ثبت شرکت سهامی خاص , مراحل ثبت شرکت سهامی خاص , مدارک لازم جهت ثبت شرکت سهامی خاص , هزینه ثبت شرکت سهامی خاص و مزایای ثبت شرکت سهامی خاص آنچه لازم است قبل از ثبت شرکت سهامی خاص بدانید با مشاوران ثبتی موسسه فرداد رسا همراه شوید
ثبت شرکت سهامی خاص یکی دیگر از انواع شرکت در قانون تجارت ایران می‌باشد که از نظر ساختار تقریبا مشابه شرکت با مسئولیت محدود است و بعد از شرکت های با مسئولیت محدود ، شرکتهای سهامی خاص بیشترین درصد ثبت شرکت را دارد این شرکت از جنبه‌ی اعتباری برای اخذ تسهیلات بانکی، اخذ نمایندگی‌های معتبر و یا شرکت در مناقصات و مزایده‌ها مناسب است  درشرکتهای با سهامی خاص که سرمایه ی آنها به سهم تقسیم شده و در این نوع شرکت تعداد سهامداران حداقل ۳ نفر می باشد و همچنین به دو بازرس اصلی و علی البدل نیاز است. در شرکتهای سهامی خاص حداقل ۳۵ درصد سرمایه شرکت باید نقد در یکی از بانکهای کشور واریز گردد و گواهی را به اداره ثبت شرکتها ارائه ۶۵ درصد در تعهد سهامداران شرکت می باشد.ارائه کدپستی و آدرس دفتر مرکزی جهت ثبت شرکت الزامی است.
از محاسن شرکت سهامی خاص این است که باعث سهولت در نقل و انتقال سهام می گردد و دارای هیئت رئیسه و محدودیت در مسئولیت سهامداران می باشد
اقداماتی توسط شما جهت ثبت شرکت سهامی خاص  انجام می شود ، و تکمیل مدارک و اطلاعات اولیه  ودر آخر امضای کلیه اوراق و اسناد توسط شرکاء و اعضای شرکت می باشد..

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص توسط متقاضی : نخست می بایست موضوع فعالیت خود را تعیین نموده و اوراق شرکت را برمبنای اطلاعات اولیه شرکت تکمیل نمایید عنایت بفرمایید که جهت تنظیم این اوراق بایستی از اشخاص متخصص و مجرب راهنمایی های لازم را اخذ نماییدو سپس نوبت به آن می رسد که از راه سامانه اداره ثبت شرکت نسبت به ثبت سامانه ای مبادرت ورزیده و همه ی مراحل این سامانه را با دقت و به صورت صحیح کامل نمایید. شایان توجه است که  با انتخاب گزینه تایید نهایی امکان ویرایش مقدور نمی باشد.
مراحل ثبت شرکت سهامی خاص توسط موسسه فرداد رسا : در ابتدای امر کارشناسان موسسه فرداد رسا مشاوره ای کارآمد در این زمینه را به شما متقاضیان ارائه می دهند. بعد از تکمیل مدارک از جانب متقاضی ، مشاوران موضوع فعالیت شرکت شمارا به صورت کاملا تخصصی تنظیم و تدوین می نمایند. بعد نوبت به ثبت سامانه ای شرکت از راه سامانه ثبت شرکت ها می رسد کارشناسان مجرب و متخصص ما اطلاعات مورد نیاز در سامانه را وارد کرده و اوراق اساسی شرکت ( اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه ، متن صورتجلسه ) را منتظم می نمایند. بعد از تایید نام شرکت و ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت وکیل ثبت شرکت ،  روند ثبتی پرونده شما را در اداره مربوطه پیگیری می نمایند و بعد از گذشت ۲۰-۲۵ روز کاری آگهی تاسیس شرکت انتشار می یابد.

