8:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

026-32717893

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

فیسبوک

جستجو
 

ثبت تغییرات شرکت در کرج

موسسه فرداد رسا > ثبت شهرستان  > ثبت تغییرات شرکت در کرج

ثبت تغییرات شرکت در کرج

ثبت تغییرات شرکت در کرج : در این مقله سعی شده تا مباحث مهم که نیاز به ثبت تغییرات شرکت در کرج میشود و نیاز به تنظیم صورتجلسه ثبت تغییرات شرکت در کرج می شود و برای این مهم مدارک ثبت تغییرات شرکت در کرج و مراحل آن چیست
یک شرکت می تواند تغییراتی را در مواردی از اساسنامه و یا هر آنچه مربوط به شرکت است ایجاد کند. (منظور از تغییرات و تصمیمات شرکت ها،تمامی تغییرات و تصمیمات شرکت در موارد موجود در اساسنامه شرکت است ) که باید ابتدا بطور رسمی مراتب را به اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری اطلاع دهند. تغییراتی هم هستند که فقط درحیطه ی صلاحدید مجمع عمومی فوق العاده و برخی درحوزه ی صلاحیت مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده میباشد.مدنظر داشته باشید مجامع فقط با حضور سهامداران رسمیت می یابد و حضور اکثریت هم به شرط دادن آگهی دعوت میسر می باشد.
اجرای کلیه این تغییرات پس از تصویب مجمع عمومی فوق العاده و یا  هیئت مدیره امکانپذیر می باشد .بدین منظور، تهیه و تنظیم صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده الزامی می باشد. لازم به ذکر است که برای انجام برخی از تغییرات تدوین بیش از یک صورتجلسه الزامی می باشد.که می تواند به سه حالت تنظیم شود:
۱-طی مجمع عمومی عادی
۲-مجمع عمومی فوق العاده
۳-در جلسات هیأت مدیره بنا به ضرورت هایی صورت می گیرد.
وظایف مجمع عمومی عادی به قرار ذیل است:
۱-تعیین خط مشی شرکت و رسیدگی و اتخاذ تصمیم راجع به کلیه امور شرکت (غیر از آنچه که در صلاحیت مجمع عمومی موسس یا فوق العاده است).
۲-رسیدگی به ترازنامه و حساب سود و زیان سال مالی قبل و صورت دارایی و مطالبات و دیون شرکت و صورتحساب دوره عملکرد و سالانه شرکت.رسیدگی مزبور پس از استماع گزارش مدیران و بازرس یا بازرسان خواهد بود.
۳-انتخاب مدیران و بازرس یا بازرسان
۳-تصویب ترازنامه و دستور تقسیم سود بین صاحبان سهام
۴-تعیین روزنامه کثیرالانتشاری که آگهی ها و اطلاعیه های شرکت تا مجمع عمومی عادی سال بعد در آن انتشار خواهد یافت.
وظایف مجمع عمومی فوق العاده :
۱-تغییر در مواد اساسنامه (نظیر تغییر در نام شرکت؛ تغییر در موضوع شرکت ؛ تغییر محل شرکت)
۲-افزایش یا کاهش سرمایه
۳-تغییر در عده مدیران و مدت خدمت آن ها و تعیین بازرسان
۴-اجازه صدور اوراق قرضه
۵-ایجاد سهام ممتازه
۶-انحلال شرکت

در چه مواردی به تغییرات شرکت در کرج نیاز داریم

تغییر نام شرکت در کرج : برای تغییر نام شرکت باید این مسئله را در مجمع عمومی فوق العاده ای که با تنظیم صورتجلسه تغییر نام توسط اعضا تشکیل و امضا می شود مطرح و تصمیم لازم را اتخاذ کنیم. بعد از گرفتن تصمیم در مجمع عمومی فوق العاده باید مدارک لازم را به اداره ی ثبت تحویل دهیم.
تغییر موضوع فعالیت شرکت در کرج : موضوع فعالیت شرکت در واقع همان هدفی است که شرکت برای آن تشکیل می شود. این موضوع می تواند با صلاحدید اعضای شرکت تغییر کند. برای تغییر، الحاق یا حذف بخشی از موضوع شرکت لازم است سهامداران شرکت جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت را تشکیل داده و در این مورد تصمیم گیری نمایند.
تغییر ادرس شرکت در کرج : به طور معمول برای تغییر آدرس شرکت باید این تصمیم گیری را به مجمع عمومی فوق العاده سپرد. البته در شرکت هایی چون سهامی خاص و بامسئولیت محدود با تبصره ۳، اکثر اساسنامه های آن ها این مسئولیت را به هیئت مدیره به طور مطلق واگذار کرده اند و به آنها اختیار تغییر آدرس به هر محلی که صلاح بدانند را دادند.

