ثبت شرکت خدماتی : مراحل ثبت شرکت خدماتی مدارک لازم جهت ثبت شرکت خدماتی جهت ثبت یک شرکت خدماتی لازم است ابتدا مقدماتی از اصول و شرایط قانونی آن را بدانیم.به همین منظور در اینجا مطالبی در مورد نحوه ثبت شرکت خدماتی آورده ایم که امیدواریم بتواند برای شما عزیزان مفید واقع شود .البته در صورت نیاز به راهنمایی های بیشتر شما بزرگواران می توانید از مشاوره و یاری کارشناسان مجرب موسسه فرداد رسا بهره مند شوید.
هدف از ثبت شرکت خدماتی: در ابتدا باید گفت که هدف شرکت های خدماتی، ارائه خدمات مناسب با استفاده از کارمندان و پرسنل مجرب به سازمان ها و ارگان های مختلف می باشد. شرکتهایی که حوزه اصلی فعالیت آنها ارائه خدمات می باشد به چند دسته تقسیم می شوند که عبارتند از اموری از قبیل :
۱-حمل و نقل
۲- تعمیر و نگهداری ساختمان و ماشین آلات
۳-امور آشپزخانه و رستوران
۴- خدمات عمومی(نظیر نامه رسانی، تلفنچی، تنظیفات، نگهبانی، امور آبدارخانه، پیشخدمتی)
۵- نگهداری و خدمات فضای سبز
۶- چاپ و تکثیر
۷- امور بهره برداری از تاسیسات
این هفت نوع فعالیت ، اصلی ترین نوع فعالیتهای شرکتهای خدماتی را تشکیل می دهند که هر شرکت با توجه به حوزه فعالیت خود می تواند یک یا چند مورد از آنها را در اساسنامه شرکت خود قید کند.
ثبت شرکت خدماتی با هریک از موضوعات فوق الذکر به غیر از دو مورد بلامانع است که این دو مورد شامل موارد ۱ و ۶ می باشند، یعنی حمل و نقل ، چاپ و تکثیر،استفاده از این دو مورد در موضوع فعالیت شرکت، نیازمند اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح می باشد اما ۵ مورد دیگر برای به ثبت رسیدن مجوز خاصی نیاز ندارند.
جهت ثبت شرکت چاپ ،اخذ مجوز از وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی و برای ثبت شرکت حمل و نقل بار و حمل و نقل مسافر برون شهری اخذ مجوز از پایانه های باربری و مسافربری ضروری است.همین طور حمل و نقل مسافر درون شهری،نیازمند اخذ مجوز از اداره تاکسیرانی می باشد.
ولی چنانچه حوزه ی فعالیت شما در رابطه با سایر فعالیت های خدماتی(امور آشپزخانه و رستوران،امور بهره برداری از تاسیسات،نگهداری و خدمات فضای سبز،خدمات عمومی نظیر امور آبدارخانه،تعمیر و نگهداری ساختمان و ماشین آلات) باشد نیاز به مجوز خاصی ندارد.

مراحل ثبت شرکت خدماتی

مراحل ثبت شرکت خدماتی توسط متقاضی : نخست می بایست موضوع فعالیت خود را تعیین نموده و اوراق شرکت را برمبنای اطلاعات اولیه شرکت تکمیل نمایید عنایت بفرمایید که جهت تنظیم این اوراق بایستی از اشخاص متخصص و مجرب راهنمایی های لازم را اخذ نماییدو سپس نوبت به آن می رسد که از راه سامانه اداره ثبت شرکت نسبت به ثبت سامانه ای مبادرت ورزیده و همه ی مراحل این سامانه را با دقت و به صورت صحیح کامل نمایید. شایان توجه است که  با انتخاب گزینه تایید نهایی امکان ویرایش مقدور نمی باشد.
مراحل ثبت شرکت خدماتی توسط موسسه فرداد رسا : در ابتدای امر کارشناسان موسسه فرداد رسا مشاوره ای کارآمد در این زمینه را به شما متقاضیان ارائه می دهند. بعد از تکمیل مدارک از جانب متقاضی ، مشاوران موضوع فعالیت شرکت شمارا به صورت کاملا تخصصی تنظیم و تدوین می نمایند. بعد نوبت به ثبت سامانه ای شرکت از راه سامانه ثبت شرکت ها می رسد کارشناسان مجرب و متخصص ما اطلاعات مورد نیاز در سامانه را وارد کرده و اوراق اساسی شرکت ( اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه ، متن صورتجلسه ) را منتظم می نمایند. بعد از تایید نام شرکت و ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت وکیل ثبت شرکت ،  روند ثبتی پرونده شما را در اداره مربوطه پیگیری می نمایند

نام شرکت خدماتی: در نام شرکت خدماتی می توان از واژه خدماتی استفاده نمود اما نکته حائز اهمیت این است که کلماتی از قبیل خدماتی و…شرحی بر موضوع فعالیت محسوب می شود و در بررسی نام یا نام های درخواستی به منظور رعایت عدم سابقه و تشابه ،جزئی از نام محسوب نمی شود.
ثبت شرکت خدماتی: شرکت های خدماتی همچون سایر شرکت ها باید در اداره ثبت شرکت ها به ثبت برسند.ثبت شرکت خدماتی در دو قالب شرکت بازرگانی سهامی خاص و شرکت بازرگانی با مسئولیت محدود امکان پذیر می باشد.

شرایط و مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت خدماتی

شرایط ثبت شرکت خدماتی سهامی خاص:
-حداقل ۳ نفر عضو+ ۲ نفر بازرس
-حداقل  ۳۵ درصد سرمایه نقداَ پرداخت شود.
-حداقل سرمایه ۱۰۰۰۰۰۰ریال
مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت خدماتی سهامی خاص :
-کپی مدارک شناسایی (کارت ملی و شناسنامه)
-امضای اقرارنامه
-اصل گواهی عدم سوپیشینه
-اخذ مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع
-(تنظیم وکالتنامه بنام وکیل،چنانچه امور توسط وکیل انجام می شود)
شرایط ثبت شرکت خدماتی بامسئولیت محدود:
-وجود حداقل ۲ نفر عضو
-حداقل سرمایه۱٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال
-تعهد با پرداخت کل سرمایه
مدارک ثبت شرکت خدماتی با مسئولیت محدود:
-کپی مدارک شناسایی(کپی شناسنامه و کارت ملی)
-اصل گواهی عدم سوء پیشینه
-امضای اقرارنامه
-مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع
پس از فراهم نمودن شرایط و مدارک فوق،نسبت به تهیه ی شرکتنامه(برای شرکت های مسئولیت محدود)،اظهارنامه شرکت،اساسنامه و صورتجلسات مجمع عمومی شرکت اقدام نمایید.

از خدمات مشاوره رایگان موسسه فرداد رسا بهرمند شوید.

دیدگاه شما