ثبت شرکت در تهران : مراحل ثبت شرکت در تهران , مدارک لازم جهت ثبت شرکت در تهران , مشاوره ثبت شرکت در تهران , هزینه ثبت شرکت ارزان در تهران , در این خصوص کارشناسان با تجربه ثبت شرکت موسسه فرداد رسا به شما توضیح میدهند + آشنایی با خدمات اداره ثبت شرکتها در تهران

تهران به دلیل اینکه پایتخت ایران می باشد  از لحاظ تاریخی ، فرهنگی، جغرافیایی ، تجاری و صنعتی بسیار حائز اهمیت است و نیز  به دلیل برخورداری از بیشترین جمعیت یکی از مهم ترین و پراهمیت ترین شهرهای ایران است  به همین خاطر بحث ثبت شرکت نیز در این شهر بسیار مهم می باشد و یکی از ادارات دولتی که در این شهر بسیار پرکار می باشد اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری است چرا که بیشترین شرکتهای تجاری در تهران به ثبت می رسند. فعالان اقتصادی و صاحبان حرف و مشاغل جهت داشتن برنامه کاری هدفمند در چارچوب قانون در این شهر  مبادرت به ثبت شرکت می کنند. در حقیقت ثبت شرکت بهترین راه برای  فعالیت سازماندهی شده و بلند مدت است و البته به کسانی که به دلیل فرار از مالیاتهای قانونی فکر می کنند که نباید ثبت شرکت نمایند باید گفت که در صورت عدم ثبت شرکت نیز با پیشرفت سیستم اقتصادی کشور امکان رصد کردن فعالیتهای ثبت نشده نیز بسیار بالا رفته است و بنابراین صرف ثبت نکردن یک شرکت راه حل مناسبی برای فرار از مالیات نمی باشد. بنابراین جهت ادامه مسیر خود با اطمینان بیشتر و به منظور داشتن چشم انداز موفقیت بهتری در آینده خوب است که هم اینک جهت ثبت شرکت در تهران اقدام نمایید.
مهمترین انواع ثبت شرکت ، ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران  و ثبت شرکت سهامی خاص در تهران است ، که  هر دو شرکت بازرگانی می باشند ، اولی با حضور دونفر رسمیت می یابد و دومی یعنی شرکت سهامی خاص به حضور حداقل ۵ نفر جهت تشکیل نیازمند است و سرمایه اولیه جهت ثبت هر دو حداقل یک میلیون ریال می باشد.

مراحل ثبت شرکت در تهران

مراحل ثبت شرکت در تهران توسط متقاضی : با تخصیص بک  موضوع فعالیت برای خود قالب مناسبی را نیز برای ثبت شرکت انتخاب  نمایید .شما متقاضیان محترم می بایست اسناد ثبت شرکت خود را نیز تنظیم و تدوین نمایید که می بایست برای انجام این امر با اشخاص متخصص در این زمینه مشورت کنید. بعد از اتمام ثبت سامانه ای شرکت خود میتوانید کلیه اوراق و مدارک شرکت را به اداره ثبت شرکتها در تهران ارسال کرده و بعد از گذراندن مدت زمان مقرر آگهی تاسیس آن صادر می گردد.