افزایش یا کاهش سرمایه و سهام شرکت در کرج : سرمایه شرکت ها را می توان از طریق صدور سهام جدید یا بالاتر بردن مبلغ سهام های موجود افزایش داد. مجمع عمومي فوق العاده به پيشنهاد هيئت مديره بعد از خواندن گزارش بازرس يا بازرسان شركت در مورد افزايش سرمايه شركت درباره آن تصمیم می گیرد. این مجمع شرایط افزایش سرمایه را به هیئت مدیره واگذار خواهد کرد. پیشنهاد هیئت مدیره شرکت ها در مورد افزایش سرمایه شرکت باید شامل توجیه منطقی برای اینکار، به همراه گزارشی درباره ی امور شرکت از ابتدای سال مالی باشد. در آخر بازرسین نسبت به تصمیم هیئت مدیره اظهار نظر خواهند کرد.
تبدیل سهام به بی نام و با نام : درمورد تبديل سهام بي نام به سهام بانام، بايد سه بار به فاصله ی پنج روز از هم مسئله در روزنامه كثير الانتشاري كه آگهی هاي مربوطه به شركت درآن منتشر می شود، نشر پیداکند. ولی براي تبديل سهام بانام به سهام بی نام، تنها يك بار موضوع باید در روزنامه كثيرالانتشاری كه آگهی هاي مربوط به شركت در آن منتشر می شود، نشر پیدا کرد.
افزایش یا کاهش تعداد مدیران شرکت در کرج : در باره این موضوع هم تنها کافیست، مجمع عمومی فوق العاده تشکیل و در این باره تصمیم گیری کند و کار دیگری نباید انجام داد.
تبدیل شرکت ها به همدیگر : در قانون تجارت صرفا در مورد تغییر شرکت تضامنی به سهامی صحبت شده است. اما معمولا از این قانون می توان برای تمامی شرکت ها استفاده کرد. پس تمامی شرکت ها برای تبدیل به نوع دیگری از شرکت مجاز شمرده شده اند و باید بعداز تبدیل، قوانین مربوط به آن شرکت جدید را رعایت کنند.

ورود و خروج شریک یا سهامدار : در شرایطی که برخی از سهامداران قصد داشته باشند از شرکت خارج شوند میتوانند با تنظیم صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده این امر را به اداره ثبت شرکتها اعلام نمایند در عین حال میتوانند سهامداری را نیز به شرکت وارد نمایند
نقل و انتقال سهام یاسهم‌الشرکه : در برخی از مواقع شرکایی که قصد خارج شدن از شرکت را دارند سهام یا سهم الشرکه خود را به سهاداران و یا اعضائ هیئت مدیره حاضر در شرکت واگذار مینمایند این امر با توجه به نوع قالب ثبتی متغییر می باشد.

اصلاح ماده اساسنامه شرکت در کرج : در صورتی که مواد اساسنامه تنظیم شده شما تغییر نمایند می بایست این امر در صورتجلسه اعلام گردد.

شخصیت های حقوقی با توجه به اختیارات مندرج در اساسنامه خود میتوانند تصمیماتی را مبنی بر ثبت تغییرات شرکت در کرج و موسسه خود بگیرند و به استناد قانون تجارت می بایست این تغییرات را به ثبت برسانند. در اولین قدم باید صورتجلسه ای با توجه تغییرات خواسته شده تنظیم و تدوین نمایند و به اطلاع اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری حوزه ثبتی شرکت برسانند. در نظر داشته باشید که انجام این فعالیت نیازمند روش و مقررات خاصی می باشد و نیازمند تجربه و تخصص های لازم است. پیشنهاد ما به شما مشورت با مشاورین مجرب فرداد ثبت می باشد.

مراحل ثبت تغییرات شرکت در کرج

به طور کلی، شرکت ها برای ثبت تغییرات شرکت در کرج می بایست اقدامات ذیل را انجام دهند.

