ثبت شرکت در تبریز :  مراحل ثبت شرکت در تبریز , شرایط ثبت شرکت در تبریز , مدارک لازم جهت ثبت شرکت در تبریز , هزینه ثبت شرکت در تبریز , مشاوره ثبت شرکت در تبریز , در این مطلب به اطلاعات جامع و کاملی دست پیدا خواهید کرد . شهر تبریز از لحاظ تاریخی و فرهنگی یکی از شهرهای  مهم ایران محسوب میشود و نرخ رشد صنعت و تجارت در این شهر به سرعت در حال افزایش می باشد زیرا یکی از اهداف کلان شهرها ایجاد ظرفیت بالای اقتصادی می باشد از این رو یکی از ادارات دولتی که در شهرها بسیار پرکار می باشد اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری می باشد. در قوانین تجارت ایران  ثبت شرکت باهدف  اجماع یا جمع آمدن حقوق چند مالک در یک مکان انجام می شود که آن مکان از آن پس شرکت نام می گیرد . حقوق مالکین طی قرارداد و اسنادی وطی یک فرایند خاص  به ثبت می رسد و به رسمیت شناخته می شود که به این فرآیند ثبت شرکت می گویند . ثبت شرکت در تبریز نیز به همین شکل است. جهت ثبت شرکت در تبریز  انتخاب یک نام مناسب که قبلا” به ثبت نرسیده باشد در کنار انتخاب شریک معتمد بسیار اهمیت دارد.اداره ثبت شرکتها مرجع ثبت شرکت در تبریز می باشد اما جهت انجام این امر مراجعه به این اداره لازم نیست .

مراحل ثبت شرکت در تبریز

مراحل ثبت شرکت در تبریز توسط متقاضی : در گام نخست باید موضوع فعالیت مشخص شود با انتخاب موضوع فعالیت خود قالب مناسبی را نیز برای ثبت شرکت در تبریز خود انتخاب  نمایید .شما متقاضیان محترم می بایست مدارک ثبتی شرکت خود ( اساسنامه و…) را نیز تنظیم و تدوین نمایید که می بایست برای انجام این امر با اشخاص متخصص در این زمینه مشورت کنید. بعد از اتمام ثبت سامانه ای شرکت خود میتوانید کلیه اوراق و مدارک شرکت را به اداره ثبت شرکتها در تبریز ارسال کرده و بعد از گذراندن مدت زمان معین آگهی تاسیس آن به صدور می رسد.
مراحل ثبت شرکت در تبریز توسط موسسه فرداد رسا : متقاضیان ثبت شرکت در تبریز میتوانند از مشاوره با متخصصین فرداد رسا استفاده کنند و بعد از تکمیل مدارک مشاورین ما اقدام به تنظیم موضوع فعالیت شرکت به صورت کاملا تخصصی مینمایند. حال نوبت به ثبت اینترنتی شرکت از طریق سامانه اداره ثبت شرکتها می نمایند کارشناسان ما اوراق شرکت شما را با توجه به اطلاعات اعلامی از جانب شما تنظیم می کنند این اوراق شامل : اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه و متن صورتجلسه می باشد  در مرحله بعدی در انتخاب نام شرکت شما را یاری می کنند. این نام می بایست مرتبط با فعالیت شرکت باشد  و از سه سیلاب خاص نه عام  تشکیل شده باشد. بعد از تایید نام شرکت، مدارک و اوراق ثبت به اداره ثبت شرکت در تبریز ارسال میشود و با گذشت ۱۵ الی ۲۰ روز کاری  آگهی تاسیس آن صادر می گردد هزینه  ثبت شرکت در تبریز بر اساس عوامل گوناگون تعیین می شود یکی از این فاکتورها ، سرمایه اولیه شرکت می باشد که بر اساس آن وجه حق الثبت افزایش می یابد ، به علاوه بسته روزنامه رسمی هم بر اساس تعداد خطوط سبب افزایش حق الدرج آگهی می شود که در مجموع بر هزینه ثبت شرکت در تبریز موثر هستند جهت برخورداری از مشاوره ثبت شرکت در تبریز با موسسه فرداد رسا تماس بگیرید  .

