ثبت شرکت در تهران

ثبت شرکت در تهران : مراحل و هزینه ثبت شرکت در این خصوص کارشناسان با تجربه ثبت شرکت موسسه فرداد رسا به شما توضیح میدهند + آشنایی با خدمات اداره ثبت شرکتها در تهران با ما باشید . تهران به دلیل اینکه پایتخت ایران می باشد  از لحاظ تاریخی ، فرهنگی، جغرافیایی ، تجاری و صنعتی بسیار حائز اهمیت است و نیز  به دلیل برخورداری از بیشترین جمعیت یکی از مهم ترین و پراهمیت ترین شهرهای ایران است . به همین خاطر بحث ثبت شرکت نیز در این شهر بسیار مهم می باشد و یکی از ادارات دولتی که در این شهر بسیار پرکار می باشد اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری است چرا که بیشترین شرکتهای تجاری در تهران به ثبت می رسند .

پر کاربردترین شرکت های قابل ثبت در تهران

مهمترین انواع ثبت شرکت ، ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران  و ثبت شرکت سهامی خاص در تهران است ، که  هر دو شرکت بازرگانی می باشند . اولی با حضور دو نفر رسمیت می یابد و دومی یعنی شرکت سهامی خاص به حضور حداقل ۵ نفر جهت تشکیل نیازمند است و سرمایه اولیه جهت ثبت هر دو حداقل یک میلیون ریال می باشد .

ثبت شرکت مسئولیت محدود در تهران : امروزه انجام فعالیتهای تجاری در تهران نیازمند برداشتن گامی محکم و موثر در این زمینه می باشد یکی از اساسی ترین این گام ها ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران می باشد  این قالب ثبتی با حداقل ۲ شریک بالای ۱۸ سال که سهامدار و عضوء هیئت مدیره نیز می باشند تشکیل می گردد. باید بدانید انتخاب مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره در این نوع از شرکتها الزامی می باشد و میزان سرمایه در این قالب ثبتی از ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال کمتر نمی باشد .

ثبت شرکت سهامی خاص در تهران : فعالان اقتصادی برای بهره مندی بیشتر از توانایی ، سرمایه و تجربه خود می بایست فعالیتهایی را در قالب یک مجموعه انجام دهند که از مهمترین این فعالیتها ثبت شرکت سهامی خاص در تهران می باشد .  توجه داشته باشید در این قالب ثبتی سهامداران می بایست ۳۵% از سرمایه اولیه خود را در بانکی به نام شرکت در شرف تاسیس واریز نمایند و مابقی سرمایه در تعهد سهامداران باقی می ماند . این به این معنا می باشد که میزان تعهد سهامداران به میزان سهاشان در شرکت است . اعضاء تشکیل دهنده این شرکتها سه نفر سهامدار بالای ۱۸ سال  و دو نفر بازرس اصلی و علی البدل می باشد. مدت تصدی اعضاء هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص در تهران دو سال و بازرسین آنها یک سال می باشد.

مراحل ثبت شرکت در تهران

ثبت شرکت توسط موسسه فرداد رسا : فعالان اقتصادی در تهران جهت ثبت شرکت میتوانند از مشاوره تخصصی کارشناسان موسسه فرداد رسا حضورا یا تلفنی  بهره مند شوند و بعد از تکمیل مدارک مشاورین ما اقدام به تنظیم موضوع فعالیت شرکت به صورت کاملا تخصصی مینمایند . حال نوبت به ثبت اینترنتی شرکت از طریق سامانه ثبت شرکتها می نمایند کارشناسان ما اوراق شرکت شما را با توجه به اطلاعات اعلامی از جانب شما تنظیم مینمایند . این اوراق شامل : اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه و متن صورتجلسه می باشد  در گام بعدی در انتخاب نام شرکت شما را یاری می کنند. این نام می بایست در زمینه فعالیت شرکت باشد  و از سه سیلاب خاص تشکیل شده باشد. بعد از تایید نام شرکت، مدارک  و اوراق ثبت  به اداره ثبت شرکت ارسال میگردد و با گذشت ۱۵ الی ۲۰ روز کاری  آگهی تاسیس آن صادر  می گردد هزینه  ثبت شرکت بر اساس فاکتورهای گوناگون مشخص می گردد یکی از این فاکتورها ،سرمایه اولیه شرکت می باشد که بر اساس آن  وجه حق الثبت افزایش می یابد ، به علاوه بسته روزنامه ررسمس هم بر اساس تعداد خطوط سبب افزایش حق الدرج آگهی می شود که در مجموع بر هزینه ثبت شرکت موثر هستندجهت برخورداری از مشاوره با موسسه فرداد رسا تماس بگیرید .

