بلاگ

اخذ جواز تاسیس مراحل اخذ جواز تاسیس مدارک لازم جهت اخذ جواز تاسیس با کارشناسان موسسه فرداد رسا همراه شوید

 جواز تاسیس چیست؟ : جواز تاسیس ، مجوزی است که به اشخاص حقیقی و یا حقوقی جهت سرمایه گذاری و یا فعالیت در زمینه خاصی داده می شود . اخذ جواز تاسیس با توجه به نوع محصولات از وزارت صنعت و معدن و تجارت و یا جهاد کشاورزی و یا … صورت می گیرد . ضمنا برای اخذ بعضی از کالاها مانند ابزارهای پزشکی (سرنگ ، نخ جراحی و …. ) باید مجوز از وزارت بهداشت تهیه شود . جواز تاسیس از تاریخ صدور به مدت یکسال اعتبار دارد و بعد از گذشت یکسال با توجه به میزان پیشرفت قابل تمدید بوده و در صورت عدم اقدام از سوی متقاضی، جواز خود به خود از اعتبار خارج می گردد و باطل می شود. همچنین جواز تاسیس امکان انتقال به غیر را دارد.

مراحل اخذ جواز تاسیس

برای اخذ جواز تاسیس ابتدا باید در سایت بهین یاب ثبت نام کرده و پس از اخذ username  وpassword  نسبت به ثبت نام در سایت و نوشتن طرح توجیهی و … اقدامات نمود. پس از این مرحله باید منتظر بود تا ثبت نام توسط کارشناس مربوطه باز بینی شود و در صورت عدم ایراد منجر به صدور جواز تاسیس شود ، هنگام گرفتن جواز تاسیس  باید به این مساله توجه داشت که در یک جواز کالاهای مرتبط با هم باید ذکر گردد ( به طور مثال مواد غذایی و لوازم الکتریکی با هم در  یک جواز نمی توانند بیایند ) چون هر کالا یک کد آیسیک دارد که باید به هم مرتبط باشند .
نکته : هر شخص و هر شرکت فقط یکبار می تواند در سایت بهین یاب ثبت نام کرده و username  و  password   بگیرد یعنی هر کد ملی و هر شناسه ملی فقط یکبار در سایت ثبت نام می شود و  باید بعد از ثبت نام کاربری و کلمه عبور را به خاطر سپرد.
انواع طرح توجیهی
۱)طرح ۳۵ صفحه ای وزارت صنایع (پرسشنامه)  ۲)طرح آمایش (کانفار)
در طرح توجیهی حتما باید سرمایه، نوع مواد، میزان منابع ارزی،تعداد کارکنان و متخصصین و روزهای کارکد و همچنین میزان تولید روزانه و سالانه، اگر مواد وارداتی دارند میزان آن،میزان مصرف انرژی و …. قید می شود.
در زمینه تنظیم طرج توجیهی میتوانید از کارشناسان متخصص ما استفاده نمایید
متولی: سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.
پس از نگارش طرح توجیهی، جواز تاسیس صادر میگردد.

مزایای اخذ جواز تاسیس:

-از مزایای اخذ جواز تاسیس، واگذاری زمین در شهرک های صنعتی با شروط مناسب می باشد که به شکل ۳۰% نقدی و ۷۰۰% وام فاقد بهره است که از سوی وزارت صنایع پرداخت می شود.طریقه ی بازپرداخت وام به شکل اقساط ۳۶ ماهه و در سررسیدهای ۳ ماه یکبار می باشد که این وام فاقد هر نوع سود بانکی و کارمزد است.
-امکان دریافت وام و تسهیلات دولتی با سود تولیدی و تنفس یک الی دو سال و بازپرداخت بلند مدت
-ثبت برند فارسی برای محصولات در اداره ثبت علائم تجاری
-امکان شرکت در نمایشگاه های تجاری داخلی و خارجی
به طور کلی اخذ مجوز دارای مراحلی نظیر ارائه گواهی سوء سابقه و عدم اعتیاد، اخذ مجوز از شهرداری و وزارت دارایی و تایید صلاحیت شخصی و مکانی از سوی اداره نظارت بر اماکن عمومی می باشد.
اخذ مجوز جواز تاسیس با کم ترین زمان و بهترین عملکرد،در موسسه ثبت پایا .شما متقاضیان محترم می توانید با بهره گیری از کارشناسان متخصص و متعهد موسسه ثبت پایا نسبت به دریافت جواز تاسیس مبادرت بورزید.

مدارک لازم برای اخذ جواز تاسیس

مدارک لازم برای اخذ جواز تاسیس حقیقی

 1. کپی شناسنامه فرد متقاضی
 2. کپی کارت ملی شخص متقاضی
 3. کارت پایان خدمت فرد متقاضی
 4. اخذ مجوز در صورت لزوم

مدارک لازم برای اخذ جواز تاسیس حقوقی

 1. کپی شناسنامه مدیر عامل
 2. کپی کارت ملی مدیر عامل
 3. کارت پایان خدمت مدیر عامل
 4. اخذ مجوز های لازم
 5. کپی روزنامه تاسیس شرکت
 6. کپی اساسنامه شرکت
 7. کپی شرکتنامه یا اظهارنامه شرکت
 8. کپی روزنامه آخرین تغییرات شرکت
 9. مهر شرکت

اخذ زمین از سازمان شهرکهای صنعتی
پس از اخذ جواز تاسیس متقاضی می تواند نسبت به اخذ زمین با متراژ ذکر شده در جواز تاسیس اقدام نماید. که ۳۰% ارزش زمین بصورت نقدی و ۷۰% بصورت اقساط طی ۳۰ ماه پرداخت می گردد.(۱۰ قسط هر سه ماه)

برای اخذ جواز تاسیس با کارشناسان ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره رایگان موسسه فرداد رسا بهرمند شوید.

مطالب مرتبط :

ثبت موسسه

ثبت شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت مسئولیت محدود

ثبت طرح صنعتی

ثبت تغییرات شرکت

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − ده =

Call Now Button