شرایط ثبت شرکت در تبریز به چه شکلی می باشد

ثبت شرکت در  تبریز  دارای شرایطی است من جمله  اینکه موسسین دست کم باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشند. محل کار شرکت مشخص شده باشد. سرمایه اولیه حداقل یک میلیون ریال برای شرکت در نظر گرفته شده باشد. اعضا شرکت و سمت آنها و صاحبان حق امضا و نیز موضوع فعالیت شرکت باید مشخص باشد. برای برخی فعالیتها باید مجوز اخذ شود. مراحل ثبت شرکت درتبریز  به این صورت است که به پایگاه اینترنتی اداره کل ثبت شرکت‌ها به نشانی Irsherkat. ssaa. ir مراجعه کنید. در این سامانه به قسمت پذیرش درخواست ثبت شرکتها مراجعه کنید. فرمی پیش روی شما ظاهر می‌شود که باید مرحله به مرحله آن را تکمیل کنید. اطلاعات مربوط به متقاضی نخستین موضوعی است که در این فرم‌ها باید بنویسید. مشخصات اولیه خودتان را در فرم تکمیل کنید. گزینه «گام‌بعدی» شما را به مرحله بعد می‌رساند .تمام مراحل را طی کنید و سپس ضمن تایید مدارک مورد نیاز دکمه پذیرش نهایی رابزنید .بعد از آن باید ابلاغیه تاییدیه اطلاعاتی که وارد نموده اید  را در سایت رویت کنید و پس از این مرحله به اداره ثبت شرکت های تبریز مدارک مربوطه را ارجاع دهید و منتظر تاییدیه دوم بمانید و در نهایت با مراجعه به این اداره با امضا دفاتر مدارک ثبتی شرکت خود را تحویل گرفته برای چاپ آگهی روزنامه رسمی قوه قضاییه اقدام کنید.

مشاوره ثبت شرکت در تبریز

متقاضیان جهت ثبت شرکت در تبریز می توانند یا شخصا” برای این کار اقدام نمایند و یا از وکیل متخصص در این امر استفاده کنند. در صورتی که می خواهید کار ثبت شرکت خود را شخصا” انجام نداده و از تجربه کارشناسان بهره ببرید شما میتوانید با مراجعه به موسسه فرداد رسا از مشاوره کارشناسان مجرب و متخصص این موسسه به صورت کاملا رایگان بهره مند شوید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل نمایید.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در تبریز

  • مدارک شناسایی موسسین
  • به همراه گواهی عدم سو پیشینه کیفری ،
  • مجوز فعالیت در صورت لزوم ،
  • مدارک ثبتی شرکت پرینت گرفته شده از سامانه به همراه امضا اعضا از مدارک لازم جهت ثبت شرکت در تبریز می باشد.

هزینه ثبت شرکت در تبریز

از آنجا که هزینه ثبت شرکت در تبریز شامل موارد مختلفی می شود که از آن جمله هزینه اولیه ثبت شرکت ، حق الزحمه ثبت شرکت  در اداره ثبت شرکت های تبریز ، هزینه بابت  باطل کردن تمبر سرمایه ؛ حق الزحمه وکیل ثبت شرکت در تبریز ،حق الزحمه چاپ آگهی روزنامه رسمی و مخارج آگهی روزنامه کثیر الانتشارمی باشد. وعلاوه براین مبالغ بر اساس  نوع شرکت و اعضای تشکیل دهنده آن و همچنین طرح و موضوع فعالیت مخارج ثبت شرکت نیز تفاوت دارد. بنا براین هزینه کلی آن در موارد مختلف با هم متفاوت است.به طور مثال : هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تبریز با هزینه ثبت شرکت سهامی خاص  در تبریز که نحوه ثبت آن فرق می کند و به طور حتم  بسیاراختلاف دارد. هزینه های دریافت مؤسسات ثبتی و حقوقی به جهت متغیر بودن بر ثبت شرکت تآثیر گذار است . لازم است به این نکته توجه شود که ثبت شرکت در شهرهای کوچک در مقایسه با مراکز استانها و کلان شهرها تفاوت به سزایی دارد. طرح وموضوع فعالیت شرکت ها نیز برهزینه های شرکت تآثیر دارد برای شفاف سازی این مطلب میتوان گفت زمانی که موضوع فعالیت شرکت طولانی باشد و موضوعات زیادی را در بر داشته باشد و موارد گوناگونی را در بر می گیرد و به طور جامع بیشتر از حد باشد ومعمول آن حداقل سه سطر در روزنامه باشد ؛ به طور حتم هزینه ثبت آن شرکت نیز افزایش پیدا می کند . از مواردی که می توان در ثبت شرکت در تبریز عنوان کرد، افرادی که با هدف قابل دسترسی وبه صورت مصمم شروع به فعالیت می کنند طی گذشت زمان کوتاهی علاوه بر اینکه تمامی هزینه های پرداخت شده جهت ثبت شرکت را به خود برمیگردانند.و در نهایت با بیشتر شدن تعداد شرکا و سهامداران هزینه ثبت اولیه شرکتشان تقسیم می شود .