مراحل ثبت شرکت در تهران در یک نگاه : با تخصیص بک  موضوع فعالیت برای خود قالب مناسبی را نیز برای ثبت شرکت انتخاب  نمایید .شما متقاضیان محترم می بایست اسناد ثبت شرکت خود را نیز تنظیم و تدوین نمایید که می بایست برای انجام این امر با اشخاص متخصص در این زمینه مشورت کنید. بعد از اتمام ثبت سامانه ای شرکت خود میتوانید کلیه اوراق و مدارک شرکت را به اداره ثبت شرکتها در تهران ارسال کرده و بعد از گذراندن مدت زمان مقرر آگهی تاسیس آن صادر می گردد.
مراحل ثبت شرکت در تهران توسط موسسه فرداد رسا : فعالان اقتصادی در تهران جهت ثبت شرکت در تهران میتوانند از مشاوره تخصصی کارشناسان موسسه فرداد رسا حضورا یا تلفنی  بهره مند شوند و بعد از تکمیل مدارک مشاورین ما اقدام به تنظیم موضوع فعالیت شرکت به صورت کاملا تخصصی مینمایند. حال نوبت به ثبت اینترنتی شرکت از طریق سامانه ثبت شرکتها می نمایند کارشناسان ما اوراق شرکت شما را با توجه به اطلاعات اعلامی از جانب شما تنظیم مینمایند این اوراق شامل : اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه و متن صورتجلسه می باشد  در گام بعدی در انتخاب نام شرکت شما را یاری می کنند. این نام می بایست در زمینه فعالیت شرکت باشد  و از سه سیلاب خاص تشکیل شده باشد. بعد از تایید نام شرکت، مدارک  و اوراق ثبت  به اداره ثبت شرکت در تهران ارسال میگردد و با گذشت ۱۵ الی ۲۰ روز کاری  آگهی تاسیس آن صادر  می گردد هزینه  ثبت شرکت در تهران بر اساس فاکتورهای گوناگون مشخص می گردد یکی از این فاکتورها ،سرمایه اولیه شرکت می باشد که بر اساس آن  وجه حق الثبت افزایش می یابد ، به علاوه بسته روزنامه ررسمس هم بر اساس تعداد خطوط سبب افزایش حق الدرج آگهی می شود که در مجموع بر هزینه ثبت شرکت در تهران موثر هستندجهت برخورداری از مشاوره  ثبت شرکت در تهران با موسسه فرداد رسا تماس بگیرید

مرحله ثبت سامانه ای شرکت در تهران

جهت ثبت شرکت ، می بایست به پایگاه اینترنتی اداره کل ثبت شرکت ها به نشانی http://irsherkat.ssaa.ir  مراجعه کنید. ( قسمت پذیرش درخواست ثبت شرکت )
فرمی پیش روی شما ظاهر می شود که باید مرحله به مرحله آن را تکمیل کنید و مدارک مورد نیاز را در آن بارگذاری نمایید. اطلاعات مربوط به متقاضی نخستین موضوعی است که در این فرم ها باید درج شود. ( شامل نام متقاضی ،نام خانوادگی متقاضی ، تابعیت متقاضی ، سمت متقاضی ، شماره ملی متقاضی ، شماره همراه متقاضی )
مراحل ثبت نام در سامانه ثبت شرکتها بعد از اطلاعات متقاضی :

 • وارد نمودن پنج اسم انتخابی برای نام شرکت به ترتیب اولولیت. ( نام های انتخاب شده می بایست بیگانه نبوده ، فاقد سابقه ثبت بوده و دارای معنا و مطابق با فرهنگ اسلامی باشند).
 • وارد نمودن موضوع شرکت بر اساس نوع فعالیت و مدت آن. ابتدا انتخاب نوع فعالیت بالاترو سپس مدت فعالیت بر اساس اینکه محدود یا نامحدود باشد و در صورت محدود بودن تعیین حداکثر مدت فعالیت به ماه.
 • وارد کردن آدرس مرکز اصلی شرکت با کد پستی و یک تلفن ثابت.
  _ مشخص نمودن سرمایه شرکت. انتخاب گزینه سرمایه نقدی شرکت در مسولیت محدود( حداقل صد هزار تومان) و مشخص کردن تعداد و ارزش سهم برای شرکت سهامی خاص.
 • مشخص نمودن اطلاعات مربوط به سهام و میزان سرمایه هر کدام از شرکا و تعدادسهم یا نقدی و غیر نقدی بودن سرمایه.
 • انتخاب گزینه وجود یا عدم وجود مجوز برای فعالیتهایی که نیاز به مجوز از سازمان یا ارگانهای خاص دارند و وارد کردن شماره مجوزو تاریخ مجوز در صورت نیاز به وجود آن.
 • وارد نمودن مشخصات اعضای شرکت. مشخصات اشخاص حقیقی چون نام، نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه و… و شناسه ملی برای اشخاص حقوقی. کد پستی جهت افراد حقیقی و حقوقی و شماره ثبت جهت افراد حقوقی.
 • وارد کردن سمت اعضای شرکت. معلوم نمودن سمت مدیر عامل یا رئیس هیأت مدیره. پر نمودن فیلد تاریخ شروع سمت، مدت تصدی، تاریخ پایان اعتبار سمت و … مشخص کردن وضعیت حق امضاء و در نهایت کلید ثبت سمت شخص.
 • پر کردن اطلاعات مربوط به نمایندگان قانونی. نماینده مورد نظر، نوع نمایندگی، مستند نمایندگی، شماره و تاریخ مستند نمایندگی. و تاریخ شروع و پایان نمایندگی در صورت وجود نماینده.
 • ثبت اطلاعات مربوط به تأسیس شعبه چنانچه شعبه ای وجود داشته باشد. ابتدا وارد کردن کد پستی شعبه، شماره تماس واحد ثبتی شعبه، نشانی شعبه و در نهایت ثبت شعبه

