بلاگ

ثبت  شرکت در شیراز : راهنمای مراحل ثبت شرکت در شیراز , مدارک لازم جهت ثبت شرکت در شیراز , مشاوره ثبت شرکت در شیراز , هزینه ثبت شرکت در شیراز , با ما همراه شوید تا به اطلاعات جامع و کاملی دست پیدا کنید شهر شیراز  از لحاظ تاریخی و فرهنگی یکی شهرهای مهم ایران به حساب می آید و رشد صنعت و تجارت در این شهر به سرعت در حال رو به افزایش است به همین خاطر بحث ثبت شرکت نیز در این شهر بسیار مهم می باشد زیرا یکی از اهداف کلان شهرها ایجاد ظرفیت اقتصادی بالا می باشد از این رو یکی از ادارات دولتی که در شهرها بسیار پرکار می باشد اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری می باشد .چنانچه  کارفرما هستید و می خواهید کسب و کاری تاسیس  کنید  می توانید به شکل حقیقی یا حقوقی فعالیت نمایید. لکن به این مورد توجه داشته باشید که کار به شکل  حقیقی ممکن است بسیاری از مزیتهای کار با شخصیت حقوقی ( شرکت ثبت شده ) را  درپی نداشته باشد. به عنوان مثال شخصیت حقیقی امکان عقد قرارداد با بسیاری از شخصیتهای حقوقی مانند ادارات دولتی یا شرکتهای بزرگ و معتبر را نداشته باشد. به علاوه در صورت نیاز به اخذ وام جهت  گسترش و توسعه کار خود ، باید بدانید که اخذ وام و تسهیلات از  اغلب بانکها برای  شخصیت حقوقی  و شرکت آسانتر از شخصیت حقیقی می باشد. لذا توصیه ما به شما اینست که فعالیتتان را در قالب ثبت شرکت چارچوب بخشیده و از کنار هم قرارگرفتن تخصص و توانایی تان با دیگر اعضای شرکت یا شرکایتان استفاده کنید تا به نتیجه بهتری دست یابید. همچنین ثبت شرکت شما را در سایه حمایت قوانین تجارت قرارداده و مسئولیت و حقوق شما را در مقابل سایر اعضای شرکت  و نیز اشخاص ثالث یا افراد خارج از شرکت ، مشخص می سازد.
در  میان انواع شرکتهای قابل ثبت  ، ثبت شرکت مسئولیت محدود در شیراز و ثبت شرکت سهامی خاص در شیراز طرفداران بیشتری دارد که در این مقاله هر دو را توضیح می دهیم.

مراحل ثبت شرکت در شیراز

مراحل ثبت شرکت در شیراز توسط متقاضی : با انتخاب موضع فعالیت خود قالب مناسبی را نیز برای ثبت شرکت در شیراز خود انتخاب  نمایید .شما متقاضیان محترم می بایست اوراق اساسی شرکت خود را نیز تنظیم و تدوین نمایید که می بایست برای انجام این امر با اشخاص متخصص در این زمینه مشورت داشته باشید. بعد از اتمام ثبت سامانه ای شرکت خود میتوانید کلیه اوراق و مدارک شرکت را به اداره ثبت شرکتها در شیراز ارسال کرده و بعد از گذراندن مدت زمان مقرر آگهی تاسیس آن صادر می گردد.
مراحل ثبت شرکت در شیراز توسط موسسه فرداد رسا : متقاضیان ثبت شرکت در شیراز میتوانند از مشاوره تخصصی کارشناسان موسسه فرداد رسا بهره مند شود و بعد از تکمیل مدارک مشاورین ما اقدام به تنظیم موضوع فعالیت شرکت به صورت کاملا تخصصی مینمایند. حال نوبت به ثبت اینترنتی شرکت از طریق سامانه ثبت شرکتها می نمایند کارشناسان ما اوراق شرکت شما را با توجه به اطلاعات اعلامی از جانب شما تنظیم مینمایند این اوراق شامل : اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه و متن صورتجلسه می باشد  در گام بعدی در انتخاب نام شرکت شما را یاری می کنند. این نام می بایست در زمینه فعالیت شرکت باشد  و از سه سیلاب خاص تشکیل شده باشد. بعد از تایید نام شرکت، مدارک  و اوراق ثبت  به اداره ثبت شرکت در شیراز ارسال میگردد و با گذشت ۱۵ الی ۲۰ روز کاری  آگهی تاسیس آن صادر  می گردد هزینه  ثبت شرکت در شیراز بر اساس فاکتورهای گوناگون مشخص می گردد یکی از این فاکتورها ، سرمایه اولیه شرکت می باشد که بر اساس آن  وجه حق الثبت افزایش می یابد ، به علاوه بسته روزنامه ررسمس هم بر اساس تعداد خطوط سبب افزایش حق الدرج آگهی می شود که در مجموع بر هزینه ثبت شرکت در شیراز موثر هستندجهت برخورداری از مشاوره  ثبت شرکت در شیراز با موسسه موسسه فرداد رسا تماس بگیرید

