بلاگ

ثبت شرکت در قم : مراحل ثبت شرکت در قم مشاوره رایگان ثبت شرکت در استان قم هزینه ثبت شرکت شهر قم به لحاظ نزدیکی به پایتخت و قرارگرفتن در مسیر دو قطب مهم صنعتی و تجاری ایران یعنی قم و تهران دارای موقعیت فرهنگی ، اقتصادی خاصی می باشد که سبب شده است در سالهای اخیر رشد فراوان داشته باشد و همین موضوع سبب شده است که ثبت شرکت در قم اهمیت فراوان داشته باشد به علاوه در عصر  حاضر با پیشرفت سریع صنعت و تجارت ، فعالان اقتصادی برای برخورداری از رقابتی سالم در بستر فعالیتهای سازمان دهی شده و  مکان مناسب برای گسترش کار خود نیازمند ثبت شرکت از طریق مراجع قانونی می باشند .فعالان اقتصادی باید بدانند آنچه مهم و حذف نشدنی است ثبت شرکت می باشد. در قانون تجارت شرکتها به اقسام گوناگونی تقسیم شده اند که شامل : شرکت سهامی ( عام و خاص) ، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت تضامنی ، شرکت تعاونی ، شرکت نسبی ، شرکت مختلط سهامی و غیر سهامی و موسسات غیرتجاری می باشند.پس از اتمام مراحل ثبت شرکت، شماره ثبتی و شناسه ملی منحصر به فردی برای شرکت شما توسط مرجع ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری صادر می گردد . به منظور تکمیل اطلاعات خود در این زمینه  به بخش توضیحات تکمیلی و مفید در پایین صفحه مراجعه فرمایید.

مراحل ثبت شرکت قم

ثبت شرکت در قم توسط متقاضی : پس از  در نظر گرفتن موضوع فعالیت خود قالب مناسبی را نیز برای ثبت شرکت خود انتخاب  نمایید . لازم است  اوراق اساسی شرکت خود را نیز تنظیم و تدوین کنید که می بایست برای انجام این امر با اشخاص متخصص در این زمینه صحبت  داشته باشید. بعد از اتمام ثبت سامانه ای شرکت خود میتوانید کلیه اوراق و مدارک شرکت را به اداره ثبت شرکتها در قم ارسال کرده و بعد از گذراندن مدت زمان مقرر و تاییدیه آگهی تاسیس آن صادر می گردد.
مراحل ثبت شرکت در قم توسط موسسه فرداد رسا : متقاضیان ثبت شرکت در قم میتوانند از مشاوره تخصصی کارشناسان موسسه فرداد رسا بهره مند شود و بعد از تکمیل مدارک مشاورین ما اقدام به تنظیم موضوع فعالیت شرکت به صورت کاملا تخصصی مینمایند. حال نوبت به ثبت اینترنتی شرکت از طریق سامانه ثبت شرکتها می نمایند کارشناسان ما اوراق شرکت شما را با توجه به اطلاعات اعلامی از جانب شما تنظیم مینمایند این اوراق شامل : اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه و متن صورتجلسه می باشد  در گام بعدی در انتخاب نام شرکت شما را یاری می کنند. این نام می بایست در زمینه فعالیت شرکت باشد  و از سه سیلاب خاص تشکیل شده باشد. بعد از تایید نام شرکت، مدارک  و اوراق ثبت  به اداره ثبت شرکت استان قم ارسال میگردد و با گذشت ۱۵ الی ۲۰ روز کاری  آگهی تاسیس آن صادر  می گردد هزینه  ثبت شرکت در استان قم بر اساس فاکتورهای گوناگون مشخص می گردد یکی از این فاکتورها ، سرمایه اولیه شرکت می باشد که بر اساس آن  وجه حق الثبت افزایش می یابد ، به علاوه بسته روزنامه رسمی هم بر اساس تعداد خطوط سبب افزایش حق الدرج آگهی می شود که در مجموع بر هزینه ثبت شرکت در قم موثر هستندجهت برخورداری از مشاوره  ثبت شرکت در قم با موسسه فرداد رسا تماس بگیرید

شرایط ثبت شرکت در استان قم در یک نگاه

زمانی که دو یا چندنفر به منظور انجام فعالیتهای هدفمند و برای بهره مندی از سود قصد همکاری دارند میتوانند شرکت های تجاری را به ثبت برسانند. اولین قدم برای ثبت شرکت در قم  طراحی موضوع فعالیت شما می باشد که در صورتی که این موضوع نیازمند مجوز باشد موظف می باشید مجوزهای لازم را از ارگانهای مربوطه دریافت نمایید . شما میتوانید به منظور کسب اطلاع  با کارشناسان موسسه ثبت شرکت فرداد ثبت در تماس بوده و از تجربیات آنها بهره مند گردید. بعد از تعیین موضوع قالب ثبتی مناسب را انتخاب  نمایید .در ایران معمولا شرکتها در دو قالب مسئولیت محدود و سهامی خاص به ثبت می رسند در بین قالبهای ثبتی شرکت سهامی خاص از اعتبار بیشتری برخوردار می باشد و با سه نفر عضو هیئت مدیره و دو نفر بازرس اصلی و علی البدل تاسیس میگردد اما در مقابل شرکت مسئولیت محدود با دو نفر عضو تشکیل میگردد سرمایه این نوع از شرکتها به صورت لفظی می باشد.از مهم ترین شرایط ثبت یک شرکت تجاری انتخاب سرمایه مناسب می باشد که این سرمایه از ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال کمتر نمی باشد و مدت زمان ثبت یک شرکت تجاری تقریبا ۱۵ الی ۲۰ روز کاری می باشد.
جهت ثبت شرکتهای قم انتخاب نامی با سه سیلاب فارسی لازم می باشد که جهت حصول اطمینان از فارسی بودن اسم باید درواژه نامه دهخدا و معین آن را بررسی کنید. به علاوه اسامی مانند ملی ، ایران ، سرزمین ، وطن و اسامی متعلق به شرکتها و ارگانهای دولتی قابل استفاده نیستند.  اسمی که شما انتخاب می کنید چنانچه پیش از آن به ثبت رسیده باشد و یا شبیه اسم شرکتی باشد که قبل از شرکت شما به ثبت رسیده قابل ثبت نخواهد بود.
ثبت شرکتها در قم بیشتر به شرکت سهامی خاص و مسئولیت محدود تعلق می گیرد که در اینجا به تعریفی از آنها می پردازیم.

مشاوره ثبت شرکت در قم

درخواست کنندگان  ثبت شرکت در قم تجاری و موسسات غیرتجاری میتوانند فرآیند ثبت خود را به دو صورت توسط خود متقاضی یا از طریق وکلای مجرب در این زمینه ثبت کنند. چنانچه می خواهید کار ثبت شرکت خود را شخصا” انجام نداده و از تجربه کارشناسان بهره جویید شما میتوانید با مراجعه به موسسه فرداد رسا از مشاوره کارشناسان مجرب و متخصص این موسسه به صورت کاملا رایگان بهره مند شوید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل نمایید

ثبت شرکت سهامی خاص در قم

ثبت شرکت سهامی خاص  یکی از روشهای ثبت شرکتها در قوانین و مقررات تجارت ایران است که از نظر پایه و اساس تا حدی به ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیز مشابه است یعنی مانند  شرکت با مسئولیت محدود  شرکتی تجاری میباشد و از منظر اعتباری به منظور گرفتن وام از بانک، گرفتن شعبه های معتبر و یا شرکت در مناقصات و مزایده‌های سطح بالا لایق و سزاوار است. سرمایه درشرکت‌های سهامی خاص به شکل سهام تقسیم می‌شود. سهام شرکت‌های سهامی خاص مانند نقل و انتقال اوراق  بهادار امکان معامله را ندارند اما امکان خرید و فروش از طریق مردم وجود دارد. هنگام ثبت شرکت سهامی خاص ، علی رغم شرکت با مسئولیت محدود باید کلیه سرمایه آن از بدو تاسیس از طریق پایه گذاران شرکت تامین و مبلغی از سرمایه در بانک سپرده‌گذاری شود.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قم

ثبت شرکت با مسئولیت محدود از ساده ترین و مرسوم ترین طرز ثبت شرکتها در قانون تجارت ایران است. ثبت شرکت با مسئولیت محدود بین دو یا چند نفر جهت کارهای معامله ای همچون انجام کارهای بازرگانی، خدماتی، ساختمانی و… به شکل کوچک و محدود تر دایر میشود . ثبت شرکت با مسئولیت محدود به این جهت با مسئولیت محدود نامیده می‌شود که بر ضد شرکت‌های تضامنی، تکلیف هر یک از شرکا در ارتباط با دیون (بدهی‌ها) و تعهد های شرکت، نهایتا به میزان مبلغ ریالی سرمایه‌ آورده شده در شرکت است و اگر که توانایی پرداخت قروض را نداشتند ناچار به مصرف دارایی های شخصی خود به خاطر واریز دیون و بدهی های شرکت نمیباشند. به تفسیر ساده تر در صورتی که شرکت دارایی و اموالش را از دست بدهد و نتواند پاسخگوی  طلبکاران باشد منحصراً سرمایه‌ی شرکاء  جهت ادای دیون شرکت با مسئولیت محدود خرج میگردد و امکان اینکه طلبکاران مانده طلبشان را از اموال شرکای شرکت بخواهند وجود ندارد.

مدارک ثبت شرکت در قم

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در قم با توجه به قالب ثبتی انتخابی متغیر می باشد اما برخی مدارک به طور یکسان میباشد که شامل : مدارک شناسایی اعضا هیئت مدیره ( کپی کارت ملی و شناسنامه) اخذ گواهی سوء پیشینه کیفری ، و در صورت نیاز اخذ مجوزهای لازم .

هزینه ثبت شرکت قم

از آنجا که هزینه ثبت شرکت شامل موارد مختلفی می شود که از آن جمله هزینه اولیه ثبت شرکت ، حق الزحمه ثبت شرکت  در اداره ثبت شرکت های قم، هزینه بابت  باطل کردن تمبر سرمایه ؛ حق الزحمه وکیل ثبت شرکت در قم ،حق الزحمه چاپ آگهی روزنامه رسمی و مخارج آگهی روزنامه کثیر الانتشارمی باشد. وعلاوه براین مبالغ بر اساس  نوع شرکت و اعضای تشکیل دهنده آن و همچنین طرح و موضوع فعالیت مخارج ثبت شرکت نیز تفاوت دارد.

ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری در قم
یکی از از متداول ترین موضوعاتی که برای شرکتها به ثبت می رسد شرکتهایی با عنوان پیمانکاری ، خدماتی و تولیدی می باشد  که کلیه این فعالیتها در قالبهای سهامی خاص و مسئولیت محدود قابل ثبت است و البته با بررسی میزان فعالییتان یکی از این دو قالب  انتخاب می شود . چنانچه قصد دارید فعالیتهایی  در سطح گسترده و اخذ وام و شرکت در مناقصات داشته باشید ، می بایست شرکت سهامی خاص به ثبت برسانید. کارشناسان و مشاوران موسسه ثبت شرکت فرداد ثبت با دارا بودن دپارتمانهای تخصصی در زمینه ثبت شرکت و ثبت برند میتوانند بهترین یاری رسان شما در این زمینه باشند.
ثبت موسسات غیرتجاری در قم  : موسسات غیرتجاری همانطور که از نامشان برمی آید  با اهداف غیرتجاری به ثبت می رسند که عمده ترین فعالیت آنها انجام اموری از قبیل : انجام امور ادبی ، علمی، خیریه ، خدماتی و… می باشد.
موسسات غیر تجاری در دو نوع موسسه انتفاعی یا غیر انتفاعی به ثبت می رسند
۱ . موسسات غیر  انتفاعی:  موسساتی هستند  که با هدفی غیر از منافع اعضای خود به ثبت می رسند  ، مثل: انجمن‌های اسلامی، علمی، ادبی و …
۲ . موسسات انتفاعی : موسساتی که هدف تاسیس آنها،به دست آوردن  منافع و سود برای اعضای خود است. مثل: آموزشگاه‌های علمی، فنی، کلاس‌های زبان، مدارس غیرانتفاعی

ثبت موسسه خیریه در قم : منظور از موسسه خیریه، موسسات و انجمن هایی غیر انتفاعی، عام المنفعه و غیر سیاسی هستند که به وسیله افراد حقیقی یا حقوقی تاسیس شده و درزمینه ارائه خدمات اجتماعی به افراد، خانواده های نیازمند و زن سرپرست، کودکان بی سرپرست و بد سرپرست، آسیب دیدگان اجتماعی و … فعالیت نموده و مجوز لازم را از سازمان بهزیستی دریافت نموده باشند .

ثبت شرکت سمپاشی در قم : برای ثبت شرکت سمپاشی لازم است در ابتدا با برخی از مفاهیم مربوط به آن آشنا باشید . به این منظور می توانید مطالبی را که در ادامه آمده است مطالعه نمایید و در صورت نیاز به هرگونه راهنمای بیشتر در مسیر ثبت شرکت سمپاشی خود با کارشناسان خبره ومجرب ما در موسسه فرداد ثبت تماس بگیرید.
شرکت سمپاشی یک واحد فنی و خدماتی که پس از تاسیس بر اساس قوانین جاری کشور،در زمینه مبارزه با حشرات موذی در اماکن عمومی و مسکونی فعالیت می کند.
مبارزه با حشرات و جانوران موذی اماکن عمومی و خانگی عبارت است از اعمال کلیه روش های مبارزه اعم از محیطی (بهسازی محیط)،شیمیایی و سایر روش ها جهت کنترل حشرات و جانوران موذی در اماکن عمومی و محیط زندگی به نحوی که اثرات سوء،بر محیط زیست و اکوسیستم نداشته باشد.
برای مشاوره رایگان ثبت شرکت با ما در ارتباط باشید . و از خدمات مشاوره رایگان موسسه فرداد رسا بهرمند شوید.

دیدگاه شما

Call Now Button