شرایط ثبت شرکت در تهران

 1. انتخاب اعضا و سهامداران (داشتن حداقل سه نفر سهامدار در سهامی خاص و دو نفر شریک در مسئولیت محدود) و در صد سهام هر یک و سمت های آنها و تعیین دارندگان حق امضا
 2. انتخاب نام شرکت
 3. انتخاب بازرسین قانونی ( الزام برای شرکت های سهامی).
 4. فراهم نمودن حداقل مبلغ یک میلیون ریال برای سرمایه اولیه
 5. واریز ۳۵% از سرمایه در حساب شرکت در شرف تاسیس (الزامی برای شرکت های سهامی)
 6. ارائه گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل و بازرسین
 7. انتخاب موضوع فعالیت شرکت
 8. تهیه دو نسخه اظهارنامه، اساسنامه ثبت شرکت و همچنین فرم صورتجلسه مجمع عمومی موسسین و صورتجلسه هیات مدیره، و امضا ذیل تمام اوراق (شرکت های سهامی).
 9. تهیه دو نسخه اساسنامه، شرکتنامه و تقاضانامه ثبت شرکت و همچنین فرم صورتجلسه مجمع عمومی موسسین و صورتجلسه هیات مدیره، و امضا ذیل تمام اوراق (شرکت های با مسئوایت محدود)
  از شرایط ثبت شرکت در تهران این است که در قرارداد شرکت مثل همه عقود و قراردادها باید شرایط عمومی صحت عقود رعایت شود که عبارت است ازقصد و رضا ، اهلیت ، معین بودن موضوع ، قانونی بودن جهت و هدف. همچنین شرایط اختصاصی تشکیل شرکت عبارت است از : وجود شرکا ، همکاری شرکا ، سرمایه گذاری ، تقسیم سود و زیان ، مبادرت به عملیات بازرگانی
  در صورت نیاز به هر گونه مشاوره در این رابطه ، می توانید با کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی فرداد رسا در ارتباط باشید.

هزینه ثبت شرکت در تهران

از آنجا که هزینه ثبت شرکت در تهران شامل موارد مختلفی می شود که از آن جمله هزینه اولیه ثبت شرکت ، حق الزحمه ثبت شرکت  در اداره ثبت شرکت های تهران ، هزینه بابت  باطل کردن تمبر سرمایه ؛ حق الزحمه وکیل ثبت شرکت در تهران ،حق الزحمه چاپ آگهی روزنامه رسمی و مخارج آگهی روزنامه کثیر الانتشارمی باشد. وعلاوه براین مبالغ بر اساس  نوع شرکت و اعضای تشکیل دهنده آن و همچنین طرح و موضوع فعالیت مخارج ثبت شرکت نیز تفاوت دارد. بنا براین هزینه کلی آن در موارد مختلف با هم متفاوت است.به طور مثال : هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران با هزینه ثبت شرکت سهامی خاص در تهران که نحوه ثبت آن فرق می کند و به طور حتم بسیار اختلاف دارد. هزینه های دریافت مؤسسات ثبتی و حقوقی به جهت متغیر بودن بر ثبت شرکت تآثیر گذار است . لازم است به این نکته توجه شود که ثبت شرکت در شهرهای کوچک در مقایسه با مراکز استانها و کلان شهرها تفاوت به سزایی دارد. طرح وموضوع فعالیت شرکت ها نیز برهزینه های شرکت تآثیر دارد برای شفاف سازی این مطلب میتوان گفت زمانی که موضوع فعالیت شرکت طولانی باشد و موضوعات زیادی را در بر داشته باشد و موارد گوناگونی را در بر می گیرد و به طور جامع بیشتر از حد باشد و معمول آن حداقل سه سطر در روزنامه باشد ؛ به طور حتم هزینه ثبت آن شرکت نیز افزایش پیدا می کند . از مواردی که می توان در ثبت شرکت در تهران عنوان کرد، افرادی که با هدف قابل دسترسی وبه صورت مصمم شروع به فعالیت می کنند طی گذشت زمان کوتاهی علاوه بر اینکه تمامی هزینه های پرداخت شده جهت ثبت شرکت را به خود برمیگردانند.و در نهایت با بیشتر شدن تعداد شرکا و سهامداران هزینه ثبت اولیه شرکتشان تقسیم می شود .

