محدود در اهواز” /]

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز

پر کاربرد ترین موضوع ثبتی در مباحث ثبت شرکتها می باشد شرکتی است بین دو یا چند شخص برای انجام فعالیت های تجاری, هر کدام از شرکاء بدون اینکه لوزم باشد سرمایه به سهم تقسیم شود تنها تا میزان سرمایه خود در مجموعه مسئولیت و تعهد دارند. در نام شرکت حتماً می بایست عنوان مسئولیت قید گردد .کمینه سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود یک میلیون ریال (یکصد هزار تومان) می‌باشد و نیازبه تادیه تمام یا قسمتی از این مبلغ به حسابی در بانک نیست در صورتی که تصمیم به ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز را دارید با مراجعه به مطلب ثبت شرکت با مسئولیت محدود اطلاعات جامعی دریافت کنید .

ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری در اهواز

شرکتهایی با عنوان پیمانکاری ، خدماتی و تولیدی بیشترین سهم را در تقاضای ثبت شرکت دارند ، کلیه این فعالیتها در قالبهای سهامی خاص و مسئولیت محدود به ثبت میرسند که با بررسی میزان فعالییتان انتخاب می گردند. چنانچه قصد دارید فعالیتهایی  در سطح گسترده و اخذ وام و شرکت در مناقصات انجام دهید ، می بایست شرکت سهامی خاص به ثبت برسانید. کارشناسان و مشاوران فرداد ثبت با دارا بودن دپارتمانهای تخصصی در زمینه ثبت شرکت و ثبت برند میتوانند بهترین یاری رسان شما در این زمینه باشند.

ثبت موسسات غیر تجاری در اهواز

چنانچه ثبت شخصیت حقوقی با هدفی  به جز اهداف تجاری باشد. شخصیت حقوقی پس از ثبت عنوانی مثل موسسه ، کانون ، انجمن و … به خود می گیرد و عنوان شرکت نخواهد داشت . مانند موسسات علمی ، آموزشی  یا خیریه ها. این موسسات هم طبق قوانین به دودسته تقسیم می شوند . موسسات انتفاعی ( که سودی برای اعضا در پی دارند) و موسسات غیر انتفاعی که بانیان آن به دنبال کسب سود نیستند مانند خیریه ها.
این نوع موسسات در دو قالب انتفاعی و غیرانتفاعی به ثبت می رسند:
۱ . موسسات غیر  انتفاعی:  موسساتی که هدف تاسیس آنها، سود و منافع اعضایشان نیست  ، مثل: انجمن‌های اسلامی، علمی، ادبی و …
۲ . موسسات انتفاعی : موسساتی که هدف تاسیس آنها،به دست آوردن  منافع و سود برای اعضای خود است. مثل: آموزشگاه‌های علمی، فنی، کلاس‌های زبان، مدارس غیرانتفاعی

شرایط انتخاب نام شرکت در اهواز

اسم شرکت اعم از مسئولیت محدود یا سهامی خاص باید حداقل از سه واژه تشکیل شده باشد که هر کدام از این سه واژه نباید ریشه لاتین داشته باشند به علاوه نباید از اسامی عام باشند ( مثل فناوری ، مهندسی ، تجاری و …) . حتما” باید در نام شرکت از اسم خاص استفاده گردد تا  مالکیت آن اسم خاص به شما تعلق گیرد. به علاوه اسامی دولتی و ملی  ، اسامی مقدس مانند نام ائمه اطهار و  عناوینی از این دست صرفا” با اخذ مجوز از مراجع ذی صلاح قابل استفاده می باشند .
با تماس با مشاوران فرداد ثبت می توانید نامی مناسب برای شرکت یا موسسه خود انتخاب کرده و به علاوه از همراهی وکیل ثبت شرکت تا انتهای مسیر ثبت شرکت در اهواز برخوردار شوید.

از خدمات مشاوره رایگان موسسه فرداد رسا بهرمند شوید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.