ثبت شرکت عمرانی در تبریز : طراحی،اجرا،محاسبه،نظارت،مشاوره پروژه های عمرانی اعم از سنگی،آجری،فلزی و بتنی،فعالیت در زمینه ی ساخت و احداث شهرک های تجاری و اداری،مسکونی،راه سازی و جاده سازی،پل سازی،سد سازی،تونل سازی،شن ریزی،آسفالت کشی و خط کشی،خاکریزی و خاکبرداری،سد سازی، بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده شهری و غیر شهری تنها بخشی از موضوعات فعالیت این نوع شرکت ها می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت شرکت عمرانی به مطلب ثبت شرکت عمرانی مراجعه کنید
ثبت شرکت بازرگانی در تریز  : این نوع شرکت با موضوع شرکت بازرگانی ثبت می شود . موضوع بازرگانی عبارت است از : انجام خرید ، فروش ، توزیع ، واردات ، صادرات کلیه کالاهای مجاز بازرگانی اخذ و اعطای نمایندگی ، شرکت در کلیه نمایشگاهها و سمینارها و همایشهای داخلی و خارجی . رویه ثبت شرکت بدین صورت میباشد که ابتدا باید نوع شرکت انتخاب شود ، شرکت مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص ۲ نفر عضو تشکیل و شرکت سهامی خاص با حداقل ۵ نفر عضو تشکیل میشود توضیحات جامع و کامل در مقاله ثبت شرکت بازرگانی موجود است می توانید مطالعه کنید

ثبت شرکت سهامی خاص در تبریز

ثبت شرکت سهامی خاص یکی دیگر از انواع شرکت در قانون تجارت ایران می‌باشد که از نظر ساختار تقریبا مشابه شرکت با مسئولیت محدود است و بعد از شرکت های با مسئولیت محدود ، شرکتهای سهامی خاص بیشترین درصد ثبت شرکت را دارد این شرکت از جنبه‌ی اعتباری برای اخذ تسهیلات بانکی، اخذ نمایندگی‌های معتبر و یا شرکت در مناقصات و مزایده‌ها مناسب است  درشرکتهای با سهامی خاص که سرمایه ی آنها به سهم تقسیم شده و در این نوع شرکت تعداد سهامداران حداقل ۳ نفر می باشد و همچنین به دو بازرس اصلی و علی البدل نیاز است. در شرکتهای سهامی خاص حداقل ۳۵ درصد سرمایه شرکت باید نقد در یکی از بانکهای کشور واریز گردد و گواهی را به اداره ثبت شرکتها ارائه ۶۵ درصد در تعهد سهامداران شرکت می باشد.ارائه کدپستی و آدرس دفتر مرکزی جهت ثبت شرکت الزامی است در صورتی تمایل به کسب اطلاعات بیشتری در موضوع ثبت شرکت سهامی خاص هستید به مطلب ثبت شرکت سهامی خاص مراجعه بفرمایید

کارشناسان با تجربه ثبت شرکت در تبریز موسسه حقوقی فرداد رسا همواره در این فرایند ثبتی در کنار شما عزیزان هستند و از خدمات مشاوره رایگان موسسه فرداد رسا بهرمند شوید.

دیدگاه شما