مرحله ثبت سامانه ای شرکت

مراحل ثبت نام در سامانه ثبت شرکتها بعد از اطلاعات متقاضی :

 • وارد نمودن پنج اسم انتخابی برای نام شرکت به ترتیب اولولیت .
 • وارد نمودن موضوع شرکت بر اساس نوع فعالیت و مدت آن .
 • وارد کردن آدرس مرکز اصلی شرکت با کد پستی و یک تلفن ثابت.
 • مشخص نمودن سرمایه شرکت. انتخاب گزینه سرمایه نقدی شرکت
 • مشخص نمودن اطلاعات مربوط به سهام و میزان سرمایه هر کدام از شرکا .
 • انتخاب گزینه وجود یا عدم وجود مجوز برای فعالیتهایی که نیاز به مجوز از سازمان یا ارگانهای خاص دارند .
 • وارد نمودن مشخصات اعضای شرکت. مشخصات اشخاص حقیقی چون نام، نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه و…
 • وارد کردن سمت اعضای شرکت. معلوم نمودن سمت مدیر عامل یا رئیس هیأت مدیره .
 • پر کردن اطلاعات مربوط به نمایندگان قانونی .
 • ثبت اطلاعات مربوط به تأسیس شعبه چنانچه شعبه ای وجود داشته باشد .

هزینه ثبت شرکت در تهران

از آنجا که هزینه ثبت شرکت شامل موارد مختلفی می شود که از آن جمله هزینه اولیه ثبت شرکت ، حق الزحمه ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت های تهران می باشد . هزینه بابت  باطل کردن تمبر سرمایه ؛ حق الزحمه وکیل ثبت شرکت ،حق الزحمه چاپ آگهی روزنامه رسمی و مخارج آگهی روزنامه کثیر الانتشارمی باشد . وعلاوه براین مبالغ بر اساس  نوع شرکت و اعضای تشکیل دهنده آن و همچنین طرح و موضوع فعالیت مخارج ثبت شرکت نیز تفاوت دارد. بنا براین هزینه کلی آن در موارد مختلف با هم متفاوت است .

مشاوره ثبت شرکت

ثبت شرکت مانند سایر امور ثبتی توسط خود متقاضی و یا شرکتهای حقوقی قابل انجام است. در صورتی که می خواهید کار ثبت شرکت خود را شخصا” انجام نداده و از تجربه کارشناسان بهره جویید . شما میتوانید با تماس با موسسه فرداد رسا از مشاوره کارشناسان مجرب و متخصص این موسسه به صورت کاملا رایگان بهره مند شوید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل نمایید.

مدارک ثبت شرکت در تهران

 • مدارک شناسایی کلیه موسسین شرکت
 • گواهی عدم سوپیشینه موسسین
 • اساسنامه شرکت
 • تقاضانامه
 • شرکتنامه
 • صورتجلسه

در پایان باید گفت که برخی از موضوعات فعالیت نیازمند مجوز می باشد . که در این صورت پیش از ثبت آنها باید نسبت به اخذ مجوز اقدام نمود . به عنوان مثال جهت گشایش دفتر خدمات ارتباطی باید حتما ” از مخابرات اخذ مجوز نمایید و یا فعالیتهای فرهنگی هنری که نیازمند اخذ مجوز از اداره ارشاد اسلامی هستند . با تماس با کارشناسان موسسه فرداد رسا می توانید در رابطه با موضوع فعالیت خود و نیاز یا عدم نیاز آن به مجوز راهنمایی بگیرید . به علاوه وکلای متخصص موسسه فرداد رسا به شکل تخصصی موضوع فعالیت شما را برایتان طرحی نموده به شکلی که مورد تایید اداره ثبت شرکتها قرار بگیرد . و کلیه فعالیتهای شما در شرکتتان را پوشش داده و قانونمند سازد .

جهت استفاده از خدمات موسسه فرداد رسا و ثبت شرکت با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید

دیدگاه شما

Call Now Button