ثبت شرکت هلدینگ : مراحل ثبت شرکت هلدینگ و شرایط ثبت شرکت هلدینگ با کارشناسان موسسه فرداد رسا همراه شوید .برای ثبت شرکت هلدینگ باید در ابتدا با مفهوم شرکت هلدینگ و اصول و قوانین ثبت شرکت هلدینگ آشنا باشید.به همین منظور در ادامه مطالبی را در مورد ثبت شرکت هلدینگ آورده ایم .و امیدواریم که برایتان مفید واقع شود.
در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مسیر ثبت شرکت هلدینگ خود میتوانید با موسسه فرداد رسا تماس بگیرید تا کارشناسان و مشاوران مجرب ما با افتخار شما بزرگواران را در این مسیر همراهی نمایند.
تعریف شرکت هلدینگ :شرکت هلدینگ،یک شرکت سهامی است که مالکیت سهام شرکت دیگری را در اختیار دارد.یعنی، سهام شرکت هلدینگ در برابر شرکت دیگر(زیر مجموعه) بیش از ۵۰% می باشد. کنترل شرکت های زیر مجموعه به شکل مستقیم توسط مدیران و هیات مدیره شرکت اصلی انجام شود.
در ایران به علت فقدان قوانین و مقررات جامع و تکتیکی در زمینه شرکت‌های هلدینگ، اصطلاح شرکت هلدینگ و شرکت سرمایه‌گذاری را، به طور یکسان به کار می‌برند و تصور عموم بر این است که شرکت هلدینگ، یک شرکت سرمایه‌گذاری است، در حالیکه از نظر حقوقی، ساختار این دو شرکت با یکدیگر متفاوت و متمایز است.
شرکت‌های سرمایه‌گذاری، نهادی سود آفرین در امر خرید و فروش سهام هستند، ولی شرکت مادر، نهادی است که اداره شرکتهای تابعه را بر عهده دارد.

نام های مختلف شرکت هلدینگ:این شرکت دارای اسامی متعددی است مانند: شرکت مادر،شرکت اصلی،شرکت دارنده،شرکت مالک،شرکت کنترل کننده و شرکت صاحب سهام انواع شرکت هلدینگ:
هلدینگ ها چهار نوع هستند که عبارتند از:
۱-هلدینگ های محصولی یعنی همه شرکت های آن یک نوع محصول تولید می کنند.
۲-هلدینگ هایی که از یک شرکت بزرگ ایجاد شده اند.
۳-هلدینگ های زنجیره تامین یعنی همه شرکت های آن در راستای نیل به یک هدف مشترک فعالیت های گوناگون دارند.
۴-هلدینگ مختلط یعنی از شرکت هایی با فعالیت های مختلف ایجاد شده است.

زمینه فعالیت شرکت هلدینگ : زمینه فعالیت شرکت های هلدینگ می تواند خدماتی، بازرگانی یا صنعتی باشد. ثبت شرکت مادر تخصصی یا هلدینگ بیشتر نقش ستادی دارد یعنی به کنترل و اداره سرمایه گذاری ها و سیاستگذاری برای شرکت هایی که در زیر مجموعه اش دارد می پردازد. در حقیقت هدف از سرمایه گذاری افزایش سود و بالابردن ارزش سرمایه است. طبق تعریف سازمان بورس، شرکت های سرمایه گذاری که به واسطه سرمایه خود اقدام به خرید سهام شرکت های دیگر کرده اند و با سود حاصل از این کار ادامه فعالیت می دهند، شرکت هلدینگ نامیده می شوند.

مراحل ثبت شرکت هلدینگ

مراحل ثبت شرکت هلدینگ توسط متقاضی : نخست می بایست موضوع فعالیت خود را تعیین نموده و اوراق شرکت را برمبنای اطلاعات اولیه شرکت تکمیل نمایید عنایت بفرمایید که جهت تنظیم این اوراق بایستی از اشخاص متخصص و مجرب راهنمایی های لازم را اخذ نماییدو سپس نوبت به آن می رسد که از راه سامانه اداره ثبت شرکت نسبت به ثبت سامانه ای مبادرت ورزیده و همه ی مراحل این سامانه را با دقت و به صورت صحیح کامل نمایید. شایان توجه است که  با انتخاب گزینه تایید نهایی امکان ویرایش مقدور نمی باشد.
مراحل ثبت شرکت هلدینگ توسط موسسه فرداد رسا : در ابتدای امر کارشناسان موسسه فرداد رسا ثبت مشاوره ای کارآمد در این زمینه را به شما متقاضیان ارائه می دهند. بعد از تکمیل مدارک از جانب متقاضی ، مشاوران موضوع فعالیت شرکت شمارا به صورت کاملا تخصصی تنظیم و تدوین می نمایند. بعد نوبت به ثبت سامانه ای شرکت از راه سامانه ثبت شرکت ها می رسد کارشناسان مجرب و متخصص ما اطلاعات مورد نیاز در سامانه را وارد کرده و اوراق اساسی شرکت ( اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه ، متن صورتجلسه ) را منتظم می نمایند. بعد از تایید نام شرکت و ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت وکیل ثبت شرکت ،  روند ثبتی پرونده شما را در اداره مربوطه پیگیری می نمایند

مراحل ثبت شرکت هلدینگ به طور مختصر:

۱-تکمیل فرم تقاضای تبدیل به شرکت مادر(هلدینگ) به همراه ضمایم
۲-تکمیل پرسشنامه مشخصات داوطلب سمت مدیر عاملی یا عضویت در هیات مدیره نهاد مالی
۳-پس از ارسال مدارک به مدیریت نظارت بر نهادهای مالی چنانچه مدارک بی نقص باشد و شرایط لازم احراز شده باشد،سازمان اقدام به صدور مجوز تبدیل می نماید.متقاضی ظرف مقرر باید اقدام به ثبت موضوع شرکت در مرجع ثبت شرکت ها نماید. شرکت مادر یا هلدینگ می تواند در قالب سهامی عام،سهامی خاص و یا با مسوولیت محدود به ثبت برسد.

شرایط ثبت شرکت هلدینگ

در صورتی که مایل باشید قبل از نام شرکت عبارت “هلدینگ” قرار گیرد، باید قبل از ثبت شرکت، در اداره ثبت شرکت ها، از سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز بگیرید. می دانیم شرکت های سهامی عام یا خاص فقط قادر به گرفتن مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار می باشند. برای گرفتن مجوز ثبت شرکت هولدینگ کافیست مدیرعامل یا اعضای هیات مدیره درخواست خود را به سازمان بورس و اوراق بهادار ارائه دهند. سپس سازمان با بررسی هایی که انجام می دهد و اگر موافق بود، نامه ای مبنی بر تایید ثبت شرکت ارسال می نماید.
حداقل سرمایه ثبت شرکت هلدینگ
حداقل سرمایه برای ثبت شرکت هلدینگ سهامی خاص ۵۰ میلیارد ریال  و برای ثبت شرکت هلدینگ سهامی عام ۱۰۰ میلیارد ریال می باشد.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت هلدینگ

آگهی تاسیس شرکت مادر
نامه نمایندگی شرکت مادر برای ثبت شرکت
مدارک احراز هویت و شناسایی مدیران و موسسین شرکت
گواهی عدم سوء پیشینه نماینده شرکت هلدینگ و سایر مدیران و بازرسین شرکت

برای ثبت شرکت هلدینگ با کارشناسان ما در تماس باشید و از خدمات مشاوره رایگان موسسه فرداد رسا بهرمند شوید.

دیدگاه شما

Call Now Button