ثبت شرکت مسئولیت محدود : مراحل ثبت شرکت مسئولیت محدود مدارک لازم جهت ثبت شرکت مسئولیت محدود هزینه ثبت شرکت مسئولیت محدود مشاوره ثبت شرکت مسئولیت محدود به طور مفصل در ادامه مطلب توضیح داده میشود با کارشناسان ثبتی موسسه فرداد رسا همراه شوید .

شرکت با مسئولیت محدود چیست : براساس قانون تجارت شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد، فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت می‌باشند. در ثبت شرکت مسئولیت محدود شرکا تاجر نبوده و مستقیما مسئولیتی در امور شرکت ندارند و مانند شرکت سهامی مسئولیت آن‌ها محدود به سرمایه‌ای است که در شرکت گذاشته‌اند، منتهی آورده آنان که سهم‌الشرکه نامیده می‌شود به سهام تقسیم نشده و آزادانه قابل معامله نمی‌باشد.

مراحل ثبت شرکت مسئولیت محدود

مراحل ثبت شرکت مسئولیت محدود توسط متقاضی : نخست می بایست موضوع فعالیت خود را تعیین نموده و اوراق شرکت را برمبنای اطلاعات اولیه شرکت تکمیل نمایید عنایت بفرمایید که جهت تنظیم این اوراق بایستی از اشخاص متخصص و مجرب راهنمایی های لازم را اخذ نماییدو سپس نوبت به آن می رسد که از راه سامانه اداره ثبت شرکت نسبت به ثبت سامانه ای مبادرت ورزیده و همه ی مراحل این سامانه را با دقت و به صورت صحیح کامل نمایید. شایان توجه است که  با انتخاب گزینه تایید نهایی امکان ویرایش مقدور نمی باشد.
مراحل ثبت شرکت مسئولیت محدود توسط موسسه فرداد رسا : در ابتدای امر کارشناسان موسسه فرداد رسا مشاوره ای کارآمد در این زمینه را به شما متقاضیان ارائه می دهند. بعد از تکمیل مدارک از جانب متقاضی ، مشاوران موضوع فعالیت شرکت شمارا به صورت کاملا تخصصی تنظیم و تدوین می نمایند. بعد نوبت به ثبت سامانه ای شرکت از راه سامانه ثبت شرکت ها می رسد کارشناسان مجرب و متخصص ما اطلاعات مورد نیاز در سامانه را وارد کرده و اوراق اساسی شرکت ( اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه ، متن صورتجلسه ) را منتظم می نمایند. بعد از تایید نام شرکت و ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت وکیل ثبت شرکت ،  روند ثبتی پرونده شما را در اداره مربوطه پیگیری می نمایند و بعد از گذشت ۲۰-۲۵ روز کاری آگهی تاسیس شرکت انتشار می یابد.

ویژگی های انتخاب نام برای ثبت شرکت مسئولیت محدود

بر اساس ماده ۹۵ قانون تجارت: در اسم شرکت مسئولیت محدود باید عبارت «با مسئولیت محدود» قید شود والا آن شرکت در مقابل اشخاص ثالث، شرکت تضامنی محسوب می‌شود و تابع مقررات آن خواهد بود.
نام شرکت نباید در بر گیرنده‌ی اسم هیچ یک از شرکا باشد والا شریکی که اسم او در شرکت قید شده در مقابل اشخاص ثالث حکم شریک ضامن در شرکت تضامنی را خواهد داشت.
در قانون تجارت فرانسه قید نام شرکا در نام شرکت مانعی ندارد، زیرا با تصریح نوع شرکت برای اشخاص اشتباهی حاصل نمی‌شود، ولی قانون ایران سخت‌گیری بیشتری در این مورد قائل شده است. نام شرکت ممکن است برحسب موضوع آن یا بدون توجه به موضوع آن تفننی انتخاب شود. عبارت شرکت با مسئولیت محدود معمولا در پایان نام شرکت قید می‌گردد، مانند: «شرکت هانا با مسئولیت محدود».