روند ثبتی شرکت سهامی خاص در یک نگاه

 • کپی شناسنامه و کارت ملی برابر اصل شده  حداقل ۳ نفر اعضا و ۲ نفر بازرس
 • گواهی عدم سوپیشینه برای کلیه اعضاء و بازرسین از پلیس +۱۰
 • اطلاعات برای تنظیم مدارک شرکت از قبیل موضوع فعالیت ،آدرس و کدپستی ، میزان سرمایه ،نسبت تقسیم سهام بین اعضا ، سمت اعضا و حق امضاداران شرکت.
 • گواهی افتتاح حساب بانکی ۳۵% درصدی بنام شرکت در شرف تاسیس با امضا حق امضاداران.
 • پس ازکسب اطلاعات لازم و شماره حساب جاری اسناد تنظیم میشود( اساسنامه،اظهارنامه ،صورتجلسه )
  تکمیل مدارک برای ارسال از طریق پست :
 • دو نسخه از مدارک امضا شده توسط کلیه اعضاء و بازرسین ( اظهارنامه ، اساسنامه ،صورتجلسه )
 • کپی مدارک شناسایی برابر اصل شده کلیه سهامداران و بازرسین
 • گواهی عدم سو پیشینه  کلیه سهامداران و بازرسین
 • اصل گواهی افتتاح حساب بانکی بنام شرکت
 • یک برگه از تایید نام و برگه ارجاع اینترنتی
 • اقرارنامه به تعداد کلیه اعضا و بازرسین یک نسخه
 • کلیه مدارک داخل پوشه پستی کامل پانچ شده توسط کارشناس ارسال پستی انجام می شود
 • پس از ارسال پستی شماره مرسوله باید از طریق سامانه وارد پرونده شود.

پس از ۱۴ روز کاری از طریق سامانه با شماره رهگیری  نتیجه را پیگیری می کنیم در صورت صدور پیش آگهی یک نسخه از پیش آگهی و رسید پذیرش اینترنتی توسط وکیل پرونده و مراجعه به  اداره ثبت شرکتها ، اصل آگهی و اسناد تائید شده را درخواست می کنند .در صورت بروز هر نوع نقص یا درخواست مجددی پس از تایید نام توجه داشته باشید باید در حین درخواست شماره پیگیری و تاریخ تائید نام قبلی را با نام تائید شده را وارد کنید تا تغییرات با تائید نام سابق انجام پذیرد.(مدت زمان انجام هر نوع رفع نقص ۱۰ الی ۱۲ روز کاری )

پس از دریافت آگهی ثبت و اسناد تایید شده شرکت توسط وکیل ،اقدام برای واریز مبلغ روزنامه رسمی از طریق سایت (اینترنتی) و دریافت روزنامه رسمی شرکت طی ۷ روز کاری میباشد و مدارک ثبت شرکت سهامی خاص  با روزنامه رسمی آماده تحویل به موکل می باشد.
چرا شرکت سهامی خاص ثبت می کنیم؟
برای اینکه هم شرکت سرمایه داشته باشیم که بانک ها تسهیلات ویژه ای تا ۱۰ برابر سرمایه شرکت سهامی بدهند و از طرفی از تشریفات شرکت سهامی عام به دور باشیم.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت های سهامی خاص

 • تکمیل دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص
 • تکمیل دو نسخه اساسنامه شرکت سهامی خاص
 • ارائه دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین
 • کپی شناسنامه و کارت کلی برابر اصل شده تمامی اعضای هیئت مدیره و سهامداران و بازرسین در دفاتر اسناد رسمی و یا وکیل رسمی شرکت.
 • در صورتیکه اعضا هیئت مدیره یا سهامداران اشخاص حقوقی باشند، ارائه کپی آخرین روزنامه رسمی شخص حقوقی و نامه معرفی نماینده (در سربرگ شرکت) و کپی شناسنامه و کارت ملی نماینده شخص حقوقی.
 • در صورت داشتن سهامدار خارجی برای اشخاص حقیقی ارائه کپی برابر اصل پاسپورت و برای اشخاص حقوقی ارائه گواهی ثبت شرکت نزد مرجع ثبت شده حاوی آخرین وضعیت شرکت.
 • ارائه گواهی عدم سوءپیشینه کیفری کلیه اعضای هیئت مدیره، مدیر عامل و بازرسان شرکت از طرف متقاضی ثبت شرکت مراکز پلیس +۱۰
 • ارائه اقرارنامه در متن صورتجلسه جهت کلیه اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت مبنی بر اینکه مشمول ممنوعیت های مندرج در اصل ۱۴۱ق.ا نبوده و هیچگونه ممنوعیت قانونی موضوع مواد ۱۱۱ و ۱۲۶ قانون تجارت برای آنها جهت عضویت در هیئت مدیره و مدیر عاملی وجود ندارد.

شرایط لازم اولیه جهت ثبت شرکت سهامی خاص

 1. حداقل ۳ نفر عضو اصلی در شرکت که به سن قانونی رسیده باشند. (۱۸ سال تمام )
 2. اعضا هیئت مدیره باید حداقل از ۲ نفر تشکیل گردد و اعضا و هیئت مدیره باید حداقل دارنده یک سهم باشند و اعضا و هیئت مدیره نباید دارای سوءپیشینه کیفری باشند.
 3. حداقل سرمایه شرکت باید صد هزار (۱۰۰٫۰۰۰) تومان باشد. طرفین باید ۳۵ % مبلغ تعهد شده را در حساب بانکی افتتاح شده واریز نمایند.
  داشتن آدرس و کد پستی حقیقی