راهنمای ثبت سامانه ایی شرکت در شیراز

جهت ثبت شرکت ، می بایست به پایگاه اینترنتی اداره کل ثبت شرکت ها به نشانی http://irsherkat.ssaa.ir  مراجعه کنید. ( قسمت پذیرش درخواست ثبت شرکت )
فرمی پیش روی شما ظاهر می شود که باید مرحله به مرحله آن را تکمیل کنید و مدارک مورد نیاز را در آن بارگذاری نمایید. اطلاعات مربوط به متقاضی نخستین موضوعی است که در این فرم ها باید درج شود. ( شامل نام متقاضی ،نام خانوادگی متقاضی ، تابعیت متقاضی ، سمت متقاضی ، شماره ملی متقاضی ، شماره همراه متقاضی )
مراحل ثبت نام در سامانه ثبت شرکتها بعد از اطلاعات متقاضی :

 • وارد نمودن پنج اسم انتخابی برای نام شرکت به ترتیب اولولیت. ( نام های انتخاب شده می بایست بیگانه نبوده ، فاقد سابقه ثبت بوده و دارای معنا و مطابق با فرهنگ اسلامی باشند).
 • وارد نمودن موضوع شرکت بر اساس نوع فعالیت و مدت آن. ابتدا انتخاب نوع فعالیت بالاترو سپس مدت فعالیت بر اساس اینکه محدود یا نامحدود باشد و در صورت محدود بودن تعیین حداکثر مدت فعالیت به ماه.
 • وارد کردن آدرس مرکز اصلی شرکت با کد پستی و یک تلفن ثابت.
  _ مشخص نمودن سرمایه شرکت. انتخاب گزینه سرمایه نقدی شرکت در مسولیت محدود( حداقل صد هزار تومان) و مشخص کردن تعداد و ارزش سهم برای شرکت سهامی خاص.
 • مشخص نمودن اطلاعات مربوط به سهام و میزان سرمایه هر کدام از شرکا و تعدادسهم یا نقدی و غیر نقدی بودن سرمایه.
 • انتخاب گزینه وجود یا عدم وجود مجوز برای فعالیتهایی که نیاز به مجوز از سازمان یا ارگانهای خاص دارند و وارد کردن شماره مجوزو تاریخ مجوز در صورت نیاز به وجود آن.
 • وارد نمودن مشخصات اعضای شرکت. مشخصات اشخاص حقیقی چون نام، نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه و… و شناسه ملی برای اشخاص حقوقی. کد پستی جهت افراد حقیقی و حقوقی و شماره ثبت جهت افراد حقوقی.
 • وارد کردن سمت اعضای شرکت. معلوم نمودن سمت مدیر عامل یا رئیس هیأت مدیره. پر نمودن فیلد تاریخ شروع سمت، مدت تصدی، تاریخ پایان اعتبار سمت و … مشخص کردن وضعیت حق امضاء و در نهایت کلید ثبت سمت شخص.
 • پر کردن اطلاعات مربوط به نمایندگان قانونی. نماینده مورد نظر، نوع نمایندگی، مستند نمایندگی، شماره و تاریخ مستند نمایندگی. و تاریخ شروع و پایان نمایندگی در صورت وجود نماینده.
 • ثبت اطلاعات مربوط به تأسیس شعبه چنانچه شعبه ای وجود داشته باشد. ابتدا وارد کردن کد پستی شعبه، شماره تماس واحد ثبتی شعبه، نشانی شعبه و در نهایت ثبت شعبه.

