بلاگ

ثبت شرکت در اراک , در این مقاله برای شما متقاضیان محترم ثبت شرکت اراک به صورت کامل روند کار و مراحل و شرایط و هزینه ثبت شرکت در اراک توضیح داده میشود تا پایان مقاله همراه کارشناسان موسسه فرداد رسا باشید

شهر اراک به لحاظ موقعیت جغرافیایی  یکی از مهم ترین شهرهای صنعتی  ایران به حساب می آید و رشد صنعت و تجارت در این شهر به سرعت در حال رشد می باشد به همین خاطر بحث ثبت شرکت نیز در این شهر بسیار مهم می باشد زیرا یکی از اهداف کلان شهرها ایجاد ظرفیت اقتصادی بالا می باشد از این رو یکی از ادارات دولتی که در شهرها بسیار پرکار می باشد اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری می باشد باید بدانید پس از تهران بیشترین شرکتهای تجاری در اراک به ثبت می رسند. با ثبت شرکت شخصیت حقوقی به فعالیت خود منتسب می کنیدو با انجام این کار دریچه های جدیدی درمسیر کاری شما گشوده  می شود. به عنوان مثال با ایجاد یک شخصیت حقوقی راحتتر می توانید کار خود را گسترش دهید و شعبه بزنید ویا با سایر شخصیتهای حقوقی  قرارداد منعقد نمایید و همچنین برای اعطای  نمایندگی ، اخذ برند ، شرکت در مناقصات ، اخذ وام و تسهیلات بانکی ثبت شرکت یکی از ملزومات و در واقع مهمترین مسئله می باشد زیرا شما را برای انجام هریک از این امور از پشتیبانی قانونی برخوردار میکند پس توصیه ما اینست که جهت ثبت شرکت هرچه زودتر اقدام نمایید . ثبت شرکت را خود متقاضی میتواند انجام دهد و یا کار را به موسسات ثبتی محول کند.

مراحل ثبت شرکت در اراک

مراحل ثبت شرکت اراک توسط متقاضی : در اولین اقدام  موضوع فعالیت خود  و نیز قالب مناسبی را برای ثبت شرکت خود انتخاب کنید.شما متقاضیان محترم می بایست اوراق اساسی شرکت خود را نیز تنظیم و تدوین نمایید که می بایست برای انجام این امر با اشخاص متخصص در این زمینه مشورت داشته باشید. بعد از اتمام ثبت سامانه ای شرکت خود میتوانید کلیه اوراق و مدارک شرکت را به اداره ثبت شرکتها در اراک ارسال کرده و بعد از گذراندن مدت زمان مقرر آگهی تاسیس آن صادر می گردد.
مراحل ثبت شرکت اراک توسط موسسه فرداد رسا : متقاضیان ثبت شرکت در اراک میتوانند از مشاوره تخصصی کارشناسان موسسه ثبت شرکت فرداد رسا برخوردار شود و بعد از فراهم آوردن اسناد  مشاورین ما اقدام به تنظیم موضوع فعالیت شرکت به صورت کاملا تخصصی مینمایند. سپس نوبت به ثبت نام  اینترنتی شرکت از طریق سامانه ثبت شرکتها می رسد کارشناسان ما اوراق شرکت شما را با توجه به اطلاعات اعلامی از جانب شما تنظیم مینمایند این اوراق شامل : اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه و متن صورتجلسه می باشد  در گام بعدی در انتخاب نام شرکت شما را یاری می کنند. این نام می بایست در زمینه فعالیت شرکت باشد  و از سه سیلاب خاص تشکیل شده باشد. بعد از تایید نام شرکت، مدارک و اوراق ثبت  به اداره ثبت شرکت در اراک ارسال میگردد و با گذشت ۱۵ الی ۲۰ روز کاری  آگهی تاسیس آن صادر  می گردد هزینه  ثبت شرکت اراک بر اساس فاکتورهای گوناگون مشخص می گردد یکی از این فاکتورها ، سرمایه اولیه شرکت می باشد که بر اساس آن  وجه حق الثبت افزایش می یابد ، به علاوه بسته روزنامه رسمی هم بر اساس تعداد خطوط سبب افزایش حق الدرج آگهی می شود که در مجموع بر هزینه ثبت شرکت در اراک موثر هستندجهت برخورداری از مشاوره  ثبت شرکت با موسسه فرداد رسا تماس بگیرید.