مشاوره ثبت شرکت در تهران

ثبت شرکت در تهران مانند سایر امور ثبتی توسط خود متقاضی و یا شرکتهای حقوقی قابل انجام است. در صورتی که می خواهید کار ثبت شرکت خود را شخصا” انجام نداده و از تجربه کارشناسان بهره جویید شما میتوانید با تماس با موسسه فرداد رسا از مشاوره کارشناسان مجرب و متخصص این موسسه به صورت کاملا رایگان بهره مند شوید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل نمایید.

مدارک ثبت شرکت در تهران

 • مدارک شناسایی کلیه موسسین شرکت
 • گواهی عدم سوپیشینه موسسین
 • اساسنامه شرکت
 • تقاضانامه
 • شرکتنامه
 • صورتجلسه

ثبت شرکت مسئولیت محدود در تهران : امروزه انجام فعالیتهای تجاری در تهران نیازمند برداشتن گامی محکم و موثر در این زمینه می باشد یکی از اساسی ترین این گام ها ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران می باشد  این قالب ثبتی با حداقل ۲ شریک بالای ۱۸ سال که سهامدار و عضوء هیئت مدیره نیز می باشند تشکیل می گردد. باید بدانید انتخاب مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره در این نوع از شرکتها الزامی می باشد و میزان سرمایه در این قالب ثبتی از ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال کمتر نمی باشد .برای اطلاع بیشتر در زمینه ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت در تهران با کارشناسان موسسه فرداد رسا و یا وکیل ثبت شرکت در تهران در تماس باشید.

ثبت شرکت سهامی خاص در تهران : فعالان اقتصادی برای بهره مندی بیشتر از توانایی ، سرمایه و تجربه خود می بایست فعالیتهایی را در قالب یک مجموعه انجام دهند که از مهمترین این فعالیتها ثبت شرکت سهامی خاص در تهران می باشد توجه داشته باشید در این قالب ثبتی سهامداران می بایست ۳۵% از سرمایه اولیه خود را در بانکی به نام شرکت در شرف تاسیس واریز نمایند و مابقی سرمایه در تعهد سهامداران باقی می ماند. این به این معنا می باشد که میزان تعهد سهامداران به میزان سهاشان در شرکت است. اعضاء تشکیل دهنده این شرکتها سه نفر سهامدار بالای ۱۸ سال  و دو نفر بازرس اصلی و علی البدل می باشد. مدت تصدی اعضاء هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص در تهران دو سال و بازرسین آنها یک سال می باشد. شما میتوانید برای اطلاع بیشتر در زمینه ثبت شرکت و ثبت برند در تهران با کارشناسان موسسه فرداد ثبت در تماس باشید.
ثبت شرکت عمرانی در تهران : طراحی،اجرا،محاسبه،نظارت،مشاوره پروژه های عمرانی اعم از سنگی،آجری،فلزی و بتنی،فعالیت در زمینه ی ساخت و احداث شهرک های تجاری و اداری،مسکونی،راه سازی و جاده سازی،پل سازی،سد سازی،تونل سازی،شن ریزی،آسفالت کشی و خط کشی،خاکریزی و خاکبرداری،سد سازی، بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده شهری و غیر شهری تنها بخشی از موضوعات فعالیت این نوع شرکت ها می باشد.