 • تنظیم صورتجلسه و امضا ذیل تمام اوراق توسط شرکامراجعه به سامانه ی اداره ی
 • ثبت شرکت ها به نشانی http://irsherkat.ssaa.ir
 • بارگذاری مدارک و درج اطلاعات خواسته شده در سامانه ی فوق
 • ارسال مدارک از طریق پست به اداره ثبت شرکتها
 • مراجعه به اداره ثبت شرکت ها و پرداخت هزینه های قانونی مقرر جهت اخذ آگهی تغییرات
 • پرداخت هزینه روزنامه رسمی
 • صدور آگهی

جهت ورود اطلاعات صورتجلسه ثبت تغییرات شرکت در کرج ،ابتدا باید اطلاعات شرکت را پر نمایید. اگر شناسه ی ملی شرکت خود را در اختیار دارید آن را در قسمت مربوطه وارد کنید و در صورتی که شناسه ی ملی شرکت را در اختیار ندارید می توانید با استفاده از شماره ثبت و انتخاب نوع شرکت به مرحله ی بعد بروید.شماره ی ثبت شرکت شماره ای است که هنگام ثبت به شرکت اختصاص داده شده است.این شماره در صورتجلسه ی تاسیس و اساسنامه ی شرکت موجود است و می توانید به آن مراجعه نمایید.در کادر مربوط به نوع شرکت نیز نوع شرکت نظیر تضامنی،مسئولیت محدود را پر نمایید و بدین ترتیب پس از تکمیل کردن صفحه های مربوطه،وقتی اطلاعات صورتجلسه به طور کامل و با دقت توسط متقاضی وارد رایانه شد،جهت ارسال صورتجلسه ی مکانیزه به ثبت شرکت ها متقاضی باید پذیرش نهایی را کلیک نماید.با کلیک بر روی این دکمه،رایانه تایید پذیرش را به متقاضی نشان می دهد که متقاضی باید به دقت آن را مطالعه کرده و بر اساس آن عمل کند.
سرانجام همان طور که گفتیم ،ماده ی ۹ نظامنامه ی قانون تجارت،انتشار تغییراتی را که در وضعیت شرکت ثبت شده ایجاد می شود،ضروری دانسته است.نتیجه ی عدم انتشار مواردی که نظامنامه به عهده ی مدیران گذاشته این  است که اولاَ مدیران ممکن است مطابق قواعد عام،به سبب خطای خود،محکوم به جبران خسارت اشخاص ثالث شوند و ثانیاَ اشخاص ثالث می توانند تاثیر این تغییرات را نادیده بگیرند،چه تغییراتی که به نظر آن ها نرسیده ،در مقابل آن ها قابل استناد نیست.

مدارک لازم جهت ثبت تغییرات شرکت در کرج

 • کپی برابر اصل مدارک شناسایی تمام شرکای جدید.
 • اصل مدارک شناسایی افرادی که خارج می شوند و حضور اشخاص خروجی در دفاتر اداره ثبت شرکتها جهت امضاء.
 •  لیست شرکا با میزان سهامشان.
 • کپی روزنامه آخرین تغییرات شرکت و هیأت مدیره.
 • کپی اساسنامه شرکت. حضور تمامی شرکا و مدیر در صورت انحلال شرکت.

 مدت زمان لازم جهت ثبت تغییرات شرکت در کرج  : مدت زمان انجام هرگونه ثبت تغييرات شركت ها ۱۰ روز مي باشد.

 هزینه ثبت تغییرات شرکت در کرج

مجموع هزینه های ثبت تغییرات شرکت از ابتدا تا پایان کار توسط موسسه فرداد ثبت برای سفارش هایی که در یک صورتجلسه انجام می شود ۳۰۰ هزار تومان می باشد. یکی از نکات مثبتی که در فرداد ثبت وجود دارد این است که، اگر شخصی همزمان ۲ یا ۳ صورتجلسه تغییرات برای شرکت خود نیاز داشته باشد، از نظر  تعرفه هزینه بسیار مقرون به صرفه است. در صورتی که کاربر بخواهد مدارک را شخصا پست نماید، دفاتر را امضا نماید و کار را شخصا از اداره ثبت تحویل بگیرد، هزینه ثبت تغییرات شرکت برای هرصورتجلسه به مبلغ ۱۵۰ هزارتومان کاهش خواهد یافت.
شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت تغییرات شرکت در کرج با کارشناسان موسسه فرداد رسا در تماس بوده و از مشاوره رایگان آنها بهره مند گردید.

بدون دیدگاه

متاسفانه امکان درج دیدگاه در حال حاضر وجود ندارد.

تماس با کارشناسان حقوقی