شرایط ثبت شرکت اراک

جهت ثبت شرکت در اراک شرایطی باید به وجود آید که این شرایط حضور شرکای معتمد که بتوانید از تخصص یا سرمایه شان استفاده کنید ، که البته تعدادشان بر حسب نوع شرکت متفاوت است. این شرکا باید ۱۸ سال سن داشته و نباید در ارگانهای دولتی مشغول باشند . پس از این مورد باید اسمی با معنای مرتبط با فعالیتتان انتخاب کنید. که البته این اسم هم شرایط خاص خودش را دارد که در رابطه با آن می توانیم راهنمای شما باشیم. همچنین باید سرمایه اولیه ای برای شرکت خود در نظر بگیرید که برای ثبت شرکت مسئولیت محدود و ثبت شرکت سهامی خاص این مبلغ مینی موم یک میلیون ریال می باشد. در صورت فراهم آوردن این شرایط باید نسبت به  ثبت نام اینترنتی اقدام کنید برای این منظور به سامانه اداره ثبت شرکتهای اراک رفته و مشخصات شناسنامه ای خود و شرکایتان را وارد می کنید همچنین سایر مشخصاتی که برای شرکت در شرف تاسیس خود در نظر گرفته اید مثل سرمایه اولیه و اسامی منتخب را وارد می نمایید . در پایان با زدن   دکمه پذیرش نهایی ، ثبت نام شما به پایان رسیده  و  دیگر نمی توانید تغییری در اطلاعات ثبت نامیتان ایجاد کنید و این فرم ثبت نامی در اختیار کارشناسان اداره ثبت شرکتها قرار می گیرد تا  آن را بررسی کرده اعلام نتیجه کنند ، در صورتی که نتیجه مثبت باشد مدارک لازم را از همین سامانه پرینت گرفته با پست به اداره ثبت شرکتها ارسال می نمایید پس از دریافت مدارک مجددا” کارشناس اداره ثبت شرکتها آنها را بررسی کرده و نتیجه دوباره درسایت این اداره منعکس می گردد.  اگر مدارک هم تایید شد باید ضمن مراجعه به این اداره نسبت به  تحویل مدارک شرکتتان که به ثبت رسیده اقدام نمایید و سپس باید برای چاپ آگهی ثبت تاسیس در روزنامه رسمی کشور نیز مبادرت ورزید.بدین ترتیب ثبت شرکت در اراک به اتمام می رسد.

مشاوره ثبت شرکت

برای ثبت شرکت متقاضیان ثبت شرکتهای تجاری و موسسات غیرتجاری میتوانند فرآیند ثبت خود را به دو شکل توسط خود متقاضی یا از طریق وکلای مجرب در این زمینه به ثبت برسانند. در صورتی که می خواهید کار ثبت شرکت خود را شخصا” انجام نداده و از تجربه کارشناسان بهره جویید شما میتوانید با تماس با موسسه فرداد رسا از مشاوره ثبت شرکت کارشناسان مجرب و متخصص این موسسه به صورت کاملا رایگان بهره مند شوید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل نمایید.

هز ینه ثبت شرکت

از آنجا که هزینه ثبت شرکت در اراک شامل موارد مختلفی می شود که از آن جمله هزینه اولیه ثبت شرکت ، حق الزحمه ثبت شرکت  در اداره ثبت شرکت های اراک ، هزینه بابت  باطل کردن تمبر سرمایه ؛ حق الزحمه وکیل ثبت شرکت در اراک ،حق الزحمه چاپ آگهی روزنامه رسمی و مخارج آگهی روزنامه کثیر الانتشارمی باشد. وعلاوه براین مبالغ بر اساس  نوع شرکت و اعضای تشکیل دهنده آن و همچنین طرح و موضوع فعالیت مخارج ثبت شرکت نیز تفاوت دارد. بنا براین هزینه کلی آن در موارد مختلف با هم متفاوت است.به طور مثال : هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اراک با هزینه ثبت شرکت سهامی خاص  در اراک که نحوه ثبت آن فرق می کند و به طور حتم  بسیاراختلاف دارد. هزینه های دریافت مؤسسات ثبتی و حقوقی به جهت متغیر بودن بر ثبت شرکت تآثیر گذار است . لازم است به این نکته توجه شود که ثبت شرکت در شهرهای کوچک در مقایسه با مراکز استانها و کلان شهرها تفاوت به سزایی دارد. طرح وموضوع فعالیت شرکت ها نیز برهزینه های شرکت تآثیر دارد برای شفاف سازی این مطلب میتوان گفت زمانی که موضوع فعالیت شرکت طولانی باشد و موضوعات زیادی را در بر داشته باشد و موارد گوناگونی را در بر می گیرد و به طور جامع بیشتر از حد باشد ومعمول آن حداقل سه سطر در روزنامه باشد ؛ به طور حتم هزینه ثبت آن شرکت نیز افزایش پیدا می کند . از مواردی که می توان در ثبت شرکت در اراک عنوان کرد، افرادی که با هدف قابل دسترسی وبه صورت مصمم شروع به فعالیت می کنند طی گذشت زمان کوتاهی علاوه بر اینکه تمامی هزینه های پرداخت شده جهت ثبت شرکت را به خود برمیگردانند.و در نهایت با بیشتر شدن تعداد شرکا و سهامداران هزینه ثبت اولیه شرکتشان تقسیم می شود .

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اراک : جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اراک حداقل حضور دونفر با شرایط گفته شده الزامی است و حداقل سرمایه اولیه صد هزارتومان می باشد و سقفی برای سرمایه اولیه شرکت در قوانین مشخص نشده است و البته نیاز به واریز ندارد . این شرکت جهت امور بازرگانی مثل خرید و فروش یا صادرات واردات و یا توزیع بسیار مناسب است.  ذکر عبارت مسئولیت محدود در اوراق ثبتی شرکت قبل از اسم شرکت یا بعد از آن  الزامی است .

ثبت شرکت سهامی خاص در اراک : جهت ثبت شرکت سهامی خاص در اراک حضور ۵ نفر ، سه شریک و دوبازرس  بدون نسبت فامیلی با شرکا الزامی می باشد حداقل سرمایه اولیه همانطور که گفته شد صد هزارتومان می باشد  با این تفاوت که در این نوع شرکت  احتیاج به واریز ۳۵% سرمایه دارید.  این شرکت برای ثبت نام در مناقصات ، اخذ رتبه و وام و تسهیلات یا قرارداد با ارگانهای دولتی مناسب است .  ذکر عبارت سهامی خاص در اوراق ثبتی شرکت قبل از اسم شرکت یا بعد از آن  الزامی است .

ثبت شرکت تولیدی , خدماتی , پیمانکاری : یکی از مکررترین موضوعاتی که برای ثبت شرکت متقاضی دارد شرکتهایی با عنوان پیمانکاری ، خدماتی و تولیدی می باشد کلیه این فعالیتها در قالبهای سهامی خاص و مسئولیت محدود به ثبت میرسند که با بررسی میزان  و نوع و نحوه فعالییتان باید متناسب باشد. چنانچه قصد دارید فعالیتهایی  در سطح گسترده و اخذ وام و شرکت در مناقصاتداشته باشید ، می بایست شرکت سهامی خاص به ثبت برسانید. کارشناسان و مشاوران فرداد ثبت با دارا بودن دپارتمانهای تخصصی در زمینه ثبت شرکت و ثبت برند میتوانند بهترین یاری رسان شما در این زمینه باشند.
ثبت موسسات غیرتجاری در اراک  :
موسسات غیرتجاری  موسسلاتی هستند که کار تجاری در آنها انجام نمیشود و امور فرهنگی ، علمی ، آموزشی ، دینی و … دارند.
این نوع موسسات در دو قالب انتفاعی و غیرانتفاعی به ثبت می رسند:
۱ . موسسات غیر  انتفاعی:  موسساتی که هدف تاسیس آنها، سود و منافع اعضایشان نیست  ، مثل: انجمن‌های اسلامی، علمی، ادبی و …
۲ . موسسات انتفاعی : موسساتی که هدف تاسیس آنها،به دست آوردن  منافع و سود برای اعضای خود است. مثل: آموزشگاه‌های علمی، فنی، کلاس‌های زبان، مدارس غیرانتفاعی

جهت مشاوره رایگان ثبت شرکت در اراک با ما در تماس باشید و از خدمات مشاوره رایگان موسسه فرداد رسا بهرمند شوید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 20 =

Call Now Button