معایب و محاسن شرکت سهامی خاص

معایب : وجود مقررات بیشتر در شرکت های سهامی: برخلاف شرکت خای تضامنی از اهمیت و پیچیدگی بیشتری برخوردار است زیرا وجود مقرراتی مانند نحوه تقسیم سود و زیان و نحوه نگهداریدفاتر مالی و نحوه تشکیل مجامع عمومی و نحوه گزارش سود و زیان به سهامداران و … در شرکت های سهامی به مراتب پیچیده تر از شرکت های تک مالکی و تضامنی است.
وجود مالیات بر درآمد در شرکت های سهامی به دلیل اعمال کنترل های قانونی و بر اساس قواعد و قوانین مالیات های مستقیم می بایست ابتدا ۱۰ % از درآمد مشمول مالیات به عنوان مالیات شرکت محاسبه و به ترتیب مقرر در قانون مربوطه به عنوان مالیات پرداختنی در نظر گرفته شود.
مزایا : سهولت نقل و انتقال سهام: از آنجاییکه سرمایه سهامداران در شرکت های سهامی به قطعات کوچکتری به نام سهام تقسیم گردیده و بعضا این سهام بی نام نیز می باشد لذا نقل و انتقال آن دارای سهولت ویژه ای است.
تجمع سرمایه های کوچک: می توان با جمع آوری سرمایه های کوچک و در محیطی دوستانه به انجام فعالیت تجاری پرداخت.
محدودیت مسئولیت سهامداران در شرکت های سهامی: یکی از خصوصیات مهم شرکت های سهامی ، محدود بودن مسئولیت سهامداران در قبال سهام آنهاست.
تعیین هیئت مدیره در شرکت های سهامی: بر اساس ماده ۱۷۰ قانون تجارت شرکت سهامی به وسیله یک هیئت مدیره از طریق صاحبان سهام انتخاب شده اند.
شرکت سهامی خاص برای چه فعالیت هایی مناسبند؟
به طور کلی محدودیت فعالیتی ندارد و قانونگذار  شرکت سهامی را هرچند فعالیت آن تجارتی نباشد شرکت بازرگانی و تجاری محسوب می نماید.
مالیات شرکت سهامی خاص چگونه  می باشد؟

همانطور که جزء معایب شرکت های سهامی خاص گفته شد، شرکت های سهامی خاص باید ۱۰ % از کل درآمد به عنوان مالیات شرکت محاسبه و وصول شده و از کل درآمد مشمول مالیات پس از کسر ۱۰ % نسبت به بقیه بر طبق بندهای قانون مالیات های مستقیم اعمال می شه. با اظهارنامه مالیاتی مناسب و حساب و کتاب های دقیق می تونید مالیات متفاوتی بپردازید

مشاوره ثبت شرکت سهامی خاص

چنانچه میخواهید برای ثبت شرکت سهامی خاص اقدام کنید این کار به دو شکل ممکن است یعنی خودتان شخصا” اقدام کنید و یا از طریق موسسات حقوقی اقدام کنید. در صورتی که می خواهید کار ثبت شرکت سهامی خاص خود را شخصا” انجام نداده و از تجربه کارشناسان بهره جویید شما میتوانید با تماس با موسسه فرداد رسا از مشاوره ثبت شرکت در سهامی خاص کارشناسان مجرب و متخصص این موسسه به صورت کاملا رایگان بهره مند شوید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل نمایید.

هزینه ثبت شرکت سهامی خاص

از آنجا که هزینه ثبت شرکت سهامی خاص شامل موارد مختلفی می شود که از آن جمله هزینه اولیه ثبت شرکت ، حق الزحمه ثبت شرکت  در اداره ثبت شرکت ها ، هزینه بابت  باطل کردن تمبر سرمایه ؛حق الزحمه وکیل ثبت شرکت  ،حق الزحمه چاپ آگهی روزنامه رسمی و مخارج آگهی روزنامه کثیر الانتشارمی باشد. وعلاوه براین مبالغ بر اساس  نوع شرکت و اعضای تشکیل دهنده آن و همچنین طرح و موضوع فعالیت هزینه ثبت شرکت سهامی خاص نیز تفاوت دارد. بنا براین هزینه کلی آن در موارد مختلف با هم متفاوت است. هزینه های دریافت مؤسسات ثبتی و حقوقی به جهت متغیر بودن بر ثبت شرکت تآثیر گذار است .

برای دریافت مشاوره رایگان ثبت شرکت سهامی خاص با کارشناسان همراه باشید و از خدمات مشاوره رایگان موسسه فرداد رسا بهرمند شوید.

 

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 3 =

Call Now Button