ثبت شرکت ساختمانی : مراحل ثبت شرکت ساختمانی مدارک ثبت شرکت ساختمانی ثبت شرکت ابنیه شرکت های ساختمانی شرکت هایی هستند که جهت انجام امور ساختمانی و پیمانی شکل می گیرند که بسته به نیاز متقاضی می تواند به صورت سهامی خاص یا مسئولیت محدود ثبت گردد.
ابنیه در لغت نامه دهخدا به معنای ساخته ها ، ساختمان ها ، بناها ، پایه ها ، بنیان ها و اصل ها آمده است. ساختمان ها یکی از نیازهای بزرگ زندگی انسان در هر برهه از زمان بوده و نقش بسیار مهمی در فعالیت های انسانی دارند.
فعالیت درزمینه های ساختمانی به دلیل وسعت دامنه، معمولاَ به صورت دسته جمعی انجام می شود.لذا، افراد متمایل به این فعالیت ها، اصولاَ شرکتی را با یک شخصیت حقوقی تأسیس می کنند تا کار را به صورت گروهی و با همکاری دیگر اعضاء انجام دهند.

مراحل ثبت شرکت ساختمانی

مراحل ثبت شرکت ساختمانی توسط متقاضی : نخست می بایست موضوع فعالیت خود را تعیین نموده و اوراق شرکت را برمبنای اطلاعات اولیه شرکت تکمیل نمایید عنایت بفرمایید که جهت تنظیم این اوراق بایستی از اشخاص متخصص و مجرب راهنمایی های لازم را اخذ نماییدو سپس نوبت به آن می رسد که از راه سامانه اداره ثبت شرکت نسبت به ثبت سامانه ای مبادرت ورزیده و همه ی مراحل این سامانه را با دقت و به صورت صحیح کامل نمایید. شایان توجه است که  با انتخاب گزینه تایید نهایی امکان ویرایش مقدور نمی باشد.

مراحل ثبت شرکت ساختمانی توسط موسسه فرداد رسا : در ابتدای امر کارشناسان موسسه فرداد رسا مشاوره ای کارآمد در این زمینه را به شما متقاضیان ارائه می دهند. بعد از تکمیل مدارک از جانب متقاضی ، مشاوران موضوع فعالیت شرکت شمارا به صورت کاملا تخصصی تنظیم و تدوین می نمایند. بعد نوبت به ثبت سامانه ای شرکت از راه سامانه ثبت شرکت ها می رسد کارشناسان مجرب و متخصص ما اطلاعات مورد نیاز در سامانه را وارد کرده و اوراق اساسی شرکت ( اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه ، متن صورتجلسه ) را منتظم می نمایند. بعد از تایید نام شرکت و ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت وکیل ثبت شرکت ،  روند ثبتی پرونده شما را در اداره مربوطه پیگیری می نمایند

موضوع فعالیت شرکت های ابنیه : فعالیت این نوع از شرکت ها شامل امور مربوط به ساخت و ساز ساختمان ها و ابنیه عمومی اعم از چوبی، آجری، سنگی، بتنی و فلزی، سازه های ساختمانی، محوطه های کوچک، دیوارکش، اجرای پیاده روها و نظایر آن است.
برای ثبت شرکت ابنیه می بایست تمامی موارد اساسی مربوط به امور و پروژه های ساختمانی قید شده و مورد توجه قرار گیرد.
لازم به ذکر است برای ثبت شرکت ابنیه لزوماَ نیازی به مدرک تحصیلی مرتبط و یا سابقه مرتبط نمی باشد. بلکه می توانند با داشتن مدارک تحصیلی در رشته های گوناگون اقدام به ثبت شرکت کنند. بنابراین مدیران افرادی را که برای فعالیت شرکت انتخاب نموده اند باید دارای مدارک در این رشته نیز باشند همچنین دارای سابقه نیز باید باشند که این امر باعث می شود که پروژه کاری با موفقیت به پایان برسد.
انواع ثبت شرکت ابنیه در ایران: در ایران، ثبت شرکت ابنیه به دو صورت انجام می گیرد: حالت اول، ثبت شرکت ابنیه به شکل سهامی خاص: نوعی شرکت است که از سرمایه موسسان تشکیل شده است و وظیفه هر شخص به نسبت سهامی که به شرکت وارد است می باشد. برای ثبت، باید  لغت سهامی خاص در ابتدا و یا انتهای نام شرکت قرار گیرد همچنین داشتن بازرس نیز الزامی می باشد. یکی از مشکلات سهامی خاص را می توان پیدا کردن سهامداران آن دانست. حالت دوم : ثبت شرکت ابنیه بر حسب شرکت با مسئولیت مجدود نیز امکان پذیر می باشد

شرایط و مدارک ثبت شرکت ساختمانی

شرایط ثبت شرکت ساختمانی سهامی خاص :
حداق ۳ نفر عضو + ۲ نفر بازرس (بازرسین نباید از اعضا باشند )
حد اقل سرمایه ۱۰۰۰۰۰ تومان
پروسه زمانی ثبت = ۲۰ روز کاری
حداقل ۳۵ درصد سرمایه نقدا پرداخت شود.
مدارک ثبت  شرکت ساختمانی سهامی خاص :
کپی مدارک شناسایی : کارت ملی  – شناسنامه
اصل گواهی عدم سوء پیشینه
امضای اقرار نامه
مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع
(تنظیم وکالتنامه بنام وکیل برای دریافت مجوز)
مدارک را به وکیل ثبت  شرکت ساختمانی سهامی خاص تحویل دهید
به طور کلی مدارکی که برای ثبت شرکت ابنیه لازم است به صورت زیر می باشد:
مدارک هویتی تمامی افرادی که به عنوان اعضا معرفی شده اند که شامل کپی و اصل شناسنامه و کارت ملی می باشد
گواهی عدم سوء پیشینه کیفری برای کلیه افراد
تصویر اظهارنامه به همراه امضاء موسسین شرکت
کپی اساسنامه به همراه امضاء موسسین شرکت
کپی صورتجلسه به همراه امضاء موسسین شرکت

برای ثبت شرکت ساختمانی با کارشناسان ما در تماس باشید . و از خدمات مشاوره رایگان موسسه فرداد رسا بهرمند شوید.

دیدگاه شما