ثبت شرکت کامپیوتری در تهران : برای ثبت شرکت کامپیوتری لازم است قبل از هر کاری با اصول و قواعد و قوانین ومراحل ثبت شرکت کامپیوتری آشنا باشید. در این مطلب ما سعی کرده ایم که شما عزیزان را با برخی از این اصول آشنا نماییم .البته در صورت نیاز به راهنمایی های بیشتر شما بزرگواران برای ثبت شرکت کامپیوتری خود می توانید از مشاوران و کارشناسان مجرب موسسه حقوقی فرداد ثبت بهره مند شوید. شرکت هایی را که موضوع فعالیت آن ها کامپیوتر، در هر زمینه ای چه سخت افزار چه نرم افزار باشد را شرکت کامپیوتری می گویند.

ثبت شرکت گردشگری در تهران : ثبت شرکت گردشگری : گردشگری به مجموعه فعالیتی اطلاق می شود که در جریان مسافرت یک گردشگر اتفاق می افتد.این فرایند شامل هر فعالیتی از قبیل برنامه ریزی سفر،مسافرت به مقصد،اقامت،بازگشت و حتی یادآوری خاطرات آن نیز می شود.همچنین فعالیت هایی را که گردشگر به عنوان بخشی از سفر انجام می دهد نظیر خرید کالاهای مختلف و تعامل میان میزبان و مهمان را نیز دربرمی گیرد.به طور کلی می توان هر گونه فعالیت و فعل و انفعالی را که در جریان سفر یک سیاحتگر اتفاق می افتد گردشگری تلقی کرد.

ثبت شرکت لیزینگ در تهران : امروزه توسعه صنعت لیزینگ ضرورتی فراگیر در جهان می باشد. نقش عملیات لیزینگ در چرخه اقتصادی کشورها و اثرات مثبت آن موجب شده است که این شیوه اعتباری، امروز با تکیه بر تخصص‏ها و ویژگی‏های نوین اجرایی بتواند موقعیت خود را به عنوان یکی از مهمترین ساز و کارهای تامین اعتبار در سطح اقتصاد داخلی و بین‏المللی تثبیت کند. به همین دلیل بخش عظیمی از عملیات ها از روش‏های نوین لیزینگ انجام می‏پذیرد؛ مطابق بررسی‏های روش تامین اعتبارات از طریق لیزینگ در بین مکانیزم‏های گوناگون اعتباری، بعد از وام‏های مستقیم بانکی در مرتبه دوم قرار گرفته است.
لیزینگ از واژه Lease به معنای اجاره دادن و کرایه کردن ، گرفته شده است. طبق قوانین اجرای ثبت شرکت های لیزینگ ، عملیات لیزینگ شامل خرید اموال منقول و غیر منقول توسط شرکت لیزینگ و انتقال و واگذاری آنها به متقاضیان از طریق روشهای مختلف عقد اجاره و یا فروش قسطی می باشد.

ثبت شرکت هلدینگ در تهران : برای ثبت شرکت هلدینگ باید در ابتدا با مفهوم شرکت هلدینگ و اصول و قوانین ثبت شرکت هلدینگ آشنا باشید.به همین منظور در ادامه مطالبی را در مورد ثبت شرکت هلدینگ آورده ایم .و امیدواریم که برایتان مفید واقع شود.
در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مسیر ثبت شرکت هلدینگ خود میتوانید با موسسه حقوقی فرداد ثبت تماس بگیرید تا کارشناسان و مشاوران مجرب ما با افتخار شما بزرگواران را در این مسیر همراهی نمایند.
شرکت هلدینگ،یک شرکت سهامی است که مالکیت سهام شرکت دیگری را در اختیار دارد.یعنی، سهام شرکت هلدینگ در برابر شرکت دیگر(زیر مجموعه) بیش از ۵۰% می باشد. کنترل شرکت های زیر مجموعه به شکل مستقیم توسط مدیران و هیات مدیره شرکت اصلی انجام شود.