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 • شرکت با مسئولیت محدود حداقل ازدو نفر اعضا  تشکیل می‌شود که سن قانونی حداقل یکی از شرکا باید  بالای ۱۸ سال باشد.
 • افراد زیر ۱۸ سال نمی‌توانند به عنوان مدیرعامل و یا عضو هیئت مدیره انتخاب شوند و تنها می‌توانند به عنوان شریک در شرکت حضور داشته باشند.
 • اگر تعداد شرکاء بیش از ۱۲ نفر باشد، شرکت باید دارای هیئت نظار  (ناظرین )بوده و هیات مزبور باید لااقل سالی یکبار مجمع عمومی شرکاء را تشکیل دهد.
 • حداقل تعداد مدیران یک نفر می‌باشد و حداکثری برای تعداد اعضای هیئت‌مدیره پیش بینی نشده است. (بهتر است به جهت اخذ رای در تصمیم گیری ها و مشخص شدن رای اکثریت ، تعداد افرد هیئت‌مدیره فرد باشد)
 • اعضاء هیئت‌مدیره نباید کارمند دولت باشند.
 • اعضاء هیئت‌مدیره نباید دارای سابقه کیفری (سوء پیشینه) باشند.
 • اعضاء هیئت‌مدیره برای مدت نامحدود مگر اینکه خلاف این امر در اساسنامه مقرر گردد.
 • انتخاب بازرس یا بازرسین  در شرکت با مسئولیت محدود کاملا اختیاریست!
 • مالیات شرکت با مسئولیت محدود چگونه است؟
  یک اشتباه بزرگ بین اکثر متقاضیان ثبت شرکت رخ می دهد. آن هم این است که چون اسم شرکت با مسئولیت محدود، مسئولیت محدود دارد پس مسئولیت کمتری نسبت به شرکت های دیگری مثل سهامی خاص دارد.
  اما محاسبه مالیات شرکت ارتباطی با نام شرکت ندارد.

تعداد شرکا برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود معمولا بین ۲ یا سه نفر تشکیل می‌شود و در هر صورت تعداد شرکا خیلی کم است و کمتر اتفاق می‌افتد که تعداد شرکا از ۵ نفر تجاور کند. در این‌ صورت شرکا حق نظارت مستقیم در امور شرکت را داشته و قانون نظارت شخصی آن‌ها را کافی می‌داند ولی گاهی اتفاق می‌افتد که تعداد شرکا از ۱۲ نفر تجاوز کند یا در نتیجه فوت یکی از شرکا و تعداد وراث عده شرکت از ۱۲ نفر زیادتر شود، در این صورت برای حفظ حقوق شرکا و نظارت بر عملیات مدیر شرکت، قانون انتخاب هیأت نظار و تشکیل مجمع عمومی را لازم شمرده است.

میزان سرمایه برای ثبت شرکت مسئولیت محدود

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت مسئولیت محدود یکصد هزار تومان می‌باشد و قانون‌گزار حداکثری برای سرمایه شرکت مسئولیت محدود معین نکرده است. بنابراین سرمایه شرکت می‌تواند به هر میزانی باشد. نتیجه این وضع در حقوق ایران این است که شرکت با مسئولیت محدود، هیچ‌گاه نمی‌تواند به دلیل میزان سرمایه‌اش باطل اعلام شود؛ بر خلاف آنچه که در شرکت سهامی صدق می‌کند.
بر اساس ماده ۱۰۲ قانون تجارت: سرمایه شرکت از سهم‌الشرکه‌های شرکا تشکیل می‌شود که ممکن است به هر میزانی باشد. با وجود این نمی‌تواند به شکل اوراق تجارتی قابل انتقال، اعم از بانام یا بی‌نام درآید. پذیره‌ نویسی سهام این نوع شرکت نیز ممنوع است. سرمایه شرکت می‌تواند از آورده‌های نقدی تشکیل شده باشد یا از آورده‌های غیرنقدی.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت مسئولیت محدود

 1. کپی برابر اصل شده شناسنامه تمامی اعضا
 2. کپی برابر اصل شده کارت ملی تمامی اعضا
 3. در مواردی که ثبت موضوع فعالیت شرکت نیاز به مجوز داشته باشد (مجوزی بودن موضوع فعالیت شرکت) اصل مجوز فعالیت از مراجع ذیربط
 4. اصل گواهی عدم سو پیشینه برای اعضا هیأت‌مدیره و مدیرعامل از پلیس + ۱۰
 5. در صورتیکه ثبت شرکت توسط وکیل صورت پذیرد، اصل وکالت‌نامه وکیل دادگستری
 6. تکمیل فرم اطلاعات مورد نیاز

