بلاگ

ثبت شرکت در قزوین : مراحل ثبت شرکت در قزوین مدارک لازم جهت ثبت شرکت در قزوین هزینه ثبت شرکت در قزوین مشاوره ثبت شرکت در قزوین توضیحات جامع در ادامه مطلب با کارشناسان ثبت موسسه فرداد رسا همراه باشید .

شرکت مجموعه یا شخصیت حقوقی  است که از تجمع و توافق دو یا بیش از دو نفر به وجود می آید . با ثبت شرکت بهتر می توان با به اشتراک گذاری سرمایه و تخصص با سایر افراد شرکت به نتیجه دلخواه رسید. در عصر  حاضر با پیشرفت سریع صنعت و تجارت ، فعالان اقتصادی برای برخورداری از رقابتی سالم در بستر فعالیتهای سازمان دهی شده و  مکان مناسب برای گسترش کار خود نیازمند ثبت شرکت از طریق مراجع قانونی می باشند .فعالان اقتصادی باید بدانند آنچه مهم و حذف نشدنی است ثبت شرکت می باشد. در قانون تجارت شرکتها به اقسام گوناگونی تقسیم شده اند که شامل : شرکت سهامی ( عام و خاص) ، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت تضامنی ، شرکت تعاونی ، شرکت نسبی ، شرکت مختلط سهامی و غیر سهامی و موسسات غیرتجاری می باشند.پس از اتمام مراحل ثبت شرکت، شماره ثبتی و شناسه ملی منحصر به فردی برای شرکت شما توسط مرجع ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری صادر می گردد . به منظور تکمیل اطلاعات خود در این زمینه  به بخش توضیحات تکمیلی و مفید در پایین صفحه مراجعه فرمایید.
.سمت ها در هنگام  ثبت شرکت در قزوین  می تواند یکی از اینها باشد :  مدیرعامل- رئیس هیئت مدیره- نائب رئیس عضو هیئت مدیره – بازرس اصلی- بازرس علی البدل می باشد- درنظر داشته باشید برای ثبت هرنوع شرکت استفاده از این سمت ها به شرط عدم تکرار امکانپذیر  است.

مراحل ثبت شرکت در قزوین

ثبت شرکت در قزوین توسط متقاضی : پس از  در نظر گرفتن موضوع فعالیت خود قالب مناسبی را نیز برای ثبت شرکت خود انتخاب  نمایید . لازم است  اوراق اساسی شرکت خود را نیز تنظیم و تدوین کنید که می بایست برای انجام این امر با اشخاص متخصص در این زمینه صحبت  داشته باشید. بعد از اتمام ثبت سامانه ای شرکت خود میتوانید کلیه اوراق و مدارک شرکت را به اداره ثبت شرکتها در قزوین ارسال کرده و بعد از گذراندن مدت زمان مقرر و تاییدیه آگهی تاسیس آن صادر می گردد.
ثبت شرکت در قزوین توسط موسسه فرداد رسا : متقاضیان ثبت شرکت در قزوین میتوانند از مشاوره تخصصی کارشناسان موسسه فرداد رسا بهره مند شود و بعد از تکمیل مدارک مشاورین ما اقدام به تنظیم موضوع فعالیت شرکت به صورت کاملا تخصصی مینمایند. حال نوبت به ثبت اینترنتی شرکت از طریق سامانه ثبت شرکتها می نمایند کارشناسان ما اوراق شرکت شما را با توجه به اطلاعات اعلامی از جانب شما تنظیم مینمایند این اوراق شامل : اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه و متن صورتجلسه می باشد  در گام بعدی در انتخاب نام شرکت شما را یاری می کنند. این نام می بایست در زمینه فعالیت شرکت باشد  و از سه سیلاب خاص تشکیل شده باشد. بعد از تایید نام شرکت، مدارک  و اوراق ثبت  به اداره ثبت شرکت در قزوین ارسال میگردد و با گذشت ۱۵ الی ۲۰ روز کاری  آگهی تاسیس آن صادر  می گردد هزینه  ثبت شرکت در قزوین بر اساس فاکتورهای گوناگون مشخص می گردد یکی از این فاکتورها ، سرمایه اولیه شرکت می باشد که بر اساس آن  وجه حق الثبت افزایش می یابد ، به علاوه بسته روزنامه رسمی هم بر اساس تعداد خطوط سبب افزایش حق الدرج آگهی می شود که در مجموع بر هزینه ثبت شرکت در قزوین موثر هستندجهت برخورداری از مشاوره  ثبت شرکت در قزوین با موسسه ثبت شرکت موسسه فرداد رسا تماس بگیرید

مشاوره ثبت شرکت در قزوین

درخواست کنندگان  ثبت شرکتهای تجاری و موسسات غیرتجاری میتوانند فرآیند ثبت خود را به دو صورت توسط خود متقاضی یا از طریق وکلای مجرب در این زمینه ثبت کنند. چنانچه می خواهید کار ثبت شرکت خود را شخصا” انجام نداده و از تجربه کارشناسان بهره جویید شما میتوانید با مراجعه به موسسه فرداد رسا از مشاوره کارشناسان مجرب و متخصص این موسسه به صورت کاملا رایگان بهره مند شوید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل نمایید

شرایط ثبت شرکت در قزوین

شرایط ثبت  شرکت در قزوین مانند سایر استانها به این شکل است که:

  • حضور حداقل دو شریک بالای ۱۸ سال که کارمند دولت نباشند الزام دارد
  • به علاوه  انتخاب ۵ نام مناسب برای شرکت ،برای انتخاب نام شرکت
  • انتخاب سرمایه ای به عنوان اعتبار شرکت ،
  • انتخاب سمت اعضا و صاحبان حق امضا پیش از اقدام جهت ثبت شرکت لازم می باشد.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در قزوین

  • مدارک شناسایی اعضای شرکت ( کپی برابر اصل )
  • گواهی عدم سو پیشینه کیفری اعضا
  • اوراق ثبتی پرینت گرفته شده از سامانه در یک نسخه مشعر به امضا موسسین شرکت
    در پایان لازم است بدانید که اسم شرکت باید حتما” از کلمات فارسی تشکیل شده و این کلمات خاص باشند و مشابه  اسم شرکت قبلا” به ثبت نرسیده باشد. همچنین استفاده از برخی کلمات مثل اسامی مقدسه ممکن نیست مگر با مجوز از نهاد مرتبط و یا اسامی جغرافیایی، اعداد و رنگها و شغلها که از سیلابهای اسم به حساب  نمی آیند ولی می توان جهت ایجاد تمایز در اسم شرکت از آنها استفاده کرد. موسسه فرداد رسا آماده ارائه انواع خدمات مشاوره در زمینه ثبت شرکت و امور مرتبط می باشد.

هزینه ثبت شرکت در قزوین

از آنجا که هزینه ثبت شرکت در قزوین شامل موارد مختلفی می شود که از آن جمله هزینه اولیه ثبت شرکت ، حق الزحمه ثبت شرکت  در اداره ثبت شرکت های قزوین ، هزینه بابت  باطل کردن تمبر سرمایه ؛ حق الزحمه وکیل ثبت شرکت در قزوین ،حق الزحمه چاپ آگهی روزنامه رسمی و مخارج آگهی روزنامه کثیر الانتشارمی باشد. وعلاوه براین مبالغ بر اساس  نوع شرکت و اعضای تشکیل دهنده آن و همچنین طرح و موضوع فعالیت مخارج ثبت شرکت نیز تفاوت دارد. بنا براین هزینه کلی آن در موارد مختلف با هم متفاوت است.به طور مثال : هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قزوین با هزینه ثبت شرکت سهامی خاص  در قزوین که نحوه ثبت آن فرق می کند و به طور حتم  بسیاراختلاف دارد. هزینه های دریافت مؤسسات ثبتی و حقوقی به جهت متغیر بودن بر ثبت شرکت تآثیر گذار است . لازم است به این نکته توجه شود که ثبت شرکت در شهرهای کوچک در مقایسه با مراکز استانها و کلان شهرها تفاوت به سزایی دارد. طرح وموضوع فعالیت شرکت ها نیز برهزینه های شرکت تآثیر دارد برای شفاف سازی این مطلب میتوان گفت زمانی که موضوع فعالیت شرکت طولانی باشد و موضوعات زیادی را در بر داشته باشد و موارد گوناگونی را در بر می گیرد و به طور جامع بیشتر از حد باشد ومعمول آن حداقل سه سطر در روزنامه باشد ؛ به طور حتم هزینه ثبت آن شرکت نیز افزایش پیدا می کند . از مواردی که می توان در ثبت شرکت در قزوین عنوان کرد، افرادی که با هدف قابل دسترسی وبه صورت مصمم شروع به فعالیت می کنند طی گذشت زمان کوتاهی علاوه بر اینکه تمامی هزینه های پرداخت شده جهت ثبت شرکت را به خود برمیگردانند.و در نهایت با بیشتر شدن تعداد شرکا و سهامداران هزینه ثبت اولیه شرکتشان تقسیم می شود .

ثبت شرکت تعاونی در قزوین : شرکت تعاونی مشارکتی است که عده‌ای از افرادی که هم‌صنف یا تناسبی با هم دارند مثلاً همسایه، دوست، خویشاوند یا همشهری هستند برای دستیابی به منافع ثبت شرکت تعاونی مشترک گردهم می‌آیند و در حقیقت بهم کمک می‌کنند و برای تهیه مسکن یا خرید مایحتاج یا کسب اعتبار و وام تعاونی درست می‌کنند، سرمایه معینی را درمیان می‌گذارند و دسته‌جمعی مشکل را حل مینمایند. توضیحات کامل تر در خصوص ثبت شرکت تعاونی در مقاله ای با نام ثبت شرکت تعاونی موجود است میتوانید مطالعه کنید
ثبت شرکت دانش بنیان در قزوین : برای ثبت شرکت دانش بنیان لازم است در بدو امر با تعریف شرکت دانش بنیان آشنا شوید.
شرکت یا مؤسسه خصوصی یا تعاونی است که به منظور هم‌افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی (شامل گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری) و تجاری‌سازی نتایج تحقیق و توسعه (شامل طراحی و تولید کالاها و خدمات) در حوزه فناوری‌های برتر و با ارزش افزوده فراوان و بر اساس معیارهای مورد نظر این آیین‌نامه، به تأیید کارگروه می‌رسد. برای آشنایی کامل با فرآیند ثبت شرکتهای دانش بنیان به مطلب اختصاصی ثبت شرکت های دانش بنیان مراجعه کنید.

ثبت شرکت دارویی در قزوین : موسسات دارویی به شرکت های تولید کننده،وارد کننده و شرکت های فوریتی واردات دارو که صلاحیت آن ها مطابق قانون به تایید رسیده و مجوز فعالیت آن ها صادر شده است اطلاق می گردد و شرکت پخش سراسری،شرکتی است که طبق قانون به ثبت رسیده و در اساسنامه ی آن موضوع فعالیت شرکت دارویی،توزیع دارو قید شده و با کسب مجوزهای لازم،مبادرت به تودیع دارو و شیر خشک و مکمل های غذایی رژیمی،غذاهای کمکی شیرخواران،لوازم مصرفی پزشکی و فرآورده های آرایشی بهداشتی و تجهیزات پزشکی و ملزومات دارویی مجاز در سراسر کشور می نماید و واسط بین موسسات دارویی مجاز و داروخانه ها است. توضیحات تکمیلی را در مطالب ثبت شرکت دارویی مطالعه بفرمایید

ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری در قزوین

از پرطرفدارترین موضوعاتی که برای شرکتها به ثبت می رسد شرکتهایی با عنوان پیمانکاری ، خدماتی و تولیدی می باشد کلیه این فعالیتها در قالبهای سهامی خاص و مسئولیت محدود به ثبت میرسند که با بررسی میزان فعالییتان انتخاب می شوند. چنانچه قصد دارید فعالیتهایی در سطح گسترده و اخذ وام و شرکت در مناقصات داشته باشید ، می بایست شرکت سهامی خاص به ثبت برسانید. کارشناسان و مشاوران موسسه ثبت شرکت فرداد ثبت با دارا بودن دپارتمانهای تخصصی در زمینه ثبت شرکت و ثبت برند میتوانند بهترین یاری رسان شما در این زمینه باشند.

ثبت موسسات غیرتجاری در قزوین  :
چنانچه ثبت شخصیت حقوقی با هدفی  به جز اهداف تجاری باشد. شخصیت حقوقی پس از ثبت عنوانی مثل موسسه ، کانون ، انجمن و … به خود می گیرد و عنوان شرکت نخواهد داشت . مانند موسسات علمی ، آموزشی  یا خیریه ها. این موسسات هم طبق قوانین به دودسته تقسیم می شوند . موسسات انتفاعی ( که سودی برای اعضا در پی دارند) و موسسات غیر انتفاعی که بانیان آن به دنبال کسب سود نیستند مانند خیریه ها.
این نوع موسسات در دو قالب انتفاعی و غیرانتفاعی به ثبت می رسند:
۱ . موسسات غیر  انتفاعی:  موسساتی که هدف تاسیس آنها، سود و منافع اعضایشان نیست  ، مثل: انجمن‌های اسلامی، علمی، ادبی و …
۲ . موسسات انتفاعی : موسساتی که هدف تاسیس آنها،به دست آوردن  منافع و سود برای اعضای خود است. مثل: آموزشگاه‌های علمی، فنی، کلاس‌های زبان، مدارس غیرانتفاعی

شرایط انتخاب اسم شرکت

اسم شرکت اعم از مسئولیت محدود یا سهامی خاص باید حداقل از سه واژه تشکیل شده باشد که هر کدام از این سه واژه نباید ریشه لاتین داشته باشند به علاوه نباید از اسامی عام باشند ( مثل فناوری ، مهندسی ، تجاری و …) . حتما” باید در نام شرکت از اسم خاص استفاده گردد تا  مالکیت آن اسم خاص به شما تعلق گیرد. به علاوه اسامی دولتی و ملی  ، اسامی مقدس مانند نام ائمه اطهار و  عناوینی از این دست صرفا” با اخذ مجوز از مراجع ذی صلاح قابل استفاده می باشند .
با تماس با مشاوران موسسه ثبت شرکت فرداد ثبت می توانید نامی مناسب برای شرکت یا موسسه خود انتخاب کرده و به علاوه از همراهی وکیل ثبت شرکت تا انتهای مسیر ثبت شرکت در قزوین برخوردار شوید.

در صورت نیاز به مشاوره در خصوص ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتهای استان قزوین با موسسه فرداد رسا به صورت رایگان مشاوره نمایید.

دیدگاه شما

Call Now Button