ثبت شرکت ساختمانی در تهران : ثبت شرکت ساختمانی : ثبت شرکت ابنیه شرکت های ساختمانی شرکت هایی هستند که جهت انجام امور ساختمانی و پیمانی شکل می گیرند که بسته به نیاز متقاضی می تواند به صورت سهامی خاص یا مسئولیت محدود ثبت گردد.
ابنیه در لغت نامه دهخدا به معنای ساخته ها ، ساختمان ها ، بناها ، پایه ها ، بنیان ها و اصل ها آمده است. ساختمان ها یکی از نیازهای بزرگ زندگی انسان در هر برهه از زمان بوده و نقش بسیار مهمی در فعالیت های انسانی دارند.
فعالیت درزمینه های ساختمانی به دلیل وسعت دامنه، معمولاَ به صورت دسته جمعی انجام می شود.لذا، افراد متمایل به این فعالیت ها، اصولاَ شرکتی را با یک شخصیت حقوقی تأسیس می کنند تا کار را به صورت گروهی و با همکاری دیگر اعضاء انجام دهند

ثبت شرکت دارویی در تهران : ثبت شرکت دارویی : موسسات دارویی به شرکت های تولید کننده،وارد کننده و شرکت های فوریتی واردات دارو که صلاحیت آن ها مطابق قانون به تایید رسیده و مجوز فعالیت آن ها صادر شده است اطلاق می گردد و شرکت پخش سراسری،شرکتی است که طبق قانون به ثبت رسیده و در اساسنامه ی آن موضوع فعالیت شرکت دارویی،توزیع دارو قید شده و با کسب مجوزهای لازم،مبادرت به تودیع دارو و شیر خشک و مکمل های غذایی رژیمی،غذاهای کمکی شیرخواران،لوازم مصرفی پزشکی و فرآورده های آرایشی بهداشتی و تجهیزات پزشکی و ملزومات دارویی مجاز در سراسر کشور می نماید و واسط بین موسسات دارویی مجاز و داروخانه ها است.

ثبت شرکت خدماتی در تهران : ثبت شرکت خدماتی با هریک از موضوعات فوق الذکر به غیر از دو مورد بلامانع است که این دو مورد شامل موارد ۱ و ۶ می باشند، یعنی حمل و نقل ، چاپ و تکثیر،استفاده از این دو مورد در موضوع فعالیت شرکت، نیازمند اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح می باشد اما ۵ مورد دیگر برای به ثبت رسیدن مجوز خاصی نیاز ندارند.
جهت ثبت شرکت چاپ ،اخذ مجوز از وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی و برای ثبت شرکت حمل و نقل بار و حمل و نقل مسافر برون شهری اخذ مجوز از پایانه های باربری و مسافربری ضروری است.همین طور حمل و نقل مسافر درون شهری،نیازمند اخذ مجوز از اداره تاکسیرانی می باشد.

در پایان باید گفت که برخی از موضوعات فعالیت نیازمند مجوز می باشد ، که در این صورت پیش از ثبت آنها باید نسبت به اخذ مجوز اقدام نمود. به عنوان مثال جهت گشایش دفتر خدمات ارتباطی باید حتما ” از مخابرات اخذ مجوز نمایید و یا فعالیتهای فرهنگی هنری که نیازمند اخذ مجوز از اداره ارشاد اسلامی هستند. با تماس با کارشناسان فرداد ثبت می توانید در رابطه با موضوع فعالیت خود و نیاز یا عدم نیاز آن به مجوز راهنمایی بگیرید. به علاوه وکلای متخصص موسسه فرداد ثبت به شکل تخصصی موضوع فعالیت شما را برایتان طرحی نموده به شکلی که مورد تایید اداره ثبت شرکتها قرار بگیرد و کلیه فعالیتهای شما در شرکتتان را پوشش داده و قانونمند سازد. پس جهت استفاده از خدمات موسسه فرداد رسا و ثبت شرکت در تهران با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید

از خدمات مشاوره رایگان موسسه فرداد رسا بهرمند شوید.

دیدگاه شما