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت مسئولیت محدود
کمینه سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود یک میلیون ریال (یکصد هزار تومان) می‌باشد و نیازبه تادیه تمام یا قسمتی از این مبلغ به حسابی در بانک  نیست. سرمایه در شرکت با مسئولیت محدودتبدیل به سهم الشرکه می شود و سرمایه گذاران نیز شرکاءنامیده می شوند. سرمایه یک شرکت با توجه به موضوع و سطح فعالیت آن تعیین می‌گردد و در مسائلی همچون دریافت تسهیلات بانکی یا انعقاد قراردادها ، دریافت نمایندگی‌ها ، شرکت در مناقصات و مزایدات و… می‌تواند بسیار تاثیر گذار باشد. با این وجود برای ثبت شرکت مسئولیت محدود هیچگونه منع قانونی برای تعیین مقدار سرمایه شرکت وجود ندارد و می‌شود سرمایه را همان حداقل (یک میلیون ریال) در نظر گرفت.
همچنین نقل و انتقال سهم الشرکه در این نوع از شرکت‌ها در یکی از دفاتر اسناد رسمی و یا با تنظیم صورتجلسه‌ی دو مرحله‌ای دراداره ثبت شرکت‌ها صورت می‌گیرد.

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود

از آنجا که هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود شامل موارد مختلفی می شود که از آن جمله هزینه اولیه ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، حق الزحمه ثبت شرکت  در اداره ثبت شرکت ها ، هزینه بابت  باطل کردن تمبر سرمایه ؛حق الزحمه وکیل ثبت شرکت ،حق الزحمه چاپ آگهی روزنامه رسمی و مخارج آگهی روزنامه کثیر الانتشارمی باشد. وعلاوه براین مبالغ بر اساس  نوع شرکت و اعضای تشکیل دهنده آن و همچنین طرح و موضوع فعالیت مخارج ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیز تفاوت دارد. بنا براین هزینه کلی آن در موارد مختلف با هم متفاوت است.

مشاوره ثبت شرکت با مسئولیت محدود

چنانچه میخواهید برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود اقدام کنید این کار به دو شکل ممکن است یعنی خودتان شخصا” اقدام کنید و یا از طریق موسسات حقوقی اقدام کنید. در صورتی که می خواهید کار ثبت شرکت خود را شخصا” انجام نداده و از تجربه کارشناسان بهره جویید شما میتوانید با تماس با موسسه فرداد رسا از مشاوره ثبت شرکت با مسئولیت محدود کارشناسان مجرب و متخصص این موسسه به صورت کاملا رایگان بهره مند شوید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل نمایید.

مالیات شرکت با مسئولیت محدود

در ابتدا باید بدانید که بر روی شرکت شما ۲ نوع مالیات دارید که باید به آن توجه کنید
۱٫ مالیات بر عملکرد شرکت
مالیات بر عملکرد شرکت بدین صورت است که هر ۱۲ ماه یکسال مالی نامیده می شود، در هر سال مالی برای شرکت چند بعد مالی دارد.
۱٫هزینه‌های شرکت:  (مانند قبوض، حقوق پرسنل، اجاره دفتر، هزینه های ایاب ذهاب، تنخواه شرکت، و کلیه هزینه هایی که بصورت مستقیم و غیر مستقیم شرکت برای سرپا ماندن نیاز دارد.
۲٫سود حاصل از خدمات یا فروش: سود با درامد متفاوت است. شما زمانی سود کرده اید که درامد حاصل از فروش یا خدمات را از کل هزینه های انجام شده در یک سال مالی کسر کنید.
پرداخت مالیات از سود حاصل در یک سال مالی: خوب شما سود کردید، بر اساس جدول تعرفه مالیاتی (بر اساس نوع فعالیت شرکت) درصدی از سود را به اداره مالیات معرفی و در پایان سالی مالی در دفاتر مالی شرکت اظهار می کنید.
اگر فقط شرکت ثبت کردید و هیچ کاری با آن انجام ندادید، هیچ مالیاتی به شما تعلق نمی گیرد. اما اظهار عدم فعالیت و پلمپ دفاتر مالی شرکت ضروری بوده و اگر انجام ندهید احتمال جریمه وجود دارد.
در نتیجه: مالیات بر اساس عملکرد شرکت می باشد.
۲٫مالیات بر ارزش افزوده
این مالیات بر اساس فروش یا خدمات شما محاسبه می شود، بر اساس قانون مالیات بر ارزش افزوده فروشنده طبق درصد معین شده در هر سال (امسال ۱۳۹۳ %۸ می باشد) موظف است از خریدار دریافت و به اداره مالیات بر ارزش افزوده پرداخت کند.

برای ثبت شرکت مسئولیت محدود با کارشناسان ما در تماس باشید و از خدمات مشاوره رایگان موسسه فرداد رسا بهرمند شوید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 2 =

Call Now Button