بلاگ
ثبت شرکت در کرج

ثبت شرکت در کرج : در این مقاله به طور مفصل به مبحث مراحل و هزینه های ثبت شرکتها در کرج پرداخته میشود تا پایان مقاله همراه کارشناسان موسسه فرداد رسا باشید .

تعریف شرکت : شرکت در حقیقت  از کنارهم قرار گرفتن چند شریک و یا سهامدار ثبت می گردد که برای به سرانجام رساندن اهداف یکسان و مشترکی شروع به فعالیت می نمایند. کلیه شرکت ها دارای اهداف مشخصی هستند . این اهداف در چهارچوبی به نام اساسنامه شرکت تنظیم می گردد که دارای مفاد مختلفی می باشد. در قانون تجارت شرکت ها در قالب های مختلفی تعریف و ثبت می گردند که هرکدام از آنها مشخصه های خاص خود را دارند .

مزایای ثبت شرکت در کرج

شرکت به عنوان یک عمل حقوقی، نیازمند همکاری دو یا چند شخص است. این همکاری صرفا زاییده ی قراردادی نیست که طرفین آن را منعقد کرده اند ،بلکه تابع مکانیسمی است که قانون گذار در اختیار شرکا قرار داده تا سرمایه های فردی خود را برای رسیدن به هدفی خاص که بردن سود است به سرمایه ی جمعی تبدیل کنند. به همبن دلیل مستلزم ثبت شرکت می باشیم . قانون مقررات زیادی برای شرکت های تجاری وضع نموده که رعایت آن ها هر یک به نوبه ی خود لازم است،ولی یک رسیدگی و بازرسی کلی و دقیق در ابتدای تاًسیس شرکت لازم است تا معلوم شود به وجود آوردن این شخصیت حقوقی،با رعایت مقرراتی است که وضع شده یا خیر و آن ثبت شرکت ها است . برخی از این مزایا در ذیل ذکر شده است .

 • ثبت کسب و کا به صورت رسمی  و مورد تأیید قانون
 • امکان استفاده از تسهیلات بانکی و مالی
 • امکان تبلیغات گسترده
 • جهانی شدن و عقد قرارداد با اشخاص حقیقی و حقوقی کشورهای دیگر
 • شرکت در مناقصات و مزایدات
 • تحت پوشش بیمه قرار گرفتن
 • بهره گیری از معافیت های دارایی با توجه به نوع فعالیت

انواع شرکت ها در قالب ثبتی بر اساس ماده ۲۰ از قانون تجارت

 • ثبت شرکت های سهامی در کرج
 • ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج
 • ثبت شرکت تضامنی در کرج
 • ثبت شرکت مختلط سهامی در کرج
 • ثبت شرکت مختلط غیر سهامی در کرج
 • ثبت شرکت نسبی در کرج
 • ثبت شرکت تعاونی تولید و توزیع در کرج
 • موسسات غیرتجاری در کرج

موسسه غیرتجاری شرکتی است که درآن امورتجاری خرید، فروش، صادرات و واردات صورت نمی گیرد صرفا جهت انجام امور خدماتی از آن درقانون تجارت یاد می شود از مثال های این نوع موسسات نظیرموسسات حقوقی- موسسات خدماتی و فرهنگی و هنری بدون انجام امور تجاری می باشد ثبت موسسه حقوقی و ثبت موسسه خدماتی در اداره ثبت شرکتها برطبق قانون تجارت انجام می پذیرد توجه داشته باشید که سرمایه ثبتی موسسات غیرتجاری از ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به بالا می باشد و برای ثبت موسسه یا به نوعی ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها به جز موارد استثنا نیاز به اخذ مجوز از ثبت نمی باشد.

مراحل ثبت شرکت در کرج

فعالان اقتصادی در تهران جهت ثبت شرکت میتوانند از مشاوره تخصصی کارشناسان موسسه فرداد رسا حضورا یا تلفنی  بهره مند شوند و بعد از تکمیل مدارک مشاورین ما اقدام به تنظیم موضوع فعالیت شرکت به صورت کاملا تخصصی مینمایند. حال نوبت به ثبت اینترنتی شرکت از طریق سامانه ثبت شرکتها می نمایند کارشناسان ما اوراق شرکت شما را با توجه به اطلاعات اعلامی از جانب شما تنظیم مینمایند این اوراق شامل : اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه و متن صورتجلسه می باشد  در گام بعدی در انتخاب نام شرکت شما را یاری می کنند.

این نام می بایست در زمینه فعالیت شرکت باشد  و از سه سیلاب خاص تشکیل شده باشد. بعد از تایید نام شرکت، مدارک  و اوراق ثبت  به اداره ثبت شرکت ارسال میگردد و با گذشت ۱۵ الی ۲۰ روز کاری  آگهی تاسیس آن صادر  می گردد هزینه  ثبت شرکت در کرج بر اساس فاکتورهای گوناگون مشخص می گردد یکی از این فاکتورها ،سرمایه اولیه شرکت می باشد که بر اساس آن  وجه حق الثبت افزایش می یابد ، به علاوه بسته روزنامه ررسمس هم بر اساس تعداد خطوط سبب افزایش حق الدرج آگهی می شود که در مجموع بر هزینه ثبت شرکت موثر هستندجهت برخورداری از مشاوره  ثبت شرکت با موسسه فرداد رسا تماس بگیرید

مرحله ثبت سامانه ای شرکت در کرج

مراحل ثبت نام در سامانه ثبت شرکتها بعد از اطلاعات متقاضی :

 • وارد نمودن پنج اسم انتخابی برای نام شرکت به ترتیب اولولیت. ( نام های انتخاب شده می بایست بیگانه نبوده ، فاقد سابقه ثبت بوده و دارای معنا و مطابق با فرهنگ اسلامی باشند).
 • وارد نمودن موضوع شرکت بر اساس نوع فعالیت و مدت آن. ابتدا انتخاب نوع فعالیت بالاترو سپس مدت فعالیت بر اساس اینکه محدود یا نامحدود باشد .
 • وارد کردن آدرس مرکز اصلی شرکت با کد پستی و یک تلفن ثابت.
  _ مشخص نمودن سرمایه شرکت. انتخاب گزینه سرمایه نقدی شرکت در مسولیت محدود( حداقل صد هزار تومان) و مشخص کردن تعداد و ارزش سهم برای شرکت سهامی خاص.
 • مشخص نمودن اطلاعات مربوط به سهام و میزان سرمایه هر کدام از شرکا و تعدادسهم یا نقدی و غیر نقدی بودن سرمایه.
 • انتخاب گزینه وجود یا عدم وجود مجوز برای فعالیتهایی که نیاز به مجوز از سازمان یا ارگانهای خاص دارند .
 • وارد نمودن مشخصات اعضای شرکت. مشخصات اشخاص حقیقی چون نام، نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه و…
 • وارد کردن سمت اعضای شرکت. معلوم نمودن سمت مدیر عامل یا رئیس هیأت مدیره .
 • پر کردن اطلاعات مربوط به نمایندگان قانونی .
 • ثبت اطلاعات مربوط به تأسیس شعبه چنانچه شعبه ای وجود داشته باشد .

مدارک بعد از تکمیل روند ثبتی شرکت از طریق پست ارسال می گردد :

 • دو نسخه از مدارکی که توسط اعضاء امضا شده.
 • کپی مدارک شناسایی افراد.
 • گواهی عدم سوء پیشینه ی کیفری اعضا.
 • یک برگه ازتأیید نام و برگه ی رسید پذیرش اینترنتی.

در صورت کامل بودن مدارک تقدیمی ، کارشناس اداره ثبت شرکت ها در کرج اقدام به تهیه پیش نویس آگهی ثبت نموده و به متقاضیان ثبت یا یکی از شرکا یا وکیل رسمی شرکت تحویل می دهد.لازم به ذکر است چنانچه کارشناس اداره ، موضوع شرکت را نیازمند کسب مجوز از مراجع خاصی بداند از مرجع مزبور ، استعلام می کند.سپس امضای دال بر ” ثبت با سند برابر است ” از شرکا یا وکیل رسمی شرکت اخذ می گردد.سپس دو نسخه آگهی به امضای رییس اداره رسیده و یک نسخه از تمامی مدارک در پرونده شرکت ، ضبط و نسخه دوم جهت نگهداری در شرکت به متقاضی داده می شود و این سند ” سند ثبت شرکت ” است. مراتب پس از انجام تشریفات ثبت در روزنامه رسمی کشور منتشر می گردد.
در انتها لازم به ذکر است، پس از تشکیل شرکت می بایست نسبت به تعیین حوزه مالیاتی و تشکیل پرونده دارایی، تهیه دفاتر قانونی و پلمپ دفاتر و اخذ کد اقتصادی اقدام نمایید.

هزینه ثبت شرکت در کرج

از آنجا که هزینه ثبت شرکت در کرج شامل موارد مختلفی می شود که از آن جمله :

 1. هزینه اولیه ثبت شرکت
 2. حق الزحمه ثبت شرکت
 3. هزینه بابت باطل کردن تمبر سرمایه
 4. حق الزحمه وکیل ثبت شرکت در کرج
 5. حق الزحمه چاپ آگهی روزنامه رسمی
 6. مخارج آگهی روزنامه کثیر الانتشارمی باشد.

وعلاوه براین مبالغ بر اساس  نوع شرکت و اعضای تشکیل دهنده آن و همچنین طرح و موضوع فعالیت مخارج ثبت شرکت نیز تفاوت دارد. بنا براین هزینه کلی آن در موارد مختلف با هم متفاوت است.به طور مثال : هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج با هزینه ثبت شرکت سهامی خاص در کرج که نحوه ثبت آن فرق می کند و به طور حتم  بسیاراختلاف دارد. هزینه های دریافت مؤسسات ثبتی و حقوقی به جهت متغیر بودن بر ثبت شرکت تآثیر گذار است .

مدارک لازم جهت ثبت شرکت

از آنجا که برای ثبت هر نوع شرکتی مدارک متناسب با آن نوع شرکت مورد نیاز می باشد.به همین دلیل در این مطلب از آوردن ریز مدارک لازم خودداری شده است.
اما به طور کلی برای ثبت هرنوع شرکتی به چند مورد از مدارک نیاز داریم که در زیر آمده است:
۱-مدارک هویتی (کپی شناسنامه و کارت ملی) سهامداران و شرکاء
۲-عدم سوء پیشینه سهامداران و شرکاء
۳-ارائه مجوزی در صورتی که موضوع فعالیت شرکت نیاز به مجوز داشته باشد.

مشاوره ثبت شرکت

ثبت شرکت در کرج مانند سایر امور ثبتی توسط خود متقاضی و یا شرکتهای حقوقی قابل انجام است. در صورتی که می خواهید کار ثبت شرکت خود را شخصا” انجام نداده و از تجربه کارشناسان بهره جویید شما میتوانید با تماس با موسسه فرداد رسا از مشاوره کارشناسان مجرب و متخصص این موسسه به صورت کاملا رایگان بهره مند شوید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل نمایید.

دیدگاه شما

Call Now Button