مشاوره ثبت شرکت در شیراز

مراجعه به متخصص در هر رشته ای یک امر بدیهی و عقلانی است. ثبت شرکت در شیراز  نیز از این امر مستثنی نیست و اطلاع از قوانین و قواعد حاکم بر انواع ثبت شرکت ضروری بوده و وظیفه گروه تخصصی مشاوره ثبت شرکت در شیراز در موسسه حقوقی فرداد رسا اطلاع رسانی از این قوانین می باشد. همین امر موجب شده که مشاوره حقوقی با وکلای برجسته و متخصص ثبت شرکت فرداد رسا راهنمایی های لازم را انجام میدهد . اصولا علاوه بر نیاز مشاوره حقوقی در شیراز برای انجام امور تجاری و اقتصادی و تنظیم انواع قرارداد ، افراد نیاز به مشاوره حقوقی داشته تا جلوی تضعییع حقوق خویش را گرفته و حفظ منافع خود را تضمین نمایند.

شرایط ثبت شرکت شیراز

ثبت شرکت در مشهد دارای شرایطی است :

 • موسسین دست کم باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشند.
 • محل کار شرکت مشخص شده باشد.
 • سرمایه اولیه حداقل یک میلیون ریال برای شرکت در نظر گرفته شده باشد.
 • اعضا شرکت و سمت آنها و صاحبان حق امضا و نیز موضوع فعالیت شرکت باید مشخص باشد.
 • برای برخی فعالیتها باید مجوز اخذ شود.

مدارک جهت ثبت شرکت در شیراز

مدارک لازم جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شیراز

 • کارت ملی برابر اصل کلیه سهامداران (برابر اصل در مراجع قضایی یا دفاتر اسناد رسمی صورت می گیرد)
 • فتوکپی  برابر اصل شناسنامه شرکاء و مدیران
 • تقاضانامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ۲ برگ و تکمیل آن و امضا ذیل تقاضانامه توسط کلیه سهامداران(لازم به ذکر است اوراق تقاضانامه و شرکتنامه به دلیل بهادار بودن صرفاَ می بایست از محل اداره ثبت شرکت ها تهیه گردند)
 • شرکت نامه ۲ برگ و تکمیل آن و امضا ذیل شرکت نامه توسط کلیه سهامداران
 • اساسنامه ۲ جلد و امضا ذیل تمام صفحات آن توسط کلیه سهامداران
 • صورت جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت مدیره ۲ نسخه که به امضا سهامداران و بازرسین رسیده باشد.
 • اخذ و ارائه ی مجوز در صورت نیاز
 • تاییدیه هیئت مدیره اشخاص حقوقی سهامدار،مبنی بر غیر دولتی بودن آن
 • معرفی نامه نمایندگان،در صورتیکه سهامداران و اعضا هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی باشند و ارائه تصویر روزنامه رسمی آگهی تاسیس یا آخرین تغییرات آن
 • گواهی عدم سوءپیشینه برای کلیه اعضا
 • ارائه مجوز در صورت نیاز بنا به تشخیص کارشناس اداره ثبت شرکت ها

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در شیراز

 • تکمیل دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص که به امضای کلیه سهامداران رسیده باشد.
 • تکمیل دو نسخه اساسنامه شرکت سهامی خاص که به امضای کلیه سهامداران رسیده باشد.
 • ارائه دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین که به امضای کلیه سهامداران رسیده باشد.
 • فتوکپی شناسنامه برابر اصل شده تمامی اعضای هیئت مدیره و سهامداران و بازرسین
 • فتوکپی کارت ملی  برابر اصل شده  تمامی اعضای هیئت مدیره و سهامداران و بازرسین
 • در صورتیکه اعضاء هیئت مدیره یا سهامداران اشخاص حقوقی باشند ارائه کپی آخرین روزنامه رسمی،شخص حقوقی و نامه معرفی نماینده (در سربرگ شرکت)و کپی شناسنامه و کپی کارت ملی برابر اصل شده نماینده شخص حقوقی
 • در صورت داشتن سهامدار خارجی برای اشخاص حقیقی ارائه کپی برابر اصل پاسپورت و برای اشخاص حقوقی ارائه گواهی ثبت شرکت نزد مرجع ثبت شده حاوی آخرین وضعیت شرکت و همچنین ارائه اصل و ترجمه وکالتنامه و اختیارنامه وکیل سهامدار خارجی(اعم از حقیقی و حقوقی)
 • ارائه گواهی عدم سوءپیشینه کیفری برای کلیه اعضا ی هیات مدیره و بازرسان شرکت از طرف متقاضی ثبت شرکت(مراکز پلیس +۱۰)
 • ارائه اقرارنامه در متن صورتجلسه جهت کلیه ی اعضای هیات مدیره،مدیر عامل و بازرسان شرکت مبنی بر اینکه مشمول ممنوعیت های مندرج در اصل ۱۴۱ قانون اساسی نبوده و هیچگونه ممنوعیت قانونی موضوع مواد ۱۱۱و ۱۲۶ قانون تجارت برای آن ها جهت عضویت در هیات مدیره و مدیر عاملی وجود ندارد.در زیر همین بند نمونه اقرارنامه آورده شده است:
  نمونه متن اقرارنامه:کلیه اعضا هیئت مدیره و مدیر عامل اقرار نمودند مشمول ممنوعیت های مندرج در اصل ۱۴۱ قانون اساسی و مواد ۱۱۱ و ۱۲۶ لایحه اصلاحی قانون تجارت نمی باشند.
 • ارائه اقرارنامه بازرس یا بازرسان در متن صورتجلسه مبنی بر اینکه هیچگونه نسبت فامیلی اعم از نسبی و سببی با مدیران و مدیر عامل شرکت تا درجه سوم از طبقه اول و دوم ندارند و خود و یا همسرشان نیز از مدیران و مدیر عامل شرکت بطور موظفی حقوق دریافت نمی دارند .در صورت کشف خلاف مشمول بند ۳ ماده ۲۴۳ لایحه اصلاح قسمتی از قانون تجارت خواهد بود.ارائه گواهی عدم سوءپیشنه کیفری کلیه اعضای هیات مدیره،مدیر عامل و بازرسان شرکت از طرف متقاضی ثبت لازم می باشد.در زیر همین بند نمونه اقرارنامه آورده شده است:
  نمونه متن اقرارنامه:بازرس(بازرسین)اقرار نمودند مشمول ممنوعیت های مندرج در اصل ۱۴۱ قانون اساسی و مواد ۱۱۱ و ۱۲۶ لایحه اصلاحی قانون تجارت نمی باشند.
 • ارائه اصل وکالتنامه یا کپی برابر اصل وکالتنامه
 • ارائه اصل قیم نامه یا کپی برابر اصل قیم نامه
 • پرداخت فیش ۴۰٫۰۰۰ ریال بعنوان هزینه
 • ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت

هزینه ثبت شرکت شیراز

از آنجا که هزینه ثبت شرکت در شیراز شامل موارد مختلفی می شود که از آن جمله هزینه اولیه ثبت شرکت ، حق الزحمه ثبت شرکت  در اداره ثبت شرکت های شیراز ، هزینه بابت  باطل کردن تمبر سرمایه ؛ حق الزحمه وکیل ثبت شرکت در شیراز ،حق الزحمه چاپ آگهی روزنامه رسمی و مخارج آگهی روزنامه کثیر الانتشارمی باشد. وعلاوه براین مبالغ بر اساس  نوع شرکت و اعضای تشکیل دهنده آن و همچنین طرح و موضوع فعالیت مخارج ثبت شرکت نیز تفاوت دارد. بنا براین هزینه کلی آن در موارد مختلف با هم متفاوت است.به طور مثال : هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شیراز با هزینه ثبت شرکت سهامی خاص  در شیراز که نحوه ثبت آن فرق می کند و به طور حتم  بسیاراختلاف دارد. هزینه های دریافت مؤسسات ثبتی و حقوقی به جهت متغیر بودن بر ثبت شرکت تآثیر گذار است . لازم است به این نکته توجه شود که ثبت شرکت در شهرهای کوچک در مقایسه با مراکز استانها و کلان شهرها تفاوت به سزایی دارد. طرح وموضوع فعالیت شرکت ها نیز برهزینه های شرکت تآثیر دارد برای شفاف سازی این مطلب میتوان گفت زمانی که موضوع فعالیت شرکت طولانی باشد و موضوعات زیادی را در بر داشته باشد و موارد گوناگونی را در بر می گیرد و به طور جامع بیشتر از حد باشد ومعمول آن حداقل سه سطر در روزنامه باشد ؛ به طور حتم هزینه ثبت آن شرکت نیز افزایش پیدا می کند . از مواردی که می توان در ثبت شرکت در شیراز عنوان کرد، افرادی که با هدف قابل دسترسی وبه صورت مصمم شروع به فعالیت می کنند طی گذشت زمان کوتاهی علاوه بر اینکه تمامی هزینه های پرداخت شده جهت ثبت شرکت را به خود برمیگردانند.و در نهایت با بیشتر شدن تعداد شرکا و سهامداران هزینه ثبت اولیه شرکتشان تقسیم می شود .

شرایط تعیین نام شرکت جهت ثبت شرکت
نام شرکت بسیار مهم است  چراکه  وجه تمایز  شرکت شما از سایر شرکتهای همکار است  و سبب  شناسایی کار شما  از سوی مشتریان خواهد بود لذا باید در انتخاب آن دقت نمایید. با توجه به  قوانین تجارت ایران در حال حاضر نام شرکت باید حداقل از سه سیلاب تشکیل شده باشد که ریشه آنها اصالتا” فارسی باشد مثلا” کلماتی مانند تکنو یا تله کام قابل ثبت نمی باشند چرا که ریشه لاتین دارند پس چنانچه در اسم شرکت خود از این  دست واژه ها استفاده کنید نام شرکتتان مورد تایید قرار نمی گیرد. به علاوه حتما ” باید از اسامی خاص مانند اسم اشخاص در نام شرکت خود بهره گیرید . به منظور کسب اطلاعت بیشتر بادر خصوص تعیین نام شرکت و ثبت شرکت در شیراز با کارشناسان موسسه ثبت شرکت فرداد ثبت تماس حاصل نمایید.
ثبت موسسات غیرتجاری در شیراز
موسسات غیرتجاری همانطور که از نام آنها برمی آید موسساتی هستند که موضوعشان موضوع بازرگانی نیست  و عمده ترین فعالیت آنها انجام اموری از قبیل : انجام امور ادبی ، علمی، خیریه ، خدماتی و… می باشد.
این نوع موسسات در دو قالب انتفاعی و غیرانتفاعی به ثبت می رسند:
۱ . موسسات غیر  انتفاعی:  موسساتی که هدف از تاسیس آنها، سود و منافع اعضایشان نیست  ، مثل: انجمن‌های علمی، ادبی و فرهنگی …
۲ . موسسات انتفاعی : موسساتی که هدف تاسیس آنها،به دست آوردن  منافع و سود برای اعضای خود است. مثل: آموزشگاه‌های علمی، فنی، کلاس‌های زبان، باشگاهها

ثبت شرکت کامپیوتری در شیراز : برای ثبت شرکت کامپیوتری لازم است قبل از هر کاری با اصول و قواعد و قوانین ومراحل ثبت شرکت کامپیوتری آشنا باشید. در این مطلب ما سعی کرده ایم که شما عزیزان را با برخی از این اصول آشنا نماییم .البته در صورت نیاز به راهنمایی های بیشتر شما بزرگواران برای ثبت شرکت کامپیوتری خود می توانید از مشاوران و کارشناسان مجرب موسسه حقوقی فرداد ثبت بهره مند شوید.
شرکت هایی را که موضوع فعالیت آن ها کامپیوتر، در هر زمینه ای چه سخت افزار چه نرم افزار باشد را شرکت کامپیوتری می گویند.

ثبت شرکت گردشگری در شیراز : گردشگری به مجموعه فعالیتی اطلاق می شود که در جریان مسافرت یک گردشگر اتفاق می افتد.این فرایند شامل هر فعالیتی از قبیل برنامه ریزی سفر،مسافرت به مقصد،اقامت،بازگشت و حتی یادآوری خاطرات آن نیز می شود.همچنین فعالیت هایی را که گردشگر به عنوان بخشی از سفر انجام می دهد نظیر خرید کالاهای مختلف و تعامل میان میزبان و مهمان را نیز دربرمی گیرد.به طور کلی می توان هر گونه فعالیت و فعل و انفعالی را که در جریان سفر یک سیاحتگر اتفاق می افتد گردشگری تلقی کرد.

جهت مشاوره رایگان ثبت شرکت با کارشناسان ما در تماس باشید . از خدمات مشاوره رایگان موسسه فرداد رسا بهرمند شوید.

دیدگاه شما

Call Now Button