ثبت شرکت در رشت : مراحل ثبت شرکت در رشت , شرایط ثبت شرکت در رشت , مدارک لازم جهت ثبت شرکت در رشت , هزینه ثبت شرکت در رشت , با ما همراه شوید . در قانون تجارت ایران تعریفی از شرکت نیامده است اما باید گفت که قوانین مربوط به شرکتهای تجاری در ایران بر گرفته از قوانین فرانسه می باشد . اما در تعریف شرکت اینطور می شود گفت که شرکت تجارتی عبارت است از سازمانی که بین دو یا چند نفر تشکیل می شود که در آن هر یک سهمی به صورت نقد یا جنس یا کار خود در بین می گذارند تا مبادرت به عملیات تجارتی نموده و منافع و زیان های حاصله را بین خود تقسیم کنند . ثبت شرکت در رشت نیز با همین هدف قابل انجام است. ثبت شرکت رشت می تواند به فعالیت برنامه ریزی شده کمک کرده وافق های نوینی  را پیش رویتان قرار دهد.

مراحل ثبت شرکت در رشت

مراحل ثبت شرکت در رشت توسط متقاضی : با برگزیدن موضوع فعالیت خود در شرکت  قالب مناسبی را نیز برای ثبت شرکت خود انتخاب  نمایید .شما متقاضیان محترم می بایست اوراق اساسی شرکت خود را نیز تنظیم و تدوین نمایید که می بایست برای انجام این امر با اشخاص متخصص در این زمینه مشورت داشته باشید. بعد از اتمام ثبت سامانه ای شرکت خود میتوانید کلیه اوراق و مدارک شرکت را به اداره ثبت شرکتها در رشت ارسال کرده و بعد از گذراندن مدت زمان مقرر آگهی تاسیس آن صادر می گردد.
مراحل ثبت شرکت در رشت توسط موسسه فرداد رسا : متقاضیان ثبت شرکت در رشت میتوانند از مشاوره تخصصی کارشناسان فرداد رسا بهره مند شود و بعد از تکمیل مدارک مشاورین ما اقدام به تنظیم موضوع فعالیت شرکت به صورت کاملا تخصصی مینمایند. حال نوبت به ثبت اینترنتی شرکت از طریق سامانه ثبت شرکتها میرسد . کارشناسان ما اوراق شرکت شما را با توجه به اطلاعات اعلامی از جانب شما تنظیم مینمایند این اوراق شامل : اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه و متن صورتجلسه می باشد  در گام بعدی در انتخاب نام شرکت شما را یاری می کنند. این نام می بایست در زمینه فعالیت شرکت باشد  و از سه سیلاب خاص تشکیل شده باشد. بعد از تایید نام شرکت، مدارک  و اوراق ثبت  به اداره ثبت شرکت در رشت ارسال میگردد و با گذشت ۱۵ الی ۲۰ روز کاری  آگهی تاسیس آن صادر  می گردد هزینه  ثبت شرکت در رشت بر اساس فاکتورهای گوناگون مشخص می گردد یکی از این عوامل ، سرمایه اولیه شرکت می باشد که بر اساس آن  وجه حق الثبت افزایش می یابد ، به علاوه بسته روزنامه ررسمس هم بر اساس تعداد خطوط سبب افزایش حق الدرج آگهی می شود که در مجموع بر هزینه ثبت شرکت در رشت موثر هستندجهت برخورداری از مشاوره  ثبت شرکت در رشت با موسسه فرداد رسا تماس بگیرید

نگاهی کلی به مراحلی که برای ثبت شرکت در رشت بایستی طی شود

  • از ثبت نام اینترنتی و تعیین اسم شرکت ؛
  • ارسال مدارک شامل مدارک شناسایی و گواهی عدم سوپیشینه  اعضا به همراه مدارک ثبت شرکت و نیز دونسخه از اوراق ثبتی امضا شده
  • پس از این مرحله باید منتظر تایید مدارک ماند و سپس با مراجعه به اداره ثبت شرکت های رشت  ضمن تحویل مدارک ثبت شرکت ذیل دفاتر امضا شود و جهت روزنامه رسمی اقدام گردد آخرین مرحله نیز چاپ آگهی ثبت شرکت در رشت  در روزنامه رسمی کشوراست.

مشاوره ثبت شرکت در رشت

متقاضیان ثبت شرکت در رشت میتوانند فرآیند ثبت خود را به دو شکل توسط خود متقاضی یا از طریق وکلای مجرب در این زمینه به ثبت برسانند. در صورتی که می خواهید کار ثبت شرکت خود را شخصا” انجام نداده و از تجربه کارشناسان بهره جویید شما میتوانید با تماس با موسسه فرداد رسا از مشاوره کارشناسان مجرب و متخصص این موسسه به صورت کاملا رایگان بهره مند شوید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل نمایید.

 مدارک لازم جهت ثبت شرکت در رشت

  • مدارک شناسایی کلیه موسسین شرکت
  • گواهی عدم سوپیشینه موسسین
  • مدارک شرکت شامل اساسنامه، تقاضانامه، شرکتنامه ، صورتجلسه

ثبت شرکتهای رشت بیشتر از همه در قالبهای ثبتی مسئولیت محدود و سهامی خاص انجام می شود که در اینجا بهتعریفی از هردو می پردازیم :

هزینه ثبت شرکت در رشت

۱-هزینه تنظیم اساسنامه واظهارنامه واوراق ثبتی
۲- هزینه حق الدرج
۳-هزینه حق الثبت
۴ – هزینه روزنامه رسمی
۵- پوشه وگیره
۶-تعین نام
۷ – حق الوکاله
جمع کل
۸- پلمب دفاتر(اوراق -دفتر کل وروزنامه+ فیش)  (اختیاری )
۹-  مهر شرکت ( اختیاری)

ثبت شرکت سهامی خاص در رشت

شرکتی که از حداقل ۳ سهامدار به صورت حقیقی یا حقوقی می باشد تشکیل میشود. در این نوع شرکت اعضای هیئت مدیره اجبارا باید از سهامداران باشند و این نوع شرکت دارای بار تعهدی و مسئولیتی بالاتری نسبت به شرکت مسئولیت محدود می باشد.شرکت سهامی خاص بیشتر مناسب برای حضور در مناقصات و مزایدات و پیمان ها می باشد. چرا که دارای بار مسئولیتی بالایی می باشدبه طور مثال بار تعهدی به میزان درصد سهام هریک از سهامداران می باشد که این موضوع برای کارفرمایان مناقصه گذار و ارگان های دولتی از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.پس در نتیجه شرکت سهامی خاص از اعتبار بیشتری برای شرکت در مناقصات و مزایدات همچنین بانک های دولتی و خصوصی برای اخذ وام و تسهیلات و اخذ ضمانت نامه بانکی برخوردار می باشد.
برای ثبت شرکت های سهامی خاص نیاز به بازکردن حساب و واریز ۳۵ % از سرمایه اعلامی در هنگام تاسیس می باشد.

ثبت شرکت مسئولیت محدود رشت

شرکتی است تجاری که از حداقل ۲ شریک یا بیشتر ثبت می شود که از بار مسئولیتی کمتری نسبت به شرکت های دیگر برخوردار میباشد. از خاصیت های ثبت شرکت مسئولیت محدود بار مسئولیتی و تعهدی پایین تر(همانطور که از نام آن بر می آید)و همچنین استفاده تجاری به صورت بازرگانی برای موضوع هایی نظیر آرایشی بهداشتی ، آشامیدنی ، موادغذایی، خرید، فروش، صادرات، واردات، و به طور کلی کلیه موضوعاتی که نیاز به شرکت در مناقصات و مزایدات دولتی و خصوصی ندارند مناسب تر می باشد از خاصیت های شرکت مسئولیت محدود ، داشتن هیئت مدیره (تصمیم گیرنده ) خارج از شرکاء می باشد که برای سرمایه گذاری افراد دیگر قابل استفاده می باشد. برای ثبت شرکت مسئولیت محدود نیاز واریز سرمایه در حساب بانکی و یا بازکردن حساب بانکی در هنگام تاسیس نمی باشد.

ثبت شرکت تعاونی در رشت : شرکت تعاونی مشارکتی است که عده‌ای از افرادی که هم‌صنف یا تناسبی با هم دارند مثلاً همسایه، دوست، خویشاوند یا همشهری هستند برای دستیابی به منافع ثبت شرکت تعاونی مشترک گردهم می‌آیند و در حقیقت بهم کمک می‌کنند و برای تهیه مسکن یا خرید مایحتاج یا کسب اعتبار و وام تعاونی درست می‌کنند، سرمایه معینی را درمیان می‌گذارند و دسته‌جمعی مشکل را حل مینمایند. توضیحات کامل تر در خصوص ثبت شرکت تعاونی در مقاله ای با نام ثبت شرکت تعاونی موجود است میتوانید مطالعه کنید

ثبت شرکت عمرانی در رشت : طراحی،اجرا،محاسبه،نظارت،مشاوره پروژه های عمرانی اعم از سنگی،آجری،فلزی و بتنی،فعالیت در زمینه ی ساخت و احداث شهرک های تجاری و اداری،مسکونی،راه سازی و جاده سازی،پل سازی،سد سازی،تونل سازی،شن ریزی،آسفالت کشی و خط کشی،خاکریزی و خاکبرداری،سد سازی، بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده شهری و غیر شهری تنها بخشی از موضوعات فعالیت این نوع شرکت ها می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت شرکت عمرانی به مطلب ثبت شرکت عمرانی مراجعه کنید

ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری در رشت

از رایج ترین موضوعاتی که مالکین شرکتها می خواهند در آن فعالیت داشته باشند، شرکتهایی با عنوان پیمانکاری ، خدماتی و تولیدی می باشد کلیه این فعالیتها در قالبهای سهامی خاص و مسئولیت محدود به ثبت میرسند که با بررسی میزان فعالییتان انتخاب می گردند. چنانچه قصد دارید فعالیتهایی  در سطح گسترده و اخذ وام و شرکت در مناقصاتداشته باشید ، می بایست شرکت سهامی خاص به ثبت برسانید. کارشناسان و مشاوران فرداد رسا با دارا بودن دپارتمانهای تخصصی در زمینه ثبت شرکت و ثبت برند میتوانند بهترین یاری رسان شما در این زمینه باشند.

ثبت موسسات غیرتجاری در رشت

موسسات غیرتجاری همانطور که از نام آنها مشخص است با اهداف غیرتجاری به ثبت می رسند که عمده ترین فعالیت آنها انجام اموری از قبیل : انجام امور ادبی ، علمی، خیریه ، خدماتی و… می باشد.
این نوع موسسات به دو شکل انتفاعی و غیرانتفاعی به ثبت می رسند:
۱ . موسسات غیر  انتفاعی:  موسساتی که هدف تاسیس آنها، سود و منافع اعضایشان نیست  ، مثل: انجمن‌های اسلامی، علمی، ادبی و …
۲ . موسسات انتفاعی : موسساتی که هدف تاسیس آنها،به دست آوردن منافع و سود برای اعضای خود است. مثل: آموزشگاه‌های علمی، فنی، کلاس‌های زبان، مدارس غیرانتفاعی

شرایط انتخاب اسم شرکت

اسم شرکت اعم از مسئولیت محدود یا سهامی خاص باید حداقل از سه واژه تشکیل شده باشد که هر کدام از این سه واژه نباید ریشه لاتین داشته باشند به علاوه نباید از اسامی عام باشند ( مثل فناوری ، مهندسی ، تجاری و …) . حتما” باید در نام شرکت از اسم خاص استفاده گردد تا  مالکیت آن اسم خاص به شما تعلق گیرد. به علاوه اسامی دولتی و ملی  ، اسامی مقدس مانند نام ائمه اطهار و  عناوینی از این دست صرفا” با اخذ مجوز از مراجع ذی صلاح قابل استفاده می باشند .
با تماس با مشاوران فرداد ثبت می توانید نامی مناسب برای شرکت یا موسسه خود انتخاب کرده و به علاوه از همراهی وکیل ثبت شرکت تا انتهای مسیر ثبت شرکت در رشت برخوردار شوید.

جهت مشاوره رایگان در زمینه ثبت شرکت در رشت با ما در تماس باشید و از خدمات مشاوره رایگان موسسه فرداد رسا بهرمند شوید